34 hafta kaç aylık oluyo

Gebelik Takibim Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Gebelikle ilgili Sorum Var kategorisinde Merve. tarafından oluşturulan 34 hafta kaç aylık oluyo başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 2,849 kez görüntülenmiş, 25 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Gebelikle ilgili Sorum Var
Konu Başlığı 34 hafta kaç aylık oluyo
Konbuyu başlatan Merve.
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Merve.

Merve.

Kayıtlı Üye
rank
Kızlar dün Gorumcem ile bu konuyu konuştuk oda hamile simdi. Bende 4. Çocuğuma hamileyim. Benim bildigim kadariyla 4 hafta 1 ay olarak hesaplaniyor ve bana göre 34 hafta 8 buçuk aylık oluyo. Yanlış mı biliyorum acab diye sormak istedim. Çünki gorumceme gore de 34 hafta 7 buçuk aylık ediyormus 😂 böyle bi karışıklık yasadik dün

Merve.

Kayıtlı Üye
rank
9.ay başlamış canım, gebelik 28 gün = 1 ay = 4 hafta olarak hesaplanır. 280 gün sürer o da 10 ay yani 40 hafta anlamına gelir.
Aynen bende öyle biliyorum 😂 ama aksam is biraz inada bindi dedim acaba benmi yanlis biliyorum
Mesajınız bir önceki mesaj ile otomatik birleştirildi

31-35 8 aylık 36-40 9 aylık siz doğru biliyorsunuz nette bakın gebe takvimi var orda hafta hafta yazıyo
Aynen teşekkür ederim 😊 böylece teyit etmis oldum

Merve_berkk

Kayıtlı Üye
rank
Kızlar dün Gorumcem ile bu konuyu konuştuk oda hamile simdi. Bende 4. Çocuğuma hamileyim. Benim bildigim kadariyla 4 hafta 1 ay olarak hesaplaniyor ve bana göre 34 hafta 8 buçuk aylık oluyo. Yanlış mı biliyorum acab diye sormak istedim. Çünki gorumceme gore de 34 hafta 7 buçuk aylık ediyormus 😂 böyle bi karışıklık yasadik dün
Canım bana ilk oğlumda dr halk arasında yanlış biliniyor bebekler 9 ayda değil 10 ayda doğar demişti 40 hafta da 10 aya tekabül ediyor zaten ama çevredeki insanlara bunu anlatabilmenin mümkün olduğunu düşünmüyorum onun için ben de sorulduğunda cevap vermek için kendimce bi yöntem buldum bebeğin doğacağı ay ve tahmini gün belli örnek olarak benim bu bebeğim eylül de doğacak Eylül 15te 38 haftasında olacak bende 15inden 15ine 1 ay sayıyorum şuan haftasına göre bakarsak 6 buçuk ayı geçtik ama soranlara 6. Aya yeni gireceğiz diyorum 😂uzun oldu biraz ama açıklayıcı olmuştur umarım ☺️

Screenshot_20210601_163201.jpg
10 aya göre hesaplarsan hafta hafta detay yazıyor bunda canım burada forumda görmüştüm bunu

Merve.

Kayıtlı Üye
rank
Canım bana ilk oğlumda dr halk arasında yanlış biliniyor bebekler 9 ayda değil 10 ayda doğar demişti 40 hafta da 10 aya tekabül ediyor zaten ama çevredeki insanlara bunu anlatabilmenin mümkün olduğunu düşünmüyorum onun için ben de sorulduğunda cevap vermek için kendimce bi yöntem buldum bebeğin doğacağı ay ve tahmini gün belli örnek olarak benim bu bebeğim eylül de doğacak Eylül 15te 38 haftasında olacak bende 15inden 15ine 1 ay sayıyorum şuan haftasına göre bakarsak 6 buçuk ayı geçtik ama soranlara 6. Aya yeni gireceğiz diyorum 😂uzun oldu biraz ama açıklayıcı olmuştur umarım ☺️

Ekli dosyayı görüntüle 79410 aya göre hesaplarsan hafta hafta detay yazıyor bunda canım burada forumda görmüştüm bunu
Aynen cnm bende senin gibiyim 😂 evet açıklayıcı oldu baya. Dedigin gibi cevreye bunuanlatmak imkansiz. Eskiler özellikle tek bir seye odakli ve mümkün olmuyo dogru bildigi yanlistan vazgecirmek 🤷‍♀️ ne diyim. Benimki de suan 8 buçuk aylik oldu ama bende senin gibi 8 diyom aoranlara 🤣

Merve_berkk

Kayıtlı Üye
rank
Aynen cnm bende senin gibiyim 😂 evet açıklayıcı oldu baya. Dedigin gibi cevreye bunuanlatmak imkansiz. Eskiler özellikle tek bir seye odakli ve mümkün olmuyo dogru bildigi yanlistan vazgecirmek 🤷‍♀️ ne diyim. Benimki de suan 8 buçuk aylik oldu ama bende senin gibi 8 diyom aoranlara 🤣
Aynen canım mümkün değil en güzeli böyle herkese bildiği dilden cevap vermek ☺️

Zeynepreyyan88

Kayıtlı Üye
rank
34 hafta tam 8 aylık oluyor daha çok güne göre hesaplayın. Her 30 günde bir bir ay yapıyor . 240 günlük olunca 8 aylık oluyor 270 günlük olunca 9 ay 280 gün olunca 9 ay 10 gün yapıyor

MrymCetinkaya

Kayıtlı Üye
rank
34 hafta tam 8 aylık oluyor daha çok güne göre hesaplayın. Her 30 günde bir bir ay yapıyor . 240 günlük olunca 8 aylık oluyor 270 günlük olunca 9 ay 280 gün olunca 9 ay 10 gün yapıyor
Periyot 28 günlük çizelge ye göre yapılıyor. 21 günde 1 kadin yumurtlar o da 7 gün sürer. 280 gün 10 aya tekabül eder. Gebelik 36. Hafta itibariyle 10 ay başlar. Gökyüzüne bakarsanız ay bile 28 günlük bir süreç de değişim gösterir. Normal miladi takvimdeki ay ile gebelik hesaplamaz.

Tüm sayfalar yüklendi.

Son mesajlar