Sorum var Bebeğin suyunun fazla olması

Gebelik Takibim Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Gebelikle ilgili Sorum Var kategorisinde Zehranur tarafından oluşturulan Bebeğin suyunun fazla olması başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 619 kez görüntülenmiş, 16 yorum ve 3 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Gebelikle ilgili Sorum Var
Konu Başlığı Bebeğin suyunun fazla olması
Konbuyu başlatan Zehranur
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Bademli süt

Zehranur

Kayıtlı Üye
rank
Merhaba arkadaşlar gebelikte 18+4 teyim. Bugün kontrolüm vardı doktorum bebeğin suyunun fazla olduğunu ve hafta olarak erken ama yarın şeker yüklemesi yapılması gerektiğini söyledi. Açıkçası erken olduğu için korkuyorum. Detaylı ultrason istemedi ama bebeğin sağlıklı olduğunu söyledi. Çok şekerli şeyler yiyen biri değilim ve açlık kan şekerim 70. Böyle bi durum yaşayan var mı ne yapmalıyım?

Gökçem💕

"minik kızım"
rank
Benim de suyum fazlaydı şeker yüklemesi yaptırmadım 39+1 de normal doğum yaptım sorun olmadı. Sen bilirsin canım doktorunu dinle yine sen

Zehranur

Kayıtlı Üye
rank
Benim de suyum fazlaydı şeker yüklemesi yaptırmadım 39+1 de normal doğum yaptım sorun olmadı. Sen bilirsin canım doktorunu dinle yine sen
Şeker yüklemesi yaptırma taraftarı değilim ama doktorum acı konuşuyor korkuyorum başka bi doktora gitmeli miyim bilmiyorum. Çok teşekkürler canım sağlıkla büyüt evladını
Mesajınız bir önceki mesaj ile otomatik birleştirildi

Benim son dakika yükseldi 40+3 de sezeryan oldum sonra
Benim sanki cok erken oldu bu durumla karşılaşmam baya tedirginim

Gamze Hümeyra

❤️HÜMEYRAM❤️ADEMİM❤️
Yönetici
Mod
rank
Merhaba arkadaşlar gebelikte 18+4 teyim. Bugün kontrolüm vardı doktorum bebeğin suyunun fazla olduğunu ve hafta olarak erken ama yarın şeker yüklemesi yapılması gerektiğini söyledi. Açıkçası erken olduğu için korkuyorum. Detaylı ultrason istemedi ama bebeğin sağlıklı olduğunu söyledi. Çok şekerli şeyler yiyen biri değilim ve açlık kan şekerim 70. Böyle bi durum yaşayan var mı ne yapmalıyım?
Rabbim sağlıkla kucağına almayı nasip etsin inşallah canım

Mervercan

👑Yuşa Han👑
Yönetici
Mod
rank
Şeker yüklemesi bende yaptırma taraftarı değildim ama yaptırdım 50 gr şekerde sınırda çıktı şekerim ardından 100 gr yapıldı ve sorun yoktu çok şükür. İyikide yaptırmışım sende doktorun ne diyorsa onu dinle bence

❤ 3 çocuklu 1 Anne ⚘

Kayıtlı Üye
rank
Genelde şekerden şüpheleniyor açlık 70 güzel seker yüksekliği sadece şekerli yiyecekten yükselmez karbonhidrat yükseltir seker yüklemesinden korkma tokluk yükseltiyledir belki en azından yükleme sonrası yükselme olursa diyet uyguluyorsun bende önceden de sınırda bir seker olduğu için gebelik boyunca insulin ve diyet uyguladım az kilo aldım kontrollü gittim 7 aylik bir kızım var yatış işlemini yapmaya gittiğimde dr kadının birine çok kızdı doğumu yaklaşmış son 1 ayı düzenli dr a gelmemiş dr bebegin suyu çok ayrıca çok kilolu dedi seker gibi durumlarda bebek biraz kilolu doğabiliyor başlangıçta böyle durum varsa tedbirli gidersin son aylarda sıkıntı yaşama 3 gebelik yaşadım ilk ikisinde yükleme yaptım bunda sınırda ve yükseldiği için dr yaptırmadı erken önlem her zaman iyidir

Zehranur

Kayıtlı Üye
rank
Rabbim sağlıkla kucağına almayı nasip etsin inşallah canım
Amin canım sağol Allah hepimizin evladını sağlıkla bizlere bağışlasın

Şeker yüklemesi bende yaptırma taraftarı değildim ama yaptırdım 50 gr şekerde sınırda çıktı şekerim ardından 100 gr yapıldı ve sorun yoktu çok şükür. İyikide yaptırmışım sende doktorun ne diyorsa onu dinle bence
Çok şükür.. bana da 75 gr yapılacak 24. Haftadan önce yapılmıyor diye biliyodum biraz erken olunca tedirgin oldum.

Çok şükür.. bana da 75 gr yapılacak 24. Haftadan önce yapılmıyor diye biliyodum biraz erken olunca tedirgin oldum.
Genelde şekerden şüpheleniyor açlık 70 güzel seker yüksekliği sadece şekerli yiyecekten yükselmez karbonhidrat yükseltir seker yüklemesinden korkma tokluk yükseltiyledir belki en azından yükleme sonrası yükselme olursa diyet uyguluyorsun bende önceden de sınırda bir seker olduğu için gebelik boyunca insulin ve diyet uyguladım az kilo aldım kontrollü gittim 7 aylik bir kızım var yatış işlemini yapmaya gittiğimde dr kadının birine çok kızdı doğumu yaklaşmış son 1 ayı düzenli dr a gelmemiş dr bebegin suyu çok ayrıca çok kilolu dedi seker gibi durumlarda bebek biraz kilolu doğabiliyor başlangıçta böyle durum varsa tedbirli gidersin son aylarda sıkıntı yaşama 3 gebelik yaşadım ilk ikisinde yükleme yaptım bunda sınırda ve yükseldiği için dr yaptırmadı erken önlem her zaman iyidir
Karbonhidrat tüketimim de yoktur hala mide bulantılarım geçmedi dogru düzgün bir şey yiyemiyorum. Şeker yüklemesi ile erken tanışacağım için de biraz korkuyorum. Bilgilendirme için teşekkür ederim

Son düzenleme:

Gökçem💕

"minik kızım"
rank
Şeker yüklemesi yaptırma taraftarı değilim ama doktorum acı konuşuyor korkuyorum başka bi doktora gitmeli miyim bilmiyorum. Çok teşekkürler canım sağlıkla büyüt evladını

Benim sanki cok erken oldu bu durumla karşılaşmam baya tedirginim
İnşallah sen de sağlıkla kavuş inşallah canım

Bademli süt

Kayıtlı Üye
rank
Geçmiş olsun canım bana da 26+5 tr denildi suyun fazla diye ama iki hafta önce doktor kontrolüm ve şeker yüklemem vardı kendi doktorum böyle bir şey demişti şuan da doktorum il dışında bir hafta sonrasına randevu alabildim bakalım ne olacak hastahnede tanıştığım bir hastahane çalışanına da 25. Haftada şu fazla denilmiş o da şuan 29. Haftasindaymis beyaz ekmek un meyve reçel pilav makarna kestirmiş doktoru ben de dikkat etmeye çalışıyorum şeker yükleme sonrasında değerim 96 çıkmıştı doktor normal demişti 50 mg yükleme olmuştu

Tüm sayfalar yüklendi.

Son mesajlar