Sorum var Hamilelikte çatlak oluşumu

• Konbuyu başlatan İlknurrrr
  • Toplam 26 yorum
  • Başlangıç tarihi

Gebelik Takibim Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Gebelikle ilgili Sorum Var kategorisinde İlknurrrr tarafından oluşturulan Hamilelikte çatlak oluşumu başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 2,393 kez görüntülenmiş, 26 yorum ve 3 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Gebelikle ilgili Sorum Var
Konu Başlığı Hamilelikte çatlak oluşumu
Konbuyu başlatan İlknurrrr
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Dm.dzyl
İ

İlknurrrr

Guest
Hamilelikte çatlak oluşumunu nasıl önleriz.Ne kullandınız yazabilirsiniz?
Mesajınız bir önceki mesaj ile otomatik birleştirildi

Genetik çatlaklar malesef naparsan yap catlayacaksa çatlar her ihtimale karşı bio oil kullanıyorum tatlı badem yağı kakao yağı zeytinyağı kullananları duydum

Son düzenleme:

Rukiye taş

Kayıtlı Üye
rank
Canım ben bitkisel yağlar kullandım lavanta yağı papatya yağı gibi çatlak oluşmadı şimdiye kadar sadece önlemek amaçlı düzenli kullanıyorum

Mervee

Kayıtlı Üye
rank

Genetik çatlaklar malesef naparsan yap catlayacaksa çatlar her ihtimale karşı bio oil kullanıyorum tatlı badem yağı kakao yağı zeytinyağı kullananları duydum
Canım valla 8 ay a kadar hiç çatlağım yoktu nst de yanımda bir kadın vardı onun çatlaklara şok için de baktım biraz fazla bakmışım herhalde bikaç gün için de çatlağım oldu birşey kullanmaya zamanım kalmadı 🤣

Kayra ve Ayra’nın Annesi

🔥 Kayra Ateş 🔥 💫 Ayra Nur 💫
Yönetici
Mod
Ayın Annesi
rank
Canım valla 8 ay a kadar hiç çatlağım yoktu nst de yanımda bir kadın vardı onun çatlaklara şok için de baktım biraz fazla bakmışım herhalde bikaç gün için de çatlağım oldu birşey kullanmaya zamanım kalmadı 🤣
Demek ki birazcık ayy şuna bak der gibi bakmışsın 😂. Valla bende krem filan kullandım ama çatlayacagı varsa çatlıyor zaten önüne gecemiyorsun ve ben çok sevinirdim kaşınmiyor catlamayacak diye bir gün göbeğim o kadar çok acımaya basladi ki dokunamiyordum bile aynı gün acıyan yerlerde çatlama oldu şuan krem de suremiyorum aşırı acıyor sadece su tutup yumuşak bir bezle siliyorum arada da göbeğime nemli bez koyuyorum acimasin diye artık yırtılmayı geçtim acısı mahvediyor 🤦🏻‍♀️

Bebeğin Tahmini Doğum Tarihi: 2024-04-30
Gebeliğinizin 35. Haftasındasınız.
Bebeğiniz yaklaşık büyük kavun büyüklüğünde.
Böbrekler tamamen gelişti. karaciğer bazı atık maddeleri yok edecek duruma geldi. birçok temel fiziksel gelişim tamamlandı.karnınız iyice büyüdü. özellikle sağ tarafta kaburgalar baskı artar. bu haftadan itibaren doğum şeklini planlamak gerekir.
Bebeğinizin boyu yaklaşık 44 cm ağırlıgı 2490 gr :)
İmza alanınıza hesaplama eklemek için tıklayınız

Busra90

Kayıtlı Üye
rank
Bende daha şimdi bio oil yağı sipariş verdim herkes çok övüyor bakalım faydasını görürsem tekrar yazarım 👍💞

Nesliesen

Kayıtlı Üye
rank

34.haftadayız hala oluşmadı şükür ama 2 aya yakındır banyo sonrası hindistan cevizi yağı sürüyorum. 3 günde bir falan inşallah oluşmaz 🤦🥥

Mervee

Kayıtlı Üye
rank
Demek ki birazcık ayy şuna bak der gibi bakmışsın 😂. Valla bende krem filan kullandım ama çatlayacagı varsa çatlıyor zaten önüne gecemiyorsun ve ben çok sevinirdim kaşınmiyor catlamayacak diye bir gün göbeğim o kadar çok acımaya basladi ki dokunamiyordum bile aynı gün acıyan yerlerde çatlama oldu şuan krem de suremiyorum aşırı acıyor sadece su tutup yumuşak bir bezle siliyorum arada da göbeğime nemli bez koyuyorum acimasin diye artık yırtılmayı geçtim acısı mahvediyor 🤦🏻‍♀️
Eşime dedim ne kadar çok çatlamış bende ne güzel birşey yok diye 🤣🤣🤣 dilimi eşek arısı sokaydı da demeyeydim 🤣🤣🤣 aman çatlasın kuzum hiç önemli değil çocuklarımdan bir hatıra 🥰 ama acısı olması kötü istersen bebek yağı veya zeytin yağı sür belki yumuşar ağrın olmaz 🤲😘

Kübra çelik

Kayıtlı Üye
rank

Ben hiç çatlamadım.sabah akşam hindistancevizi yağı ve kakao yağı kullandım.dönüşümlü.

Kayra ve Ayra’nın Annesi

🔥 Kayra Ateş 🔥 💫 Ayra Nur 💫
Yönetici
Mod
Ayın Annesi
rank
Eşime dedim ne kadar çok çatlamış bende ne güzel birşey yok diye 🤣🤣🤣 dilimi eşek arısı sokaydı da demeyeydim 🤣🤣🤣 aman çatlasın kuzum hiç önemli değil çocuklarımdan bir hatıra 🥰 ama acısı olması kötü istersen bebek yağı veya zeytin yağı sür belki yumuşar ağrın olmaz 🤲😘
Sürüyorum ama cildim çok hassas direk alerji yapıyor bu seferde sadece nemli bez koyunca acımıyor kuzum valla bende takmıyorum hatıra ne güzel minik minik haritalar 🤭😂

Bebeğin Tahmini Doğum Tarihi: 2024-04-30
Gebeliğinizin 35. Haftasındasınız.
Bebeğiniz yaklaşık büyük kavun büyüklüğünde.
Böbrekler tamamen gelişti. karaciğer bazı atık maddeleri yok edecek duruma geldi. birçok temel fiziksel gelişim tamamlandı.karnınız iyice büyüdü. özellikle sağ tarafta kaburgalar baskı artar. bu haftadan itibaren doğum şeklini planlamak gerekir.
Bebeğinizin boyu yaklaşık 44 cm ağırlıgı 2490 gr :)
İmza alanınıza hesaplama eklemek için tıklayınız

Nazik

Kayıtlı Üye
rank

Badem yağı kıllanma yapıyormuş

Tüm sayfalar yüklendi.

Son mesajlar