Gebelikte basur

• Konbuyu başlatan Esmacakmakk
  • Toplam 6 yorum
  • Başlangıç tarihi

Gebelik Takibim Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Gebelikle ilgili Sorum Var kategorisinde Esmacakmakk tarafından oluşturulan Gebelikte basur başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 783 kez görüntülenmiş, 6 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Gebelikle ilgili Sorum Var
Konu Başlığı Gebelikte basur
Konbuyu başlatan Esmacakmakk
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Merve_berkk
E

Esmacakmakk

Guest
Merhaba,
28. Haftamda ağrılı basur oluştu geçer dedim ama geçmedi. Otururken, yürürken sürekli ağrıyor. Yaşayan varmı nasıl geçti acaba? Kabızlık yaşıyordum bayağıdır.

Krem, ilaç önerisi olan varmı acaba

Merve_berkk

Kayıtlı Üye
rank
Merhaba,
28. Haftamda ağrılı basur oluştu geçer dedim ama geçmedi. Otururken, yürürken sürekli ağrıyor. Yaşayan varmı nasıl geçti acaba? Kabızlık yaşıyordum bayağıdır.

Canım geçmiş olsun sıcak suya oturmak falan iyi geliyor rahatlatıyor ama geçici çözüm tabi. Tavsiye üzerine ilaç krem kullanma bence bi dra görün ona göre uygun ilaçları yazarlar. Kabızlık sebebiyle oluyor çoğunlukla basur zaten kabızlığın devam ediyorsa oda ağrıyı arttırır. Posalı yiyecekler tüket, bol su iç ve kayısı meyve suyu olur kayısının kendi olur ister iç ister ye kabızlığa çok iyi geliyor

Aselaras

Kayıtlı Üye
rank
Merhaba,

Geçmiş olsun basur da anestol krem ve fitil kullanılıyor ama gebe olduğunuz için doktora görünmeniz şart ilaçların tehlikesi var mı bilmiyorum sıcak su yapıp üstüne oturun o bölgenin rahatlaması için zeytinyağı pamuğa koyup bekletebilirsiniz bölgeyi yumuşattığı için iyi geliyo bide baharatlı yağlı gaz yapan gıdalardan uzak durun bol sıvı almanız gerek strese De girmeyin çok tetikliyor

D

Darkangel4134

Guest
Merhaba,

Aynı problem bendede var canım cok kötü ya hergün 10 15 dk ılık suya oturuyorum kayısı incir flan ye salatada zeytinyagı kullan iyilesmesi cok zor 😩gebelikte baskıdan gecsede bir kac gün tekrar baslıyor doktorum bana duphalac surup verdi dışkı yumusatıcı ne yapsakta bos suan geciyor tekrar baslıyor sürekli dikkat etmek lazım pilav ve beyaz ekmek tüketmemek lazımmış

E

Esmacakmakk

Guest
Çalışıyorum doktora gidemem bunun için:( teşekkür ederim öneriler için doktoruma sorup ona göre ilaç kullanayım bari ama öyle çıkık duruyor ki geçmeyecek gibi sanki.

Aselaras

Kayıtlı Üye
rank
Bide bi kür var Saracoğlu’nun nette on tane patlıcan sapını 10 bardak su ile kaynatıp soğuyunca içiyolarlarmış iyi geliyormuş

Tüm sayfalar yüklendi.

Son mesajlar