Başıma bela olan ense kalınlığı

Gebelik Takibim Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Gebelikle ilgili Sorum Var kategorisinde Panikbiranne tarafından oluşturulan Başıma bela olan ense kalınlığı başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 2,518 kez görüntülenmiş, 27 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Gebelikle ilgili Sorum Var
Konu Başlığı Başıma bela olan ense kalınlığı
Konbuyu başlatan Panikbiranne
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Melek.

Cerenn

Kayıtlı Üye
rank
Yaptıramadım çünkü hepsi perinatoloğa giriceksin dedi devlette bulabilmek ne mümkün aşırı dolu özellerde çok pahalı dururum karşılamıyordu bebeğimde bişey olduğunu düşünmüyorum Allah'ın izniyle sadece doktorların kuşkucu bakışları ve konuşmaları insanı çok geriyor

Ama siz yaptırmışsınız 2li 3lü iyi olmasına tağmen detaylıda sorun çıkmış yani ne faydası olduki birde tedavi edilen bişey değilki down sendromu ama detaylıyı yaptırdım organlarında sıkıntı varmı yokmu önemli diye sadece
Faydası olsun olmasın bence 2'li ve 3'lü testler yaptırılmalı. Sonuçta sen içinde can taşıyorsun onun vebaline girmek istemezsin

Nesliesen

Kayıtlı Üye
rank
Faydası olsun olmasın bence 2'li ve 3'lü testler yaptırılmalı. Sonuçta sen içinde can taşıyorsun onun vebaline girmek istemezsin
İyide faydası olmıcaksa ağzıma bile almaktan çekindiğim şeyi yapamıcaksam testleride yaptırmam zaten çoğu insan kimbilir sağlam çocuklatına kıymıştır bu testlerin kesin olmadığından çünkü çoğu down sendromlu denen çocuklar sağlıklı doğdu

Cerenn

Kayıtlı Üye
rank
İyide faydası olmıcaksa ağzıma bile almaktan çekindiğim şeyi yapamıcaksam testleride yaptırmam zaten çoğu insan kimbilir sağlam çocuklatına kıymıştır bu testlerin kesin olmadığından çünkü çoğu down sendromlu denen çocuklar sağlıklı doğdu
Çoğu insan da belki bile isteye yapmamışlardır o hatayı çünkü kimse içindeki canından can olan o parçayı aldırmak istemez çünkü. Bazıları doktor baskısı yüzünden de o hataya düşüyor olabilirler. Ve belki de bazıları gerçekten bile isteye aldırıyorlardır, sonuçta kimse kimsenin içini bilemiyor neticede 😕

Nesliesen

Kayıtlı Üye
rank
Çoğu insan da belki bile isteye yapmamışlardır o hatayı çünkü kimse içindeki canından can olan o parçayı aldırmak istemez çünkü. Bazıları doktor baskısı yüzünden de o hataya düşüyor olabilirler. Ve belki de bazıları gerçekten bile isteye aldırıyorlardır, sonuçta kimse kimsenin içini bilemiyor neticede 😕
Yani doktorlar yüzündende oluyor. Sıtrasli bir hamilelik geçirmektense doğunca görmek daha sağlıklı tabi aldırmıcaksan 😑

Ikizler annesi

Kayıtlı Üye
rank
Bnce yanılıyorsunuz bende ikizlerimde 2li 3lu test yaptirmadim doktorum istemedi detayli ultrasona girdiğimde doktor ense kalınlıklarının %80 sorun olmadığını yani down sendromu riski taşımadığını söylemişti bebeklerimin cok sukur dogum yaptim 1.5 yasindalar hicbir sıkıntı olmadi yani detaylida doktor yaptirmadiysak o testi ayrica bakiyo ve bilgi veriyor hatta sorun olursa rahimden su alınıyormuş galiba testin%100 gerceklik payi için
Mesajınız bir önceki mesaj ile otomatik birleştirildi

İlk ense kalınlığı 1.3 falan değildir ozaman çünkü bende sadece ense kalınlığı burun kemiğine baktırdım 1.5 çıktı 2den sonrası falan riskliymiş detaylı ulturasonda ense kalınlığının bir önemi yok diye biliyprum çünkü ikili test zamanı yani 11ve 13.haftalar arası önemli zaman geçerse bir önemi kalmıyor ölçülmüyor demişti doktor fetal dna da yaş ve risk olunca öneriliyor galiba bilemedim tedavisi varsa yaptırırım yoksa testler gerekli değil bence
Mesajınız bir önceki mesaj ile otomatik birleştirildi

İlk ense kalınlığı 1.3 falan değildir ozaman çünkü bende sadece ense kalınlığı burun kemiğine baktırdım 1.5 çıktı 2den sonrası falan riskliymiş detaylı ulturasonda ense kalınlığının bir önemi yok diye biliyprum çünkü ikili test zamanı yani 11ve 13.haftalar arası önemli zaman geçerse bir önemi kalmıyor ölçülmüyor demişti doktor fetal dna da yaş ve risk olunca öneriliyor galiba bilemedim tedavisi varsa yaptırırım yoksa testler gerekli değil bence

Nesliesen

Kayıtlı Üye
rank
Bnce yanılıyorsunuz bende ikizlerimde 2li 3lu test yaptirmadim doktorum istemedi detayli ultrasona girdiğimde doktor ense kalınlıklarının %80 sorun olmadığını yani down sendromu riski taşımadığını söylemişti bebeklerimin cok sukur dogum yaptim 1.5 yasindalar hicbir sıkıntı olmadi yani detaylida doktor yaptirmadiysak o testi ayrica bakiyo ve bilgi veriyor hatta sorun olursa rahimden su alınıyormuş galiba testin%100 gerceklik payi için
Bende 2li 3lü yaptırmadım o testler için konuştım detaylı ulturason a girdim yeni herşey normal şükür inşallah öyle devam eder 😇

Melek.

Kayıtlı Üye
rank
Aynen.. Sonucu ne olursa olsun o da bi can deyip doğuracaksak yaptırmamıza gerek yok.. 6 7 ay ağlayan tanıdıklarım oldu. Şükür ki bişey olmadı. Boşu boşuna doğuma kadar harap olmayın..

Tüm sayfalar yüklendi.

Son mesajlar