Emzirme

Gebelik Takibim Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Gebelikle ilgili Sorum Var kategorisinde Duruu tarafından oluşturulan Emzirme başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 1,363 kez görüntülenmiş, 10 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Gebelikle ilgili Sorum Var
Konu Başlığı Emzirme
Konbuyu başlatan Duruu
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Nisa16

Duruu

Kayıtlı Üye
rank
Kızlar yeni doğan bebek kaç saatte bir emzirilmeli bide kac dakika emzirilmeli her meme siz nasıl emziriyorsunuz

Begüm😊

Kayıtlı Üye
rank
Kızlar yeni doğan bebek kaç saatte bir emzirilmeli bide kac dakika emzirilmeli her meme siz nasıl emziriyorsunuz
Merhaba canım min 1 buçuk 2 saatte bir emzirmen gerekiyor bir memeyi boşaltmadan 2. Memeye geçmeyin siyor emzirme koçları 10 dk birini 10 dk birini yapmayın bir emmede sol memeyi emiyor ise 2. Emzirme de sağ memeyi emdirin diyorlar. Yeni doğan bebeklerin emme güçleri çok olmadığından emerken uyuya kalabiliyorlar 40 çıkana kadar memeye koyduğunda 15 20 dk emmesi gerekiyor uyursa memende çene altından yada ayaklarından uyararak uyandırıp emzirmeye devam etmelisin 40 çıktıktan sonra bu işin uzmanı oluyor ve seni zaten yönlendiriyor emmek istemezse diliyle iter 😂😂
Mesajınız bir önceki mesaj ile otomatik birleştirildi

Şöyle de bir yazı buldum onuda buraya bırakıyorum,,

Bebek emmeye bir hızla başlar. Ve ilk başta süt bebeğe ulaşamadı için memeye oksitosin uyarısı verir. Sonra süt bebeğe ulaşmaya başlar ve bebekte yutkunmalar görülmeye başlar. İlk başta anne sütünün sulu kısmını alan bebek, ortalama 5-10 dakika sonra anne sütünün yağlı kısma ulaştığı için daha az yutkunmaya başlamaktadır. Bebeğin memede ortalama kalma süresi 15-20 dakikadır.

Bebekler yeni doğduklarında çene kaslarının henüz kuvvetsiz olması nedeniyle memeyi geç boşaltabilirler. Büyüyüp çene kasları geliştikçe daha güçlü emdiği için bu süre kısalabilmektedir.

Yeni doğduklarında ortalama 10-12 gün anne sütünün olgunlaşdığı dönemdir. Bu dönemde iki memeye de ileti gidebilsin diye ve meme ucu hassasiyetinin yoğun olması beklendiği için 5-10 dakika emzirme tavsiye edilir. 10-12 gün sonra artık bir emzirme seansının 15-20 dakika olması önerilir.

Duruu

Kayıtlı Üye
rank
Bn 2 3 saate Bir emziriyorum cnm doktor 3 saate Bir dedi ebe 2 saaat dedi ikisininde gönlü olsun diye 2 3 saate Bir emziriyorum 😂
😂😂😂

Bn 2 3 saate Bir emziriyorum cnm doktor 3 saate Bir dedi ebe 2 saaat dedi ikisininde gönlü olsun diye 2 3 saate Bir emziriyorum 😂
Acaba ben cokmu emziriyorum ya bebeğim 8 günlük iki saatte bir emziriyorum bugünde iki defa kustu burnundan ağzından fışkırdi resmen yavrumun cok korktum ama

Fadimana

Kayıtlı Üye
rank
Bir saat ara ile sarılık olmaması için bir ay bir saat ara ile emzir ki sarılık olmasın bebek bırakır zaten göğsünü sağı son süte kadar sol göğsümü de öyle şükür sarılık olmadı

Nur36

Kayıtlı Üye
rank
😂😂😂

Acaba ben cokmu emziriyorum ya bebeğim 8 günlük iki saatte bir emziriyorum bugünde iki defa kustu burnundan ağzından fışkırdi resmen yavrumun cok korktum ama
Cnm kusar ki o sen dikkat et uyurken kusmasin önemli olan o bnm ki 28 günlük oldu artk geceleri uyandrmiuorum 4 saate Bir kalkiyo bazen nazende 4 bucuk sarılık tehlikesi gecti mi sendde 3 saate Bir emzir kusmasi da gayet normal cnm midesi büyüyor maşallah doyuyor bide bebişin ondan öyle kusmuştur bnm de bebeğim 6 7 günlükken çok kusmuştu ödüm kopmuştu

Bide cnm eğer sarılığı varsa bebeğin sık sık emzir bak benm bebeğimin ilklerde sarılığı vardı sürekli emzirdim geçince araya 3 bazen 4 saat koydum bebeklerde 15 gün sonrasında gaz sorunu başlıyor o zmn üst üste emizrirsen sindirimi kolay olmaz ve sürekli gazı olur kusar sen 2 3 saat bir emzirirsin o zmn

Tüm sayfalar yüklendi.

Son mesajlar