Epidural doğum tecrübesi olanlar bilgi verebilir mi ?

Gebelik Takibim Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Doğuma Hazırlık kategorisinde Aysima tarafından oluşturulan Epidural doğum tecrübesi olanlar bilgi verebilir mi ? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 1,338 kez görüntülenmiş, 10 yorum ve 1 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Doğuma Hazırlık
Konu Başlığı Epidural doğum tecrübesi olanlar bilgi verebilir mi ?
Konbuyu başlatan Aysima
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan 3Oğul1Anne

3Oğul1Anne

Kayıtlı Üye
rank
Bende merak ettim geldim ama kimse yazmamış 😅😅
Mesajınız bir önceki mesaj ile otomatik birleştirildi

Epidural doğum tecrübesi olanlar süreç nasıl oluyor bilgi verebilir misiniz?
Bildiğim kadarı ile bele iğne vuruyorlar hemşire anlatmıştı o an tamam yaptircam deyip sonra yaptırmadım normal doğum yaptım ama bu defa acaba mı diyorum bakalım

Helin in annesi

Kayıtlı Üye
rank
Bende merak ediyorum yaptıranlar hakkında internette izledim bele bıraz kalın bı iğne vuruluyor ve o iğne den ağrı kesici veriliyormuş o ağrı kesiciyi hastaneden çıkarken de son kez yapıyorlarmış doktor kadın tavsiye ediyorum diyor İnan tecrübe eden anneler daha iyi bilir doktor onun ücretinin doğum ücretinin exra oluyor dedi

3Oğul1Anne

Kayıtlı Üye
rank
Bende merak ediyorum yaptıranlar hakkında internette izledim bele bıraz kalın bı iğne vuruluyor ve o iğne den ağrı kesici veriliyormuş o ağrı kesiciyi hastaneden çıkarken de son kez yapıyorlarmış doktor kadın tavsiye ediyorum diyor İnan tecrübe eden anneler daha iyi bilir doktor onun ücretinin doğum ücretinin exra oluyor dedi
Artık devlette yapıyor onu

Mirnaz

Kayıtlı Üye
rank
Doğumdan önce o iğneyi sırta vuruyorlar uyustktan SONRA zaten sezeryan olysn sezeryan bittikten sonra seni odana alıyorlar benim omuzlrm ve basım berbat bı şekilde agryduu sezeryan yerim.ilk başta agrmydu uyuşktu çünkü uyusklgu gittiği zaman arada bı kaç saat geçtikten sonra oranın agrsna da hissettim . Mutlakaa sonradan insan çekiyor o acıyı yani. Tabi bu bünyeden bünyeye degsyo bazıları sezeryan dan sonra ilk yürüyüşde hiç zorlanmzkn ben ilk kaltgmda baylmstm . Ağırdan küçük harflerle knsydm sesimi bile kaldrmydm ben zorlandım yani ama bazı cevremdklr de hemen kalkıp yürüdük cok güzel geçti diyrlr. Hakında hayırlısı olsun inşallah canım benim sağlckla bebişlermzi kucağımza alrz inslh ❤️🥰

Ben spinal oldum doğum sonrası epidural daha kolay diye okumuştum o sebeple epidural isteyecektim acil sezeryana alindigim için konuşup bilgi alma fırsatım olmadı spinal yapmışlar doğumdan sonra öğrendim.

Sedoss

Kayıtlı Üye
rank
Tecrübem yok ama işleyişi az çok biliyorum.. belden iğneyle uyuşturuyorlar etkisini hemen gösteriyor zaten belden aşağısını hissetmiyorsun onlar bebeği alıyor işlem sırasında az çok biseyler hissedebilirsin ama öyle ağrılı filan olmaz sonrasında odaya alındıktan sonra etkisi geçince yürümeye filan başlarsın ama olanlar kahve içmeyi tavsiye ediyor ağrın olmaması için

Tüm sayfalar yüklendi.

Son mesajlar