Sorum var 29 haftalık hamile hk

Gebelik Takibim Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Gebelikle ilgili Sorum Var kategorisinde 🐣AseL'in AnnEsi🤰 tarafından oluşturulan 29 haftalık hamile hk başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 524 kez görüntülenmiş, 10 yorum ve 5 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Gebelikle ilgili Sorum Var
Konu Başlığı 29 haftalık hamile hk
Konbuyu başlatan 🐣AseL'in AnnEsi🤰
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan 🐣AseL'in AnnEsi🤰

🐣AseL'in AnnEsi🤰

Kayıtlı Üye
rank
Kızlar 29 haftalık 2 günlük olanlar kaç kilo aldınız ben 56 ile hamile kaldım şuan 65 kiloyum sizce normal mi az az yiyorum çok yiyen biri deilim kilom çok yok aslında ama bir şişkinlik var ödem den sanirim doğum sonrası gider mi sizce ???

Bebeğin Tahmini Doğum Tarihi: 2022-07-31
Gebeliğinizin 36. Haftasındasınız.
Bebeğiniz yaklaşık marul büyüklüğünde.
Bebeğin vücudundaki tüylerin çoğu dökülür ve cilt verniks kazosa ile kaplanır.
Bu hafta sonunda bebeğimiz miadına gelmiş olup doğum her an olabilir. doğumdan
önceki 1-2 hafta hafifleme dediğimiz uterusun tepe noktasının aşağıya inmesi olabilir. bu inme nefes almanızda rahatlama sağlarken aşağıya olan baskı nedeniyle yürümenizi zorlaştırabilir. braxton hick kasılmaları gittikçe daha sık ve daha kuvvetli olmaya başlar.
Bebeğinizin boyu yaklaşık 46 cm ağırlıgı 2700 gr :)
İmza alanınıza hesaplama eklemek için tıklayınız

Gamze Hümeyra

Kayıtlı Üye
rank
Kızlar 29 haftalık 2 günlük olanlar kaç kilo aldınız ben 56 ile hamile kaldım şuan 65 kiloyum sizce normal mi az az yiyorum çok yiyen biri deilim kilom çok yok aslında ama bir şişkinlik var ödem den sanirim doğum sonrası gider mi sizce ???
Maşallah kuzum doğumdan sonra dikkat eder ise verirsin inşallah ben 23 haftalık gebeyim sadece 1 kilo almışım🙈

Bebeğin Tahmini Doğum Tarihi: 2022-09-17
Gebeliğinizin 29. Haftasındasınız.
Bebeğiniz yaklaşık balkabağı büyüklüğünde.
Kas ve akciğerler olgunlaşmaya devam ediyor. kafa gelişen beyin sığabilsin diye daha büyük hale geliyor. Gereken ihtiyaçları karşılamak için daha fazla protein, c vitamini, folik asid ve demire ihtiyaç var. ve kemik gelişimi için kalsiyuma. bu dönemde mide yanmaları, gaz ve kabızlık artmaya başlar. uterus’un baskısı nedeniyle hemoroid görülebilir. yüksek lifli gıdalar, fazla sıvı tüketilmeli ve düzenli egzersiz yapılmalı.
Bebeğinizin boyu yaklaşık 38 cm ağırlıgı 1300 gr :)

🐣AseL'in AnnEsi🤰

Kayıtlı Üye
rank
Maşallah kuzum doğumdan sonra dikkat eder ise verirsin inşallah ben 23 haftalık gebeyim sadece 1 kilo almışım🙈
Anladım cnm ama bünye ile alakalı ben şu icsem yarıyor inan ki yedim yok bişey ama aliyorum işte napim bebegim sağlıklı olsunda Rabbimin izniyle

Bebeğin Tahmini Doğum Tarihi: 2022-07-31
Gebeliğinizin 36. Haftasındasınız.
Bebeğiniz yaklaşık marul büyüklüğünde.
Bebeğin vücudundaki tüylerin çoğu dökülür ve cilt verniks kazosa ile kaplanır.
Bu hafta sonunda bebeğimiz miadına gelmiş olup doğum her an olabilir. doğumdan
önceki 1-2 hafta hafifleme dediğimiz uterusun tepe noktasının aşağıya inmesi olabilir. bu inme nefes almanızda rahatlama sağlarken aşağıya olan baskı nedeniyle yürümenizi zorlaştırabilir. braxton hick kasılmaları gittikçe daha sık ve daha kuvvetli olmaya başlar.
Bebeğinizin boyu yaklaşık 46 cm ağırlıgı 2700 gr :)

Mervee

Kayıtlı Üye
rank
30+5im 5 kilo aldım şuanlık, doğumdan sonra gider sıkıntı yapma

Fatoş koç

Kayıtlı Üye
rank
62 kg hamile kaldım şuan 81.300 m 20 kg aşmışım 😀
Mesajınız bir önceki mesaj ile otomatik birleştirildi

62 kg hamile kaldım şuan 81.300 m 20 kg aşmışım 😀

Kayra'nın Annesi 👶🏻

🔥 KAYRA ATEŞ 🔥
Mod
rank
Gider kuzum gider merak etme bol bol yürüyüş yap ve çok su iç

Gamze Hümeyra

Kayıtlı Üye
rank

Bebeğin Tahmini Doğum Tarihi: 2022-09-17
Gebeliğinizin 29. Haftasındasınız.
Bebeğiniz yaklaşık balkabağı büyüklüğünde.
Kas ve akciğerler olgunlaşmaya devam ediyor. kafa gelişen beyin sığabilsin diye daha büyük hale geliyor. Gereken ihtiyaçları karşılamak için daha fazla protein, c vitamini, folik asid ve demire ihtiyaç var. ve kemik gelişimi için kalsiyuma. bu dönemde mide yanmaları, gaz ve kabızlık artmaya başlar. uterus’un baskısı nedeniyle hemoroid görülebilir. yüksek lifli gıdalar, fazla sıvı tüketilmeli ve düzenli egzersiz yapılmalı.
Bebeğinizin boyu yaklaşık 38 cm ağırlıgı 1300 gr :)

Gizemrüya

Kayıtlı Üye
rank
Vala kuzucum ben doğum yapalı 3 buçuk ay oldu 9 kilo gitti 12 kilo kaldı🙄 daha verecem ama emziriyorum diye çok dikkat etmiyorum sıcaklar iyice gelsin de yürüyüş yapacam hep . Hiiccc canını sıkma tadını çıkar sonra zaten bebisin peşinde koşmaktan verirsin uykusuz gaz sancılı geceler seni bekliyor 😅

Tüm sayfalar yüklendi.