Amniyosentes yaptıran var mı aranızda

• Konbuyu başlatan Dudu dinç
  • Toplam 3 yorum
  • Başlangıç tarihi

Gebelik Takibim Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Gebelikle ilgili Sorum Var kategorisinde Dudu dinç tarafından oluşturulan Amniyosentes yaptıran var mı aranızda başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 348 kez görüntülenmiş, 3 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Gebelikle ilgili Sorum Var
Konu Başlığı Amniyosentes yaptıran var mı aranızda
Konbuyu başlatan Dudu dinç
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Canan_
D

Dudu dinç

Guest
Sevgili anneler bugün 3 lü test sonucunda down sendromu riskini öğrendim ve bunun için rahimden sıvı alınacağını söylediler bunun tehlikesi var mı yada başka bir şekilde öğrenme şansımız var mı acaba 🙄

Merve_berkk

Kayıtlı Üye
rank
Sevgili anneler bugün 3 lü test sonucunda down sendromu riskini öğrendim ve bunun için rahimden sıvı alınacağını söylediler bunun tehlikesi var mı yada başka bir şekilde öğrenme şansımız var mı acaba 🙄
Gören olmadı herhalde canım cevap veren olmamış. Fetal dna testiydi galiba emin değilim bide amniyotik sıvı ile değilde bebeğin kordonundan örnek alıp bakılabiliyor sanırım. Yazınca üste çıkıyor ya görüp yazan olur belki 🙄

N

Nazife

Guest
Merhaba ben 19 haftalıkken amniyosentez yaptırdım 3 gün zorunluluk haricinde kalkmadan yattım 3 günden sonra dikkatli olarak kendimi zorlamadan normal hayatıma döndüm 2 haftada ön sonuç 1 ay da kesin sonuçları aldık elimize işlem saniyelik süren bir şey can acıtmıyor onun dışında sonucu %99.9 doğru sonuç veriyor diye biliniyor fetal dna ise bildiğim kadarıyla anneden kan alınıyor ve kandan bebeğin dna sına bakılıyor ancak fetal dna sadece özeller de yapılıyor ben amniyosentez i İstanbul cerrahpaşa tıp fakültesinde yaptırdım

Canan_

Kayıtlı Üye
rank
Ben yaptırdım benimde seninki gibiydi.sıvıyı aldîktan sonra 2 saat yatış veriyorlar bebeğin kalp atışîna bakıyorlar kimisinin stresten kalbi durabiliyormuş.bebeğin çok hareketliyse sıvı boşalması olabiliyormuş. Sana tek tavsiyem aldırmak GIBI bir niyetin yoksa yaptırma çünkü ben aldırmayı düşünmüyordum ama yaptırdım ve çok pişman oldum bebeğime bişey olurmu diye.

Tüm sayfalar yüklendi.

Son mesajlar