40. Haftada Sezaryen

Gebelik Takibim Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Gebelikle ilgili Sorum Var kategorisinde Mama tarafından oluşturulan 40. Haftada Sezaryen başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 454 kez görüntülenmiş, 5 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Gebelikle ilgili Sorum Var
Konu Başlığı 40. Haftada Sezaryen
Konbuyu başlatan Mama
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan SBA-

Mama

Kayıtlı Üye
rank
Kızlar 40. Haftayı doldurup sezaryen olunabilir mi doktor kabul eder mi? Bu şekilde planlı sezaryene girip tam haftayi doldurup sezaryen olan var mi?

Nur123

Kayıtlı Üye
rank
O kadar beklemez doktor canım bebek doğum kanalına girebilir o haftaya kadar öyle birşey olursa normal doğum yaparsın

Mama

Kayıtlı Üye
rank
Devlet Hastanesi'ne gidiyordum 41.haftaya kadar bekleyelim demişlerdi
Seninki doğum başlamadı diye oyle olmus sanirim bende 41+3 te normal dogum beklerken son anda sezaryene alinmistim bebek dogum kanalina girmisti yani
Mesajınız bir önceki mesaj ile otomatik birleştirildi

O kadar beklemez doktor canım bebek doğum kanalına girebilir o haftaya kadar öyle birşey olursa normal doğum yaparsın
Bende şunu anlamıyorum mesela ben 41+3 te bebek doğum kanalına girmişti açılma durunca zorunlu sezaryene alınmıştım. Bu şekilde sezaryene alınıyorsa neden onceden belirlenmis sezaryende 40a kadar beklemiyorlar. Bide uzuluyorum ne biliyim sanki anne karninda vaktini doldurmasini bekleyen bir bebegin disaridan mudahaleyle alinmasini kabullenemiyorum. O yüzden sezaryen benim icin trajik bir durum :(

SBA-

Kayıtlı Üye
rank
Seninki doğum başlamadı diye oyle olmus sanirim bende 41+3 te normal dogum beklerken son anda sezaryene alinmistim bebek dogum kanalina girmisti yani
Benimki zorunlu sezaryendi bebek ters geliyordu ona rağmen beklettiler başka hastaneye gittim orda da açılma olmadan doğuma alamayız dedi bebeğin ters geldiğini bildiği halde doğuma almadılar ordan özel hastaneye gidip sezaryen oldum iyiki beklememişim bebeğin eşi yaşlanmış ve suyu azalmış

Tüm sayfalar yüklendi.

Son mesajlar