5 aylık ek gıdaya geçiş ne yapicam blmyrmm

Gebelik Takibim Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Bebegim ile ilgili Sorum Var kategorisinde Asel'in annesi ❤️ tarafından oluşturulan 5 aylık ek gıdaya geçiş ne yapicam blmyrmm başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 2,779 kez görüntülenmiş, 47 yorum ve 3 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Bebegim ile ilgili Sorum Var
Konu Başlığı 5 aylık ek gıdaya geçiş ne yapicam blmyrmm
Konbuyu başlatan Asel'in annesi ❤️
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Asel'in annesi ❤️

Asel'in annesi ❤️

Kayıtlı Üye
rank
Canlarım benm bebeğim 5 aylık ve artık yavaş yavaş ek gıdaya geçiş yapicaksin dedi doktorumuz ama bn korkuyorum ilk neyle baslicam ve nasıl yedircem hangi öğün arasında ne kdar vericem ya bu konuda çok acemi ve korkan biriyim lütfen annelerim yardım eder misiniz bu arada kızım sadce mamayla besleniyor şimdiden teşekkür ederim 🥰

Fadime gg

Kayıtlı Üye
rank
Canlarım benm bebeğim 5 aylık ve artık yavaş yavaş ek gıdaya geçiş yapicaksin dedi doktorumuz ama bn korkuyorum ilk neyle baslicam ve nasıl yedircem hangi öğün arasında ne kdar vericem ya bu konuda çok acemi ve korkan biriyim lütfen annelerim yardım eder misiniz bu arada kızım sadce mamayla besleniyor şimdiden teşekkür ederim 🥰
İlk olarak kendi yediğiniz yemeğin suyu ile baslaya bilirsin tabi küçük küçük meyve pureleri sebze pureleri çorbaları yapabilirsin

Asel'in annesi ❤️

Kayıtlı Üye
rank
İlk olarak kendi yediğiniz yemeğin suyu ile baslaya bilirsin tabi küçük küçük meyve pureleri sebze pureleri çorbaları yapabilirsin
Şimdi çorba yapsam kızıma ne kdar yedircem fazla yediririm ne bilim oda yemek isterse birşey olur diye korkuyorum ve hangi öğün arası yedirsem ayy ne zor iş bu korku varken valla zor yedirim ben bu kıza birşey ya 😔

Zeynep23

📖Kün fe Yekün!!🤲
Yönetici
Mod
rank
Canım hiç korkma sen ilk önce sadece yoğurtla başla kendin mayala daha yararlı olur.ilk zamanlar günde 3-4 kaşık ver baktın seviyor yiyor devam edersin gün gün kaşık sayısını artırırsın. Mama verir gibi yarı oturur pozisyonda ver. Yatarak verme. Sonra mevsim sebzelerinden havuç patates ya da başka bişey haşla az suda içine zeytinyağı koy blendirdan geçir ne katı ne sıvı olsun yine bir iki kaşık ver severse devamını getirirsin alerji olmamasına dikkat et başkada bişey yok korkma yani Allah in izniyle bişey olmaz

Asel'in annesi ❤️

Kayıtlı Üye
rank
Canım hiç korkma sen ilk önce sadece yoğurtla başla kendin mayala daha yararlı olur.ilk zamanlar günde 3-4 kaşık ver baktın seviyor yiyor devam edersin gün gün kaşık sayısını artırırsın. Mama verir gibi yarı oturur pozisyonda ver. Yatarak verme. Sonra mevsim sebzelerinden havuç patates ya da başka bişey haşla az suda içine zeytinyağı koy blendirdan geçir ne katı ne sıvı olsun yine bir iki kaşık ver severse devamını getirirsin alerji olmamasına dikkat et başkada bişey yok korkma yani Allah in izniyle bişey olmaz
Şuan yogurdum yok çorbayla mi meyve puserisyle mi başlasam kuzum

Asel'in annesi ❤️

Kayıtlı Üye
rank
Yoğurdu hazmı kolay gaz yapmaz diye söyledim canım. Bence corbayla başla un tarhanası gibi yutması kolay olsun sade yap tuzsuz baharatsız. Yaptığın herşeye meyveler hariç zeytinyağı koy mutlaka kabız olmaması için
Evde ki zeytin yağı mi yoksa hakiki zeytin yağı alım mi cnm birde hangi öğün vericem günde kaç kere mama hariç vericem ya kusura bakma çok sordum hakkını helal et işte de acemi olunca korkuyorum

Zeynep23

📖Kün fe Yekün!!🤲
Yönetici
Mod
rank
Evde ki zeytin yağı mi yoksa hakiki zeytin yağı alım mi cnm birde hangi öğün vericem günde kaç kere mama hariç vericem ya kusura bakma çok sordum hakkını helal et işte de acemi olunca korkuyorum
Helal olsun canım sor tabiki evdeki zeytinyağı da olur ek gıda da öncelik her zaman anne sütü ya da mama sonra ek gıda daha tattırma aşamasındasın amaç doyurmak değil gün içerisinde bir ya da iki öğün verebilirsin. Ben öğlen veriyordum genelde

Asel'in annesi ❤️

Kayıtlı Üye
rank
Helal olsun canım sor tabiki evdeki zeytinyağı da olur ek gıda da öncelik her zaman anne sütü ya da mama sonra ek gıda daha tattırma aşamasındasın amaç doyurmak değil gün içerisinde bir ya da iki öğün verebilirsin. Ben öğlen veriyordum genelde
Ay çok soal cnm ya Allah razı olsun gerçekten bnde o sekilde yaparım artık

Mâriye

Kayıtlı Üye
rank
İlk önce sebzeleri (buharda) haşlayıp teker teker yedirin, ya püresini yapın ya da BLW tarzı bebeğin eliyle tutabileceği bir şekilde kesin.
Mesela ilk önce havuç ile başlayın, bir kaç gün boyunca sadece havuç verin ki havuça karşı alerjisi var mı yok mu anlaşılsın.
Sonra patates deneyebilirsiniz, havuç ve patatesi bir arada verebilirsiniz.
Daha sonra brokoli, vs.
Bu şekilde her sebzeyi deneyin. Ama yeni bir gıda tattırmadan önce internette kısa bir araştırma yapın, bebeklere uygun olup olmadığını öğrenmek için.
Daha sonra bakliyat ve çorbalara geçebilirsiniz. Biraz daha büyüdüğünde siz ne yiyorsanız, o da aynı yemeği baharıtsız bir şekilde yiyebilir.
Meyveyi en sona bırakın, yoksa sebze yemeyebilir bir daha, meyve daha tatlı olduğu için.

İlk aylar günde bir öğün ile başlayın, sonra ara öğün olarak meyveye geçersiniz. Zaten yeterli olup olmadığını, doyup doymadığını anlayacaksınız. Doymazsa akşamları muhallebi verebilirsiniz.

En önemlisi 1 yaşından önce verilmemesi gereken gıdaları araştırmak. İnek sütü, bal gibi.

Tüm sayfalar yüklendi.

Son mesajlar