Doğumdan ne kadar süre sonra spiral taktırılır?

Gebelik Takibim Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Gebelikle ilgili Sorum Var kategorisinde Yenianne8 tarafından oluşturulan Doğumdan ne kadar süre sonra spiral taktırılır? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 2,198 kez görüntülenmiş, 25 yorum ve 2 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Gebelikle ilgili Sorum Var
Konu Başlığı Doğumdan ne kadar süre sonra spiral taktırılır?
Konbuyu başlatan Yenianne8
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Hanife Şeyan

Filiz068283

Kayıtlı Üye
rank
Bnde ondan korkuyorum nasıl taktiracam diye 🤭😬 birde kayma ne oluyomusya heralde o kayma ağır iş yaparsan mi oluyo yoksa kendiliginden mi kayiyo çok mu leke yapıyo bunu iyice ogreniyimde bende taktiracam
Canım ben ilk çocuktan sonra taktırdım 6 yıllık o zaman sağlık Ocakları takiyordu şimdi aile planlaması ilgileniyor sanırım kayma nasıl oluyor inan bende bilmiyorum 6 yıllık taktırdım 10 yıl kullandım her yıl düzenli olarak kadın doguma gidip kontrollerimi yaptırdım hiç bir sıkıntı yaşamadım üşütmedigin idrar yolu enfeksiyonu olmadığın kendini koruduğun sürece hiç bir sıkıntı yaşamazsın ben çıkartirken bile doktor yeni takılmış gibi pırıl pırıl dedi benim tek zorlandığım spiral bana yaramıyor du aşırı Kanamam oluyordu başka bir sıkıntı yaşamadım yani kayma da olmadı leke falan da yapmadı duymadım da leke yi benim bildiğim dogum kontrol hapları yapıyor

Filiz068283

Kayıtlı Üye
rank
Adet olduktan sonra takabilir demişti doktor canım sonrada ben taktırmadım zaten
Adet olurken takılır evet adet olmadan da takiyorlar canım çünkü adet olduğunda rahim aşağı indiği için kolay takılıyor diye yapılıyor doğumdan sonra da belli bir zamana kadar toparliyor ya o zaman da rahim asagida olduğu için adet olmadan da takiyorlar farketmiyor yani

İklim

Kayıtlı Üye
rank
Canım ben ilk çocuktan sonra taktırdım 6 yıllık o zaman sağlık Ocakları takiyordu şimdi aile planlaması ilgileniyor sanırım kayma nasıl oluyor inan bende bilmiyorum 6 yıllık taktırdım 10 yıl kullandım her yıl düzenli olarak kadın doguma gidip kontrollerimi yaptırdım hiç bir sıkıntı yaşamadım üşütmedigin idrar yolu enfeksiyonu olmadığın kendini koruduğun sürece hiç bir sıkıntı yaşamazsın ben çıkartirken bile doktor yeni takılmış gibi pırıl pırıl dedi benim tek zorlandığım spiral bana yaramıyor du aşırı Kanamam oluyordu başka bir sıkıntı yaşamadım yani kayma da olmadı leke falan da yapmadı duymadım da leke yi benim bildiğim dogum kontrol hapları yapıyor
Leke derken işte fazla kanama yapıyormuş onu dedim bakalım ya taktiracam bende kısmet olursa kullaniyim bakalım bnde nasıl olacak

Nur123

Kayıtlı Üye
rank
Adet olurken takılır evet adet olmadan da takiyorlar canım çünkü adet olduğunda rahim aşağı indiği için kolay takılıyor diye yapılıyor doğumdan sonra da belli bir zamana kadar toparliyor ya o zaman da rahim asagida olduğu için adet olmadan da takiyorlar farketmiyor yani
Yok doğumdan sonra hemen adet olmuyoruz bazılarının sürüyor bende doktora adet olmadım 3 ay geçti takabilir miyiz demiştim adet ol öyle gel takalım demişti sonra tekrar aradım dedim gebelik olmasından korkuyorum ikinciyi istemiyorum o zaman gel takalım demişti sonrada ben gitmedim 😅

Tüm sayfalar yüklendi.

Son mesajlar