Sorum var Doğum

• Konbuyu başlatan Merve Behmen
  • Toplam 6 yorum
  • Başlangıç tarihi

Gebelik Takibim Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Gebelikle ilgili Sorum Var kategorisinde Merve Behmen tarafından oluşturulan Doğum başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 654 kez görüntülenmiş, 6 yorum ve 1 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Gebelikle ilgili Sorum Var
Konu Başlığı Doğum
Konbuyu başlatan Merve Behmen
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Nara.mecid
M

Merve Behmen

Guest
37 haftalık gebeyim. Sezaryan doğum yapmak istiyorum ama çevremdeki herkes normal doğumun daha iyi olduğunu söylüyorlar. Daha önce tecrübe etmiş anneler benimle fikirlerini paylaşabilir mi? Hemen ayağa kalkmak bakımından olsun, daha az acı ağrı bakımından olsun görüşlerinize ihtiyacım var. Çok korkuyorum.

廾 azalᏝ

Kayıtlı Üye
rank
37 haftalık gebeyim. Sezaryan doğum yapmak istiyorum ama çevremdeki herkes normal doğumun daha iyi olduğunu söylüyorlar. Daha önce tecrübe etmiş anneler benimle fikirlerini paylaşabilir mi? Hemen ayağa kalkmak bakımından olsun, daha az acı ağrı bakımından olsun görüşlerinize ihtiyacım var. Çok korkuyorum.
Ben sezeryan olmak zorunda kaldım hep normal istedim ama kısmet değilmiş o an acımıyor tamam ama en az bir hafta acısı ağrısı oluyor.Yataktan kalkması etmesi çok zor ben belimi incittim mesela kalkmaya çalışırken tabi ben yalnızdım beni kaldıran yardım eden yoktu bir de bu sezeryan göbeği çok sıkıcı gitmek bilmiyor kesik izi de benim çok canımı sıkıyor bir buçuk sene oldu hala uyuşuk orası.Yol için falan uzun süre oturduğumda pantalon orayı çok rahatsız ediyor mideme bulantı giriyor bir kaç gün sürüyor.Görümcem benden 10 gün sonra normal doğum yaptı onun alttan dikişleri bir kaç gün rahatsız etti ama sonrası çok rahattı hemen kendine geldi göbek falan kalmadı

Hülya12

Moderator
Yönetici
Mod
rank
Benim erken doğum riskim olduğu için suyum gelmişti hastanede yatarken mecburen sezeryan oldum ama kendimde sezeryan istiyordum normal doğumdan korkuyordum en sagliklisi normal doğum o anlık ağrı acı çekiyorsun hemen geçiyor sezeryan öyle değil bakım gerektiriyor biraz daha zor benim zor gecdi tabiki her bunye aynı değil sağlıkla kucagina alırsın insallah

H.abbaszade

Kayıtlı Üye
rank
Bana gore normal doum daha kolay ben 13 gun once birr sat icinde normal doum yapib 3 uncu cocumu kucagima aldim benim doumlarim kolay geciyoo usdelik 3 4 saat sonra cokda rahatdim insandan insana deyisiyo tabiki

Canim bana da hep normal dogum soylediler ama ben dogumdan kortugum icin sezeryan isdedim ve gitdim malesef normal dogumdan cok korkuyodum onun icin ama sezeryan dogum yapdim sezeryanda hec bir agri hiss etmiyosun sadece dokunuslari hiss ediyosun ama ilk gun arilir olur dayanilmiyacak diyil ama olur ari ama eyer sezeryan olursan kalka bildiyin kadariyla ilk gunden oldukdan sonra kalkip yuru kendin o zaman cabuk iyilesirsin inşAllah yani ben sezeryan dogurmus bir anne olarak cok siddetli. Agri olmadigi soyluyorum bi tek ilk gun arilar olur sonra kalkip oturunca biraz arilarin olur maksimum 1haftaya iyilesdim hangisi hayirliysa o olur inşAllah canim benim🤲🏻😘🥰

Bager duha 👼🤍

Kayıtlı Üye
rank
X XTc37 haftalık gebeyim. Sezaryan doğum yapmak istiyorum ama çevremdeki herkes normal doğumun daha iyi olduğunu söylüyorlar. Daha önce tecrübe etmiş anneler benimle fikirlerini paylaşabilir mi? Hemen ayağa kalkmak bakımından olsun, daha az acı ağrı bakımından olsun görüşlerinize ihtiyacım var. Çok korkuyorum.
Sezaryen doğumu bilmiyorum normal doğum yaptım sancıyla ağrıyla beni sezeryana alin dedim dinlemediler tabiki dikişim oldu iki haftaya yakın yerde düzgün oturamadim kaç gün de koltuk kanepede bile yan oturuyordum ablam sezaryen oldu onunda iki hafta boyunca çok ağrısı oldu normal doğum sonrasında öyle ağrı yok sezaryen de de normal doğumda ki sancı yok ikisinin de kendine göre zorlukları var

N

Nara.mecid

Guest
Merhaba kardeshim bende 27 haftalik gebeyim ve hep bu soruyu dusunuyordum acaba sezeryanmi normalmi diye bircok insanlardan fikir aldim kimisi normal dogum kimisi sezeryan diyor oyle karara vardimki her bunye ayni degil herkesde farkli herkes kendi deneyimlerini paylashacak seninle ancak bu senin fizigin bedenin ve sagligin bunun nasil ne zaman ne olacagini yalniz sen bilirsin o yuzden sen kendini hangisine hazirladiysan onuda yap ben mesela normal dogumdan korkuyorum panik atak olan biriyim bilmiyorum belkide o yuzden ancak dusunuyorum ben 1 -2hafta aci ceksemde bebek ciktiktan sonra cekiyim biliyimki o iyi ve saglikli ben zaten ayaga kalkarim bir turlu o yuzden sende kendinde neye eminsen onu yap seni en iyi sen bilirsin cunki.🙏Allah bebeginede sanada yardimci olsun inwAllah

Tüm sayfalar yüklendi.

Son mesajlar