Sorum var Biogaia gaz damlası

Gebelik Takibim Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Gebelikle ilgili Sorum Var kategorisinde Ebranur kel tarafından oluşturulan Biogaia gaz damlası başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 766 kez görüntülenmiş, 17 yorum ve 2 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Gebelikle ilgili Sorum Var
Konu Başlığı Biogaia gaz damlası
Konbuyu başlatan Ebranur kel
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Ebranur kel

Ebranur kel

Kayıtlı Üye
rank
Kizlar benim bebeğim bağırsak genişlemesi varmış. Biogaia diye bi ilaç verildi. Bende günde 3 defa 5/6 damla olarak kullanıyorum. Eczanede ki kadın öyle demişti. Ama şimdi kızım iyice tuvaletini yapamaz oldu yagg falan icirerek yaptırıyorum. Biogaia damlası kullanan varsa aranızda nasıl kullanıyorsunuz?

Kayra ve Ayra’nın Annesi

🔥 Kayra Ateş 🔥 💫 Ayra Nur 💫
Yönetici
Mod
Ayın Annesi
rank
Kizlar benim bebeğim bağırsak genişlemesi varmış. Biogaia diye bi ilaç verildi. Bende günde 3 defa 5/6 damla olarak kullanıyorum. Eczanede ki kadın öyle demişti. Ama şimdi kızım iyice tuvaletini yapamaz oldu yagg falan icirerek yaptırıyorum. Biogaia damlası kullanan varsa aranızda nasıl kullanıyorsunuz?
Ben alacaktım normalde gaz sıkıntımız şükür yok ama ne olur ne olmaz diye ilk doktoruma danıştım normalde önermiyoruz çünkü bağırsak doğal yollarla çıkarmıyor o zaman ve ileride sıkıntı oluyor demişti alırsan da günde 1 damlayı geçmesin demiltş ben o yüzden almadım onun yerine farklı farklı gaz çıkarma yöntemleri izledim ve yaptım şuan masajı sabah yapıyorum akşama kadar sıkıntı olmuyor şükür kendisi çıkarıyor hemen

Bebeğin Tahmini Doğum Tarihi: 2024-04-30
Gebeliğinizin 38. Haftasındasınız.
Bebeğin organları tamamen gelişti. artık dışarı hayata hazırız. Bundan sonraki
en büyük sıkıntımız beklemek. bütün anne adayları hemen doğum yapacağını düşünür. Ayak bileklerindeki şişlikler iyice artar. preeklampsiye tekrar dikkat.
Bebeğinizin boyu yaklaşık 48 cm ağırlıgı 2950 gr :)
İmza alanınıza hesaplama eklemek için tıklayınız

Husnıyeeee

Kayıtlı Üye
rank
Ben kullandım 1 günde 5 defa verdim baktım hala sanıcı falan varsa akşam 1 sefer 5 damla daha veriyordum yani sürekli vermiyorum 2 günde bir 3 günde bir gazı olduğu zaman iyi bıraktık çok şükür damlayı falan

Ebranur kel

Kayıtlı Üye
rank
Ben alacaktım normalde gaz sıkıntımız şükür yok ama ne olur ne olmaz diye ilk doktoruma danıştım normalde önermiyoruz çünkü bağırsak doğal yollarla çıkarmıyor o zaman ve ileride sıkıntı oluyor demişti alırsan da günde 1 damlayı geçmesin demiltş ben o yüzden almadım onun yerine farklı farklı gaz çıkarma yöntemleri izledim ve yaptım şuan masajı sabah yapıyorum akşama kadar sıkıntı olmuyor şükür kendisi çıkarıyor hemen
Ne gibi yöntemler bende yapıyorum ama hareketle pek alakası olmuyor benim bebis ameliyat olması gerek

Kayra ve Ayra’nın Annesi

Yönetici
Mod
Ayın Annesi
rank
Ne gibi yöntemler bende yapıyorum ama hareketle pek alakası olmuyor benim bebis ameliyat olması gerek
Bağırsaklarını çalıştırmak için tamamen karnına yönelik masajlar yapıyorum canım. Bazen de diz kapaklarını karnına doğru büküyorum ilk saat yönğne doğru harket sonra tam tersi en sonda karnına bastırıyorım diz kapağında tutup 10 saniye sayıyorum ve bu işlemi bir kaç kez yapıyorum yaparken bile çıkartıyor gazını. Anladım canım geçmiş olsun

en büyük sıkıntımız beklemek. bütün anne adayları hemen doğum yapacağını düşünür. Ayak bileklerindeki şişlikler iyice artar. preeklampsiye tekrar dikkat.

Husnıyeeee

Kayıtlı Üye
rank
Bağırsaklarını çalıştırmak için tamamen karnına yönelik masajlar yapıyorum canım. Bazen de diz kapaklarını karnına doğru büküyorum ilk saat yönğne doğru harket sonra tam tersi en sonda karnına bastırıyorım diz kapağında tutup 10 saniye sayıyorum ve bu işlemi bir kaç kez yapıyorum yaparken bile çıkartıyor gazını. Anladım canım geçmiş olsun
Yeni doğan bebeğinin karnına bastırılması çok tehlikeli canım bağırsak düğümlenmesi olabilir doktoruna sor bunu söyler sanada

Kayra ve Ayra’nın Annesi

Yönetici
Mod
Ayın Annesi
rank
Yeni doğan bebeğinin karnına bastırılması çok tehlikeli canım bağırsak düğümlenmesi olabilir doktoruna sor bunu söyler sanada
Zaten p gösterdi 🤭🤭 karnına elimle bastırmıyprum ki kuzum kendi diz kapaklarını karnına itiyorum anüsü havada kalacak şekilde
Mesajınız bir önceki mesaj ile otomatik birleştirildi

Ama bu dediğini dikkate alırım canım teşekkür ederim tekrar sorarım doktoruma 😘

Zeynep23

📖Kün fe Yekün!!🤲
Yönetici
Mod
rank
Çok doğru 👏👏 bu tür gaz damlaları ilaçlar bebeklerde bir süre sonra bağırsak tembelliği yapabiliyor. O yüzden ben şahsen şiddetle karşıyım doktorun bana da bitkisel olduğunu soyleyip bu damlayı önermişti aldım iki defa verdim sadece yaramadı yavruma ve bı daha hiç damla ilaç kullanmadım çok sıkıştığında sadece kimyon verdim ve öyle atlattık bu dönemi çok şükür

Kayra ve Ayra’nın Annesi

Yönetici
Mod
Ayın Annesi
rank
Çok doğru 👏👏 bu tür gaz damlaları ilaçlar bebeklerde bir süre sonra bağırsak tembelliği yapabiliyor. O yüzden ben şahsen şiddetle karşıyım doktorun bana da bitkisel olduğunu soyleyip bu damlayı önermişti aldım iki defa verdim sadece yaramadı yavruma ve bı daha hiç damla ilaç kullanmadım çok sıkıştığında sadece kimyon verdim ve öyle atlattık bu dönemi çok şükür
Şükür balım. Bende şükrediyorum Allah'tan Kayra kolik bir bebek değil diye 🤲🏻 . beni gaz yönünden çok yormuyor

Tüm sayfalar yüklendi.

Son mesajlar