27. Haftada demir kan değerleri

Gebelik Takibim Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Gebelikle ilgili Sorum Var kategorisinde Nesliesen tarafından oluşturulan 27. Haftada demir kan değerleri başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 741 kez görüntülenmiş, 9 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Gebelikle ilgili Sorum Var
Konu Başlığı 27. Haftada demir kan değerleri
Konbuyu başlatan Nesliesen
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Zeynoo

Nesliesen

Kayıtlı Üye
rank
Kan değerim düşmüş gene 10.5 sanırım ama kan hapını içmiyorum içenlerin kaç merak ettim birde doğumda kaçtı kaç olmalı

Zeynep23

📖Kün fe Yekün!!🤲
Yönetici
Mod
rank
Yan etkisi olur diye ama bu ay kullanıcam bakalım pekmezle falan idare eder diye düşünüyodum 😅
İlacını düzenli kullanman lazim canım yoksa doğumda sıkıntı yaşarsın ayrıca demir içeren besinler de tüketmeye dikkat et. Ek bilgi olarak demir ilacını özellikle c vitamini içeren portakal kivi vs. gibi besinlerle tüketirsen 6 kat emilimi artıyor. Kan değerlerinde farkı görürsün canım

Nesliesen

Kayıtlı Üye
rank
İlacını düzenli kullanman lazim canım yoksa doğumda sıkıntı yaşarsın ayrıca demir içeren besinler de tüketmeye dikkat et. Ek bilgi olarak demir ilacını özellikle c vitamini içeren portakal kivi vs. gibi besinlerle tüketirsen 6 kat emilimi artıyor. Kan değerlerinde farkı görürsün canım
Sağol canım bunları biliyorum demir içeren besinler yiyorum ilaçta kullanıcam inşallah doğumda kaç oluypr değerler merak ettim illa düşğyordur herkesinde ilaç içsede

Zeynep23

📖Kün fe Yekün!!🤲
Yönetici
Mod
rank
Sağol canım bunları biliyorum demir içeren besinler yiyorum ilaçta kullanıcam inşallah doğumda kaç oluypr değerler merak ettim illa düşğyordur herkesinde ilaç içsede
Onu Dr ile görüşsen daha net bilgi alırsın. Benim bildiğim kadarıyla 13 üzeri olması gerekiyor.

Zeynoo

Kayıtlı Üye
rank
Kan değerim düşmüş gene 10.5 sanırım ama kan hapını içmiyorum içenlerin kaç merak ettim birde doğumda kaçtı kaç olmalı
Demir ilacı hamilelikte mutlaka kullanman lazim kuzum eğer kan değerin düşerse hem normal doğum için hemde sezeryanda sıkıntı yaşarsın ve kanaman olursa sana kan vermeleri gerekir ki bu iyi bisey değil ayrıca bebek anne karnında İlk 4 ay yetecek kadar demir depoluyormus bebek bu demiri depolayamazsa demir eksikliği yaşar benim önerim kullan eğer bulanti yapar diyorsan kahvaltıdan iki saat sonra alabilirsin

Nesliesen

Kayıtlı Üye
rank
Demir ilacı hamilelikte mutlaka kullanman lazim kuzum eğer kan değerin düşerse hem normal doğum için hemde sezeryanda sıkıntı yaşarsın ve kanaman olursa sana kan vermeleri gerekir ki bu iyi bisey değil ayrıca bebek anne karnında İlk 4 ay yetecek kadar demir depoluyormus bebek bu demiri depolayamazsa demir eksikliği yaşar benim önerim kullan eğer bulanti yapar diyorsan kahvaltıdan iki saat sonra alabilirsin
Kullanıcam baklaım csnım sağol inşallah normal olur değerler doğumda

Tüm sayfalar yüklendi.

Son mesajlar