1 aylık bebek ve el ayak titremesi

Gebelik Takibim Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Bebegim ile ilgili Sorum Var kategorisinde Keziban 🦋 tarafından oluşturulan 1 aylık bebek ve el ayak titremesi başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 1,055 kez görüntülenmiş, 12 yorum ve 3 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Bebegim ile ilgili Sorum Var
Konu Başlığı 1 aylık bebek ve el ayak titremesi
Konbuyu başlatan Keziban 🦋
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Keziban 🦋

Aleyna Yavuz

Kayıtlı Üye
rank
Kızlar merhaba 1 aylık bebişim var ve son 3-4 gündür el ayak titremesi görüyorum aniden eli veya özellikle ayakları titriyor normal ise doktora gitmek istemiyorum bir bilgim de yok var mu bilen
Kendiliğinden veya el ile titreyen bu refleks, ayak tutulduğu anda hareketini sona erdirir. Kimi zaman fizyolojik bir şekilde görülebilse de özellikle doğum anında oksijensiz kalmış olan bebeklerde veya kanda şeker ve kalsiyum düşüklüğü bulunan bebeklerde çok daha sık görülebilmektedir
Canım internette bunu buldum ama sen yine de bi doktora göster derim olmadı bi kan tahlili yaptır geçmiş olsun

Keziban 🦋

Kayıtlı Üye
rank
Kendiliğinden veya el ile titreyen bu refleks, ayak tutulduğu anda hareketini sona erdirir. Kimi zaman fizyolojik bir şekilde görülebilse de özellikle doğum anında oksijensiz kalmış olan bebeklerde veya kanda şeker ve kalsiyum düşüklüğü bulunan bebeklerde çok daha sık görülebilmektedir
Canım internette bunu buldum ama sen yine de bi doktora göster derim olmadı bi kan tahlili yaptır geçmiş olsun
Çok sağ ol canım belki vitamin eksikliği vardır ama bilemiyorum işte :(

Gamze Hümeyra

❤️HÜMEYRAM❤️ADEMİM❤️
Yönetici
Mod
rank
Kızlar merhaba 1 aylık bebişim var ve son 3-4 gündür el ayak titremesi görüyorum aniden eli veya özellikle ayakları titriyor normal ise doktora gitmek istemiyorum bir bilgim de yok var mu bilen
Kuzum bebeğin elleri ayakları titriyorsa hareketlerinde sarsıntılar varsa kolları ve bacakları katılaşıyor ve başını geriye doğru atıyorsa bebek spazmı yaşıyor olabilir bebek yeni uyandığında ve uyurken oluyor gün içinde de olabilir

Keziban 🦋

Kayıtlı Üye
rank
Kuzum bebeğin elleri ayakları titriyorsa hareketlerinde sarsıntılar varsa kolları ve bacakları katılaşıyor ve başını geriye doğru atıyorsa bebek spazmı yaşıyor olabilir bebek yeni uyandığında ve uyurken oluyor gün içinde de olabilir
Yok kuzum o kadar katılaşma falan yok sadece titreme var ama çok korktum işte

Zeynep23

📖Kün fe Yekün!!🤲
Yönetici
Mod
rank
Canım çeşitli sebepleri var refleks olarak vitamin mineral eksikliği ya da nöbet seklinde olabiliyor en iyisi doktora götür muayene etsin seninde için rahat eder

Tüm sayfalar yüklendi.

Son mesajlar