Sorum var Gebelikte kan uyuşmazlığı

• Konbuyu başlatan Ays123
  • Toplam 5 yorum
  • Başlangıç tarihi

Gebelik Takibim Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Gebelikle ilgili Sorum Var kategorisinde Ays123 tarafından oluşturulan Gebelikte kan uyuşmazlığı başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 222 kez görüntülenmiş, 5 yorum ve 2 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Gebelikle ilgili Sorum Var
Konu Başlığı Gebelikte kan uyuşmazlığı
Konbuyu başlatan Ays123
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Özlemavşin

Hazall

Kayıtlı Üye
rank
Merhaba hanımlar. Eşimle aramızda kan uyuşmazlığı var. Ben a negatif eşim a pozitif. Bu konu ile ilgili bilgisi olan var mı? 1 aylık falan hamileyim. Bana veya bebeğe bir zararı oluyor mu? Yaşayan var mı bu durumu?
Ben 0- eşim A+di söyledik biz doktora ekstra bir şey yapmadı.Detaylıda falan da kontrol ettiler.Doğduktan sonra hemen alıp acil kanına bakmamız lazım dediler bebeğin kanı A- deyip tamam dediler ama sarılık geçirdi kan uyuşmazlığına bağlı olarak.Bazılarına iğne falan yapıyorlarmış anne karnında bana yapmadılar neye göre yapıyorlar bilmiyorum

Asena.ase

👑TOPRAK👑KUMSAL LAREN👑
Mod
rank
Merhaba hanımlar. Eşimle aramızda kan uyuşmazlığı var. Ben a negatif eşim a pozitif. Bu konu ile ilgili bilgisi olan var mı? 1 aylık falan hamileyim. Bana veya bebeğe bir zararı oluyor mu? Yaşayan var mı bu durumu?
Eğer gebeliğin 28. haftasına kadar anne ile bebeğin kanlarında karışma meydana gelmediyse ki bu durum ‘indirek coombs’ dediğimiz kan testi ile tespit edilerek bu haftada koruyucu iğne yapılır.

Doğumdan sonra bebeğin kan grubu RH pozitif anneye ilk 72 saatte RHOGAM iğne yapılır. Koruyucu iğne, anneyi daha sonraki gebeliklerinde de korumaya devam eder.

Defnenin annesi Ayşem

Kayıtlı Üye
rank
Benim 7. Ayimda kan uyuşmazlığı iğnesi yapılmıştı senin doktorun bişey söylemedi mi canm

Kayra ve Ayra’nın Annesi

🔥 Kayra Ateş 🔥 💫 Ayra Nur 💫
Yönetici
Mod
Ayın Annesi
rank
D
pktorun bir şey demedi mi canım normalde kan uyuşmazlığı iğnesi yapıyorlar.

Bebeğin Tahmini Doğum Tarihi: 2024-04-30
Gebeliğinizin 35. Haftasındasınız.
Bebeğiniz yaklaşık büyük kavun büyüklüğünde.
Böbrekler tamamen gelişti. karaciğer bazı atık maddeleri yok edecek duruma geldi. birçok temel fiziksel gelişim tamamlandı.karnınız iyice büyüdü. özellikle sağ tarafta kaburgalar baskı artar. bu haftadan itibaren doğum şeklini planlamak gerekir.
Bebeğinizin boyu yaklaşık 44 cm ağırlıgı 2490 gr :)
İmza alanınıza hesaplama eklemek için tıklayınız

Özlemavşin

Kayıtlı Üye
rank
Kan uyuşmazlığımız var eşimle ama 3.ayda kan testi yapıyorlar ona göre iğne yapılıyor bebek etkilenmemişse iğneyle gerek yok ama doğumdan hemen sonra illerdeki gebelik ler için anneye hemen iğne yapılıyor.

Tüm sayfalar yüklendi.

Son mesajlar