Güzel annelerim bı bakarmısınız (kafa vurma)

Gebelik Takibim Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Bebegim ile ilgili Sorum Var kategorisinde 𝙰𝚕𝚒𝚑𝚊𝚗'ı𝚗 𝙰𝚗𝚗𝚎𝚜𝚒♡ tarafından oluşturulan Güzel annelerim bı bakarmısınız (kafa vurma) başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 1,958 kez görüntülenmiş, 33 yorum ve 4 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Bebegim ile ilgili Sorum Var
Konu Başlığı Güzel annelerim bı bakarmısınız (kafa vurma)
Konbuyu başlatan 𝙰𝚕𝚒𝚑𝚊𝚗'ı𝚗 𝙰𝚗𝚗𝚎𝚜𝚒♡
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan 𝙰𝚕𝚒𝚑𝚊𝚗'ı𝚗 𝙰𝚗𝚗𝚎𝚜𝚒♡
Güzel annelerim oğlum 15 aylık 2 haftadır bı kafa vurma alışkanlığı oldu sürekli ne isterse gidip kafasını duvara vuruyor kendi kendine biseylere sinirlenip kafasını duvara vuruyor bakmayayim ses etmeyeyim belki yapmayı bırakır diyorum ama yok daha da hızlı vuruyor Allah korusun bişey olucak diye korkuyorum dikkat çekmek için mi yapıyor anlamıyorum her istediği şeye ağlama başlamıştı ama kafa vurma yoktu 2 haftadır unutturamadim sürekli aynı şeyi yapıyor aranızda bu durumu yaşayan var mı varsa nasıl unuttu 😔😔

2 çocuk Annesi

Kayıtlı Üye
rank
Güzel annelerim oğlum 15 aylık 2 haftadır bı kafa vurma alışkanlığı oldu sürekli ne isterse gidip kafasını duvara vuruyor kendi kendine biseylere sinirlenip kafasını duvara vuruyor bakmayayim ses etmeyeyim belki yapmayı bırakır diyorum ama yok daha da hızlı vuruyor Allah korusun bişey olucak diye korkuyorum dikkat çekmek için mi yapıyor anlamıyorum her istediği şeye ağlama başlamıştı ama kafa vurma yoktu 2 haftadır unutturamadim sürekli aynı şeyi yapıyor aranızda bu durumu yaşayan var mı varsa nasıl unuttu 😔😔
Canım bı goster bence ,benm oglum sınırlenınce elıyle kafasına hafıf vuruyodu ama ıstedıgı seyı alamayınca ole yapıyodu ,duvar bıraz farklı yaralar kendınınSllah korusun mutlaka doktora goster

Canım bı goster bence ,benm oglum sınırlenınce elıyle kafasına hafıf vuruyodu ama ıstedıgı seyı alamayınca ole yapıyodu ,duvar bıraz farklı yaralar kendınınSllah korusun mutlaka doktora goster
Olmazssa bı göstereyim canım bide hızlı vuruyor 😔
Mesajınız bir önceki mesaj ile otomatik birleştirildi

Benim kızımda kendi kafasına eliyle vuruyordu kendi kendine bıraktı şu an 1 buçuk yaşında zaten bırakalı 1 ay kadar oldu çok şükür
Canım benimki duvara vuruyor önce kendi kendine vuruyordu şimdi duvara vurmaya başladı vuruyor gel tamam gel diyince kucağıma koşuyor ne yapacağım bilmiyorum 😔

Son düzenleme:

Zeynep41

Kayıtlı Üye
rank
Canım oğlumda öyleydi dişlerinden dolayıydı dişleri çıktı düzeldi yavaş yavaş

S

Selin Taşçı

Guest
Yaşı itibariyle çok karşılaşılan bir durum. İki olası sebep biliyorum, diş çıkarmaya bağlı baş ağrısı ve sizin sınırlarınızı ölçmek istemesi. Eğer sizi deniyorsa , başına vurduğunda tavır değiştirirseniz bunu kullanmaya devam eder. Tutarlı ve soğuk kanlı olmaya devam ederseniz kendiliginde kısa sürede geçeceği görebilirsiniz. 1 yaş iki aylık bebeğimde henüz bıraktı kafa vurmayı. Bu konuda aile bireylerinin ortak hareket etmesini önemli buluyorum. Bir defa bile kafasını vurmasın diye istediğini yaparsanız bir dahaki sefere tepkinin şiddeti artacaktır. Eğer tutarlı olursa davranış sönmeye gider.

Kuzum aynı şeyi benim oğlumda yapıyor 14 aylık hatta ona ek bide kendine şap diye vuruyordu babası kendine vurmasını cici diye kendini sevmesine çevirdi ama duvara Kafa atma huyuna henüz bir çare bulamadık. Kendini keşfediyor diye avutuyoruz kendimizi🤦🏻‍♀️

Canım oğlumda öyleydi dişlerinden dolayıydı dişleri çıktı düzeldi yavaş yavaş
Ama sinirlenince yapıyor canim yada mesela kumandayı telefonu biseyi isteyince yapıyor kendi kendine dururken yapmıyor dişleri de altta ve azıda patlamış zaten iki azı üst çıkmıştı alt azı çok kötü acaba ondan olabilirmi

Yaşı itibariyle çok karşılaşılan bir durum. İki olası sebep biliyorum, diş çıkarmaya bağlı baş ağrısı ve sizin sınırlarınızı ölçmek istemesi. Eğer sizi deniyorsa , başına vurduğunda tavır değiştirirseniz bunu kullanmaya devam eder. Tutarlı ve soğuk kanlı olmaya devam ederseniz kendiliginde kısa sürede geçeceği görebilirsiniz. 1 yaş iki aylık bebeğimde henüz bıraktı kafa vurmayı. Bu konuda aile bireylerinin ortak hareket etmesini önemli buluyorum. Bir defa bile kafasını vurmasın diye istediğini yaparsanız bir dahaki sefere tepkinin şiddeti artacaktır. Eğer tutarlı olursa davranış sönmeye gider.
Deneyeyim bı canim deniyorum bakmayayim belki vurmaz bakmayinca diye görmezden geliyorum hızlı hızlı vuruyor korkuyorum anne yüreği dayanmaiyorum yanıma çağırıyorum yada istediğini malesef vermek zorunda kalıyorum ama bı denicem bu dediğini canım çok saol 🙏🏻

Kuzum aynı şeyi benim oğlumda yapıyor 14 aylık hatta ona ek bide kendine şap diye vuruyordu babası kendine vurmasını cici diye kendini sevmesine çevirdi ama duvara Kafa atma huyuna henüz bir çare bulamadık. Kendini keşfediyor diye avutuyoruz kendimizi🤦🏻‍♀️
Benimki kızınca yapıyor canim yada bişey isteyince alisakanlik oldu iyice ne isterse istediğini vermeyince gidip ağlayıp vuruyor 🤦

Zeynep23

📖Kün fe Yekün!!🤲
Yönetici
Mod
rank
Bu yaşlarda dikkat çekmek ya da ben bunu yapabiliyorum diye ispatlamak için farklı davranışları oluyor kendisine zarar vereceği durumlarda etraftakilerin özellikle anne babanın gülmemesi onaylayici tavırda olmaması çok önemli canım sakince hayır bunu yapmamalısın diyerek sebebini anlatmak önemli hala tekrarlıyorsa görmemezlikten gelip o hareketten vazgeçmesini sağlamak lazım canım

Bu yaşlarda dikkat çekmek ya da ben bunu yapabiliyorum diye ispatlamak için farklı davranışları oluyor kendisine zarar vereceği durumlarda etraftakilerin özellikle anne babanın gülmemesi onaylayici tavırda olmaması çok önemli canım sakince hayır bunu yapmamalısın diyerek sebebini anlatmak önemli hala tekrarlıyorsa görmemezlikten gelip o hareketten vazgeçmesini sağlamak lazım canım
Yapma diyince daha çok yapıyor canim ne dersem tersini yapıyor ama görmemezlikten gelmeyi denicem inşallah unutur ya

Tüm sayfalar yüklendi.