Bebeğim Besleniyor mu?

Gebelik Takibim Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Gebelikle ilgili Sorum Var kategorisinde AmineErva'm tarafından oluşturulan Bebeğim Besleniyor mu? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 1,025 kez görüntülenmiş, 11 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Gebelikle ilgili Sorum Var
Konu Başlığı Bebeğim Besleniyor mu?
Konbuyu başlatan AmineErva'm
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Şevval Adym

AmineErva'm

Kayıtlı Üye
rank
Kızlar merhabalar 13 haftalık hamileyim yeme konusunda beslenmem yetersiz bebeğin beslenmesi için ne yemem gerek çoğunlukla sabahları ceviz ve badem dışında kahvaltı bile yapamıyorum et yiyemiyorum yumurta yok besin değeri yüksek olan hiçbir şey yiyemiyorum ne yemem gerek yardımcı olursanız sevinirim kaynanam görümcemler de üst üste bebek ölücek dedikleri için korkuyorum bende psikolojik olarak çöktüm

Sıbelmamı

Kayıtlı Üye
rank
Hiç öyle olurmu günde 2 yumurta akşamları bir kase yogurt ara ögünde cnm ne isterse onu yiyorum meyve suyu süt lütfen yemene dikkat et çocuk zayıf dogar zorla kendini ye bence

💗Canan&Ebuzer💗

Kayıtlı Üye
rank
Kızlar merhabalar 13 haftalık hamileyim yeme konusunda beslenmem yetersiz bebeğin beslenmesi için ne yemem gerek çoğunlukla sabahları ceviz ve badem dışında kahvaltı bile yapamıyorum et yiyemiyorum yumurta yok besin değeri yüksek olan hiçbir şey yiyemiyorum ne yemem gerek yardımcı olursanız sevinirim kaynanam görümcemler de üst üste bebek ölücek dedikleri için korkuyorum bende psikolojik olarak çöktüm
Allahın izniyle bişey olmaz cnm ilk gebeliğimde de bende bişey yiyemiyordum ilk 4 ay boyunca açlıktan ölüyordum ama mide bulantısından bişey yiyemiyordum. Yediğimide kusuyordum ama çok şükür bi sorun olmadı. Bir çok gebelik öyle geçer sen folik asit kullanmayı ihmal etme bebek için gerekli. Ilk 3 ay kullanman lazım

AmineErva'm

Kayıtlı Üye
rank
Allahın izniyle bişey olmaz cnm ilk gebeliğimde de bende bişey yiyemiyordum ilk 4 ay boyunca açlıktan ölüyordum ama mide bulantısından bişey yiyemiyordum. Yediğimide kusuyordum ama çok şükür bi sorun olmadı. Bir çok gebelik öyle geçer sen folik asit kullanmayı ihmal etme bebek için gerekli. Ilk 3 ay kullanman lazım
Kullanıyorum hatta sonrasında da demir ilacı içinde de folik asit bulunan bir ilaç verdi doktorum inşallah sıkıntı çıkmasında
Mesajınız bir önceki mesaj ile otomatik birleştirildi

Hiç öyle olurmu günde 2 yumurta akşamları bir kase yogurt ara ögünde cnm ne isterse onu yiyorum meyve suyu süt lütfen yemene dikkat et çocuk zayıf dogar zorla kendini ye bence
O kadar istiyorum ki yumurta yemeyi ama aşırı kötü koku geliyor ve asla yiyemiyorum napsam bilmiyorum ama tabi yoğurt süt muhakkak tüketiyorum

Merve_berkk

Kayıtlı Üye
rank
Canım elinden geldikçe yemeye çalış kussan bile ye yediğin kadarının faydası olur yine bebeğe. Süt içmeye çalış, yumurtayı haşlayıp yiyebilirsin farklı dene, patates haşla ye mideni tutar o biraz. Protein ağırlıklı beslen az da olsa yemeye çalış ilaçlarını düzenli kullan bi sıkıntı olmaz inşallah canım

Şeydoşş

Kayıtlı Üye
rank
Canım hiç bişey olmaz merak etme daha çok küçük senden besleniyor zaten depodan alıyordur herşeyi vitamin alabilirsin eczanelerden kendin bitkin düşme bu sefer bir iki haftaya düzelirsin merak etme 5 kilo verdim ben 4. Ayımın sonunda şükür hiç bişey olmadı bebişe de ondan sonra düzeldi zaten hiç bişey yiyemezsen günde 2 yumurta haşla üzerine biraz zeytinyağı dökünce hiç kokusu kalmıyor birazda kekik dökebilirsin o zaman da tadı yumurta gibi hiç olmuyor öyle yemeyi dene istersen süt içemiyorsan ayran dene henüz zaten bebek çok kalori ihtiyacı olan aylarda değil canım sen kimseyi dinleme bebek öyle ölür demekle ölmüyor kimseye aldırma Allah ne canlar bağışlamış insanlar ne kıtlıklarda çocuk dünyaya getirmiş ileri haftalarda iştahın artabilir zaten benim haftaya 6.ayım dolcak hala iştahım yok. Yumurtayı da başka şeylerde kullanarak da alabilirsin mesela tam buğday unuyla krep yapabilirsin hem yumurta koyuyorsun içine hem süt bu şekilde yiyebilirsin

AmineErva'm

Kayıtlı Üye
rank
Canım hiç bişey olmaz merak etme daha çok küçük senden besleniyor zaten depodan alıyordur herşeyi vitamin alabilirsin eczanelerden kendin bitkin düşme bu sefer bir iki haftaya düzelirsin merak etme 5 kilo verdim ben 4. Ayımın sonunda şükür hiç bişey olmadı bebişe de ondan sonra düzeldi zaten hiç bişey yiyemezsen günde 2 yumurta haşla üzerine biraz zeytinyağı dökünce hiç kokusu kalmıyor birazda kekik dökebilirsin o zaman da tadı yumurta gibi hiç olmuyor öyle yemeyi dene istersen süt içemiyorsan ayran dene henüz zaten bebek çok kalori ihtiyacı olan aylarda değil canım sen kimseyi dinleme bebek öyle ölür demekle ölmüyor kimseye aldırma Allah ne canlar bağışlamış insanlar ne kıtlıklarda çocuk dünyaya getirmiş ileri haftalarda iştahın artabilir zaten benim haftaya 6.ayım dolcak hala iştahım yok. Yumurtayı da başka şeylerde kullanarak da alabilirsin mesela tam buğday unuyla krep yapabilirsin hem yumurta koyuyorsun içine hem süt bu şekilde yiyebilirsin
Evet çok teşekkür ederim yemeye çalışıcam ya bebeğim iyi olsun da hiçbir şey istemem

Ravza

Kayıtlı Üye
rank
Hiç öyle düşünme ben şuan 30 haftalık olacağım üzüm Karbuz kavun dan başka birşey yiyemiyorum çok şükür benimde kan değerlerim iyi bebeğinin gelişimi de güzel insana destek olacaklarını köstek oluyorlar

Şeydoşş

Kayıtlı Üye
rank
Evet çok teşekkür ederim yemeye çalışıcam ya bebeğim iyi olsun da hiçbir şey istemem
Rica ederim canım rabbimin nasip ettiğini kimse bozamaz sen içini rahat tut yiyebildiğini ye yiyemediğin zaman kusarsan sen kötü olursun zorlamayla olmuyor bende çok denedim olmadı o zamanlar. Bi süre sonra zaten çok iyi yiyebileceksin herşeyden bulansan bile yiyebilecek olursun sağlıçakla al bebeğini kucağına inşallah ☺️

iki kiz iki oğlan annesi

Kayıtlı Üye
rank
Ilk zamanlar da olabilir mide bulantisindan bişey yememe falan ama bebegin kilo almasi için özellikle süt yoğurt muz kaşar peyniri ceviz badem bunlar iyi geliyo diye biliyorum canim arastirada bilirsin mide bulantısı çoksa tuzlu kraker meyve suyu falan deneyebilirsin bildiklerim bu kadar

Tüm sayfalar yüklendi.

Son mesajlar