Eşimin hesapsızlığı

Gebelik Takibim Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Derdim var kategorisinde Hayalcianne tarafından oluşturulan Eşimin hesapsızlığı başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 1,881 kez görüntülenmiş, 15 yorum ve 3 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Derdim var
Konu Başlığı Eşimin hesapsızlığı
Konbuyu başlatan Hayalcianne
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Hayalcianne

Derya izm

Kayıtlı Üye
rank
Hamileyim şu an çocuğumun herşeyini yapayım gibi kafası yok. Youtube tecrübeli taze anne videolarında görüo şunj alayım diyorum ne gerek var diyo hep.Doğunca ihtiyaca göre alırız diye çoğu insanın aldığı şeyleri almadık. Doğunca değişcek mi ümidim yok gibi...

İhtiyaç olursa elektrikli göğüs pompası istiyorum dedim aylar önce ona göre hesap kitap yap dedim. Ebebekte kasım ayında bile çok pahalıydı şimdi kim bilir ne kadar olmuştur.. Çocuğun 7. Günü akika kesmek sünnet o gün kesmek istiyorum biriktir dedim ama iştee boşa konuşuyorum.

Kirada değiller bir emekli maaşı var.
Malum zamlarla neye yetecek oda haklı ama benim için borca girmedi babası ikinci gelini için borcu var şu an...

Aileside almış kıyafet filan ama maddi olarak toplasam onun 10 20 katını yolladı zatenn eşim yani birşeyy yapmadılar desem yalan olmaz
Canım benim bazı erkekler düşünemiyor bak benim eşimde o mantıkdaydı yani birşey bitince alınır stok yapmaya gerek yok zamanı gelince alınır böyleydi. Ama ailesinden böyle görmüş erkek adam o mantıkda ilerlemiş. Ben konuşa konuşa bu ürün kullanılcak şimdi indirimde ilerleyen zamanda 2 kat para vericez ne gerek var diye diye tstlı dille anlata anlata 2. Yılımızda indirimleri takip ediyor şuan. Anneai ne gerek var bitince alırsınız her indirimde alıcakmısınız dediginde eşim güzel indirim varsa evet alıcaz o ürünü kullanıyorsak neden fazlasını verelim ki diyor. Ama bu evreye gelesiye kadar inan ben çok emek harcadım. Aynı mantıkda emekli maaşları neye yeticek şunu götürelim bunu götürelim diyordu. Evleri kira degilse ne kadar ihtiyaçları olabilir ki. Bizde yaptık ama hamile oldugumdan beri yapamaz çocugunu düşünmek zorunda bunu aşıladım ama tatlı dille kızımız olcagını ögrendik eşim daha dikkatli olmaya başladı yine arada saçmalıyor ama o kadarcık olur. Erkek milleti bizler gibi degil işte. Çocugunu Kucagına sag salim Bi al inşallah degişimler olucak canım benim.

Diyorum ama kredi kartına bulaşır yine yollamadan durmuyor çocuk doğsun inşaallah dediğiniz gibi olur. 10 parça kıyafeti var doğsun kilosuna göre alırız dedik. Almadığımız çok şey var bakalım yaşayıp görcez

Sanırım anlaşılan evliliğin ilk yıllarının sorunu bu demekki sonradan akıllanıyo bu erkekler... Darısı başıma inşaallah ne diyim...
Aynen canım inşallah düzelir senin eşinde

Mervercan

👑Yuşa Han👑
Yönetici
Mod
rank
Konuşcak kimsem yok ama çok bıktım.
Ben 5 kuruş para artsın diye ne nerde ucuz diye market market site site geziyorum.
Para biriksin ne olur ne olmaz diye. Eşim ailesinin neye ihtiyacı olsa o alıyor zaten gelirler buraya biletleri bize masraf harçlık verir eder.
Neye işe gireyimki ben işe giriyimde tüm maaşınımı ailesine yollasın...

Maaşı aldığı gün 2bin yolladı zaten şimdide keyfi harçlık annesine...
Maaşı alalı 3 gün olmuş kalan parayla markete gitsek 2 poşet dolmaz...
Beşiği bebek arabasını benim ailem aldı. Para yollamışlardı arttı 1500₺ onuda bebeğe harcadık..

Annem eşimin yanında dan diye diyince yok kendi ödesin masrafları diyemedim.. Anneme kızdım niye tekken söylemiyorsunkiii siz alcaksınızda nolcak bana paramı kalcak diye girseydi borcuna onu ödeseydi dedim ama iş işten geçti tabii bi gizli kızınla konuş dimi.

Herşeyi benim ailem aldı 300 500 lira kocamın parası içinde yaa varrdır belkide 5 kuruşu bile yoktur...

Yoruldum 1 ay var önümüzde para kalmadı ailesine yollamaktan her ayy böyle
Bende aynı şeyleri yaşadım Allah yardımcın olsun çok zoruna gidiyor insanın ama elinden bişey gelmiyor kavga etsen konuşsan bile adam yine kendi bildiğini yapar. Rabbim sana sabır eşine de akıl fikir versin

ErrBaa🧑🧒

Kayıtlı Üye
rank
Ben 5 kuruş para artsın diye ne nerde ucuz diye market market site site geziyorum.
Para biriksin ne olur ne olmaz diye. Eşim ailesinin neye ihtiyacı olsa o alıyor zaten gelirler buraya biletleri bize masraf harçlık verir eder.

Beşiği bebek arabasını benim ailem aldı. Para yollamışlardı arttı 1500₺ onuda bebeğe harcadık..

Annem eşimin yanında dan diye diyince yok kendi ödesin masrafları diyemedim.. Anneme kızdım niye tekken söylemiyorsunkiii siz alcaksınızda nolcak bana paramı kalcak diye girseydi borcuna onu ödeseydi dedim ama iş işten geçti tabii bi gizli kızınla konuş dimi.

Herşeyi benim ailem aldı 300 500 lira kocamın parası içinde yaa varrdır belkide 5 kuruşu bile yoktur...

Çalışıyorsan işi bırak otur evinde.Annen illa para verecekse kocana duyurma al at köşeye.nerde ne iyiyse kakiteliyse onları al giy,ye cnm.sen al ki evine bakmaktan diğerlerine sıra gelmesin.şimdi onlar alışmışlardı eişn bekarken de bol keseden parasını yiyorlardı şimdi evi varlı kebdi düzeni var onu anlamıyorlar istiyorlar ki hersey önce ki gibi devam etsin ah ahhh seni çookkk iyi anlıyorum cnm.dediğim gibi sürekli masraf çıkar anca sana bebişe baksın diğerlerine sıra gelmesin inan bana sen onun hesabını düşünüp tasarruf yaptıkça o daha cok karsı tarafa yedirir .

Evinn

Kayıtlı Üye
rank

Sen sakin kendinden çocuğundan kısma ne kadar kısarsan o hepsi esin ailesine yedirecek onlara yedirecegine sen harca bırak kısmayı

Hayalcianne

Kayıtlı Üye
rank
Canım benim bazı erkekler düşünemiyor bak benim eşimde o mantıkdaydı yani birşey bitince alınır stok yapmaya gerek yok zamanı gelince alınır böyleydi. Ama ailesinden böyle görmüş erkek adam o mantıkda ilerlemiş. Ben konuşa konuşa bu ürün kullanılcak şimdi indirimde ilerleyen zamanda 2 kat para vericez ne gerek var diye diye tstlı dille anlata anlata 2. Yılımızda indirimleri takip ediyor şuan. Anneai ne gerek var bitince alırsınız her indirimde alıcakmısınız dediginde eşim güzel indirim varsa evet alıcaz o ürünü kullanıyorsak neden fazlasını verelim ki diyor. Ama bu evreye gelesiye kadar inan ben çok emek harcadım. Aynı mantıkda emekli maaşları neye yeticek şunu götürelim bunu götürelim diyordu. Evleri kira degilse ne kadar ihtiyaçları olabilir ki. Bizde yaptık ama hamile oldugumdan beri yapamaz çocugunu düşünmek zorunda bunu aşıladım ama tatlı dille kızımız olcagını ögrendik eşim daha dikkatli olmaya başladı yine arada saçmalıyor ama o kadarcık olur. Erkek milleti bizler gibi degil işte. Çocugunu Kucagına sag salim Bi al inşallah degişimler olucak canım benim.
Aminn inşaallah canım inşaallah
Mesajınız bir önceki mesaj ile otomatik birleştirildi

Bende aynı şeyleri yaşadım Allah yardımcın olsun çok zoruna gidiyor insanın ama elinden bişey gelmiyor kavga etsen konuşsan bile adam yine kendi bildiğini yapar. Rabbim sana sabır eşine de akıl fikir versin
Amin inşaallah tabi zoruma gidiyor. Daha maaşına 1 ay var para kalmadı. Doğalgaz faturasına bari yeter umarım kalan para...
Mesajınız bir önceki mesaj ile otomatik birleştirildi

Amin inşaallah tabi zoruma gidiyor. Daha maaşına 1 ay var para kalmadı. Doğalgaz faturasına bari yeter umarım kalan para...
Çalışıyorsan işi bırak otur evinde.Annen illa para verecekse kocana duyurma al at köşeye.nerde ne iyiyse kakiteliyse onları al giy,ye cnm.sen al ki evine bakmaktan diğerlerine sıra gelmesin.şimdi onlar alışmışlardı eişn bekarken de bol keseden parasını yiyorlardı şimdi evi varlı kebdi düzeni var onu anlamıyorlar istiyorlar ki hersey önce ki gibi devam etsin ah ahhh seni çookkk iyi anlıyorum cnm.dediğim gibi sürekli masraf çıkar anca sana bebişe baksın diğerlerine sıra gelmesin inan bana sen onun hesabını düşünüp tasarruf yaptıkça o daha cok karsı tarafa yedirir .
Yok çalışmıyorum zaten. Ondaki bu kafayla çalışsam 2 değil maaşının hepsini yollardı bende çıldırırdım heralde...😡 Düşümürken bile sinirim zıpladı. Annemde sessiz sakin saf mı diyeyim ne diyim... Eşimin yanında beşik araba biz alcaz para göndericez dedi pat diye bana tek dese asla aldırmazdım.
Eşim kartını benden gizlemez 5 lira saklasam kendimi kötü hissediyorum ama hakkediyor yaa

Tüm sayfalar yüklendi.

Son mesajlar