Hamilelikte panik atak, anksiyete ve tansiyon

Gebelik Takibim Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Gebelikle ilgili Sorum Var kategorisinde Panikbiranne tarafından oluşturulan Hamilelikte panik atak, anksiyete ve tansiyon başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 711 kez görüntülenmiş, 6 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Gebelikle ilgili Sorum Var
Konu Başlığı Hamilelikte panik atak, anksiyete ve tansiyon
Konbuyu başlatan Panikbiranne
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Vvvv

Panikbiranne

Kayıtlı Üye
rank
Canlar hamilelikle panik atak ve anksiyetesi olanlar buna bağlı tansiyonu yükselen var mı dünden beri strese bağlı tansiyonum da yükseliyor doktor dikkat etmen lazım dedi bana şuanda bile kafamın arkasında karıncalanma ve ağrı var ellerimde batmalar var yine mi tansiyonum çıkıyor diye panik yapıyorum napıcam ben böyle benim gibi olan var mı bu lanet panik atak ve anksiyeteyi çeken gebelik dönemi zehir oluyor bana :(

Balığın annesi

Kayıtlı Üye
rank
Canlar hamilelikle panik atak ve anksiyetesi olanlar buna bağlı tansiyonu yükselen var mı dünden beri strese bağlı tansiyonum da yükseliyor doktor dikkat etmen lazım dedi bana şuanda bile kafamın arkasında karıncalanma ve ağrı var ellerimde batmalar var yine mi tansiyonum çıkıyor diye panik yapıyorum napıcam ben böyle benim gibi olan var mı bu lanet panik atak ve anksiyeteyi çeken gebelik dönemi zehir oluyor bana :(
Dikkat et kendine canım seni strese sokan kişilerden ortamlardan uzak dur baktın ki stres oluyorsun ılık duş al dışarı çık kulaklıkta müzik dinle yürüyüş yap sen ve bebeğin değerlisin kendini düşün kimse senden daha değerli değil o ortamdan ve o kişilerden uzak dur mucizenin keyfini çıkar bebeginde strese giriyor rahat ol sevgiler ❤️

Panikbiranne

Kayıtlı Üye
rank
Dikkat et kendine canım seni strese sokan kişilerden ortamlardan uzak dur baktın ki stres oluyorsun ılık duş al dışarı çık kulaklıkta müzik dinle yürüyüş yap sen ve bebeğin değerlisin kendini düşün kimse senden daha değerli değil o ortamdan ve o kişilerden uzak dur mucizenin keyfini çıkar bebeginde strese giriyor rahat ol sevgiler ❤️
Sorun şuydu canım iki dün önce tetanoz ikinci dozunu oldum mahvetti beni covid gibi şiddetli eklem ve kas ağrıları başladı ateş sıtma ve ararsan oldu buna bağlı stres yaptım covid mi oldum yoksa diye o bende tansiyon yükselmesi yaptı ondan beri anksiyete tavan bende durup durup başıma uyuşma ağrı giriyor ateş basıyor çünkü o stres hala gitmedi benden tansiyon aleti alıcam kendime

Balığın annesi

Kayıtlı Üye
rank
Sorun şuydu canım iki dün önce tetanoz ikinci dozunu oldum mahvetti beni covid gibi şiddetli eklem ve kas ağrıları başladı ateş sıtma ve ararsan oldu buna bağlı stres yaptım covid mi oldum yoksa diye o bende tansiyon yükselmesi yaptı ondan beri anksiyete tavan bende durup durup başıma uyuşma ağrı giriyor ateş basıyor çünkü o stres hala gitmedi benden tansiyon aleti alıcam kendime
Herkes te oluyor ağrı bendede oldu ateş ağrı kemiklerim ağrıyordu resmen sol kol yoktu 🤣benim rahat ol ne düşünürsek o başımıza gelir hiç olumsuz düşünme herşey çok güzel olacak İnan bütün kız kardeşlerim aynı şeyleri yasiyo hemen hemen benim başıma geldi diye düşünme hepimizin migdesinde yanma hepimizde uyku sorunu bazen stres sinir oluyo ama sürdürme geçecek hepsi sakın kötü düşünme hiç birşey için bak ben yanlızım burada karşı komşum ay sana çok üzülüyorum falan diyo beni ne zaman görse sanki kendince ezikliyo gibi biraz dedikoducu ben ona bile gülüyorum biliyormusun umursama geçici bı süreç sonrası çok keyifli İnan 🙏

Vvvv

Kayıtlı Üye
rank
Canlar hamilelikle panik atak ve anksiyetesi olanlar buna bağlı tansiyonu yükselen var mı dünden beri strese bağlı tansiyonum da yükseliyor doktor dikkat etmen lazım dedi bana şuanda bile kafamın arkasında karıncalanma ve ağrı var ellerimde batmalar var yine mi tansiyonum çıkıyor diye panik yapıyorum napıcam ben böyle benim gibi olan var mı bu lanet panik atak ve anksiyeteyi çeken gebelik dönemi zehir oluyor bana

Canim benim gecmis olsun dikkat et kendine. Bak bende varya panik atak yok ama inan ayniyim. Gebeligin basinda tutunma lekem oldu 5. Haftada. Suan 31 oluyoruz hala her düşün gunde kac kere wc ye giriyorsam peceteyi kontrol ediyorum. Tansiyon cikti bende. İnsulin direncim vardi herseye dikkat ediyordum. Ya insulin direnci olan baska arkadasim surekli yiyordu iciyordu inan onun fotolarina bakip ic geciriyordum onda birsey olmadi bende korka korka bu stresle yasaya yasaya gebelik sekeri olustu. Daha bitmedi🥴🙄 surekli korktum bendr kan pihtilasmasi varmi acaba diye. Bir dönem ona kafayi taktim. Doktor tahlil yapti yok sende bise dedi. Ama olur mu ben rahat durmadim israela israrla bir daha gittim😅🤭 anliyacagin kendimi mahvettim . Simdi bazen bebisin hareketleri az. Sabahlara kadar uyuyamiyorum basim ağrıyor. Oda boynuma vuruyor boyun fitigim mahvoluyor. Artik dedim yeter ya. Hersey olacagina varir. Ben böyle oldukca bebisimde etkileniyor. Tabi bunu daha dun dedim ve 31 haftalik olacağız düşün 🤭😅 sende kendini rahatlat cnm benim. Panige vesveseye izin verme

Panikbiranne

Kayıtlı Üye
rank
Canim benim gecmis olsun dikkat et kendine. Bak bende varya panik atak yok ama inan ayniyim. Gebeligin basinda tutunma lekem oldu 5. Haftada. Suan 31 oluyoruz hala her düşün gunde kac kere wc ye giriyorsam peceteyi kontrol ediyorum. Tansiyon cikti bende. İnsulin direncim vardi herseye dikkat ediyordum. Ya insulin direnci olan baska arkadasim surekli yiyordu iciyordu inan onun fotolarina bakip ic geciriyordum onda birsey olmadi bende korka korka bu stresle yasaya yasaya gebelik sekeri olustu. Daha bitmedi🥴🙄 surekli korktum bendr kan pihtilasmasi varmi acaba diye. Bir dönem ona kafayi taktim. Doktor tahlil yapti yok sende bise dedi. Ama olur mu ben rahat durmadim israela israrla bir daha gittim😅🤭 anliyacagin kendimi mahvettim . Simdi bazen bebisin hareketleri az. Sabahlara kadar uyuyamiyorum basim ağrıyor. Oda boynuma vuruyor boyun fitigim mahvoluyor. Artik dedim yeter ya. Hersey olacagina varir. Ben böyle oldukca bebisimde etkileniyor. Tabi bunu daha dun dedim ve 31 haftalik olacağız düşün 🤭😅 sende kendini rahatlat cnm benim. Panige vesveseye izin verme
Sendede biraz anksiyete var canım sanki kaygı bozukluğu yani Türkçesiyle, bende sürekli işte kötüyü çağırıyorum hep acaba birşey mi oldu yada olucak korkusu var bendede boyun fıtığı ve boyun düzleşmesi var bende ne ağrılar çekiyorum artı psikolojik sorularım cabası 3 gündür öldüm komple kemik ve kas ağrılarından şimdide tansiyona taktım kafayı taktığım için beyin onu bi tehlit olarak algılıyor sürekli uyuşma karıncalanma elde ayakta şişme baş ağrısı tarzı belirtiler oluyor durup dururken sonra gelde panik yapma endişelenme🙄😐

Vvvv

Kayıtlı Üye
rank
Sendede biraz anksiyete var canım sanki kaygı bozukluğu yani Türkçesiyle, bende sürekli işte kötüyü çağırıyorum hep acaba birşey mi oldu yada olucak korkusu var bendede boyun fıtığı ve boyun düzleşmesi var bende ne ağrılar çekiyorum artı psikolojik sorularım cabası 3 gündür öldüm komple kemik ve kas ağrılarından şimdide tansiyona taktım kafayı taktığım için beyin onu bi tehlit olarak algılıyor sürekli uyuşma karıncalanma elde ayakta şişme baş ağrısı tarzı belirtiler oluyor durup dururken sonra gelde panik yapma endişelenme🙄😐
Ayy cnm bak sitres yaptikca boynuna vurur. Tansiyondan korkma. Takip et. Yuksek cikarsada ilac kullaniyorsun. Ben kullaniyorum. Ve hala olcuyorum evde takip etmem gerek.

Bende de Vardir valla canim normal.😅 Çünkü beni hep kötüye hazirladilar. Aman bebege birsey olursa güçlü ol aman yok şöyle. Sende şu var bebek düşük olabilir. Yok pihti olabilir. Yahu ben hala gebe olduguma inanmiyorum mesela. Esime soruyordum gebeyim degil mi. Bebege birsey olsa kan gelir agri olur degil mi diye?. Benim ilk gebeligim. Cok is yapamiyorum karnim agriyor. Ama doktorum gebelikle bebekle ilgili bir sorun yok dedi. Hatta baska doktorlara da sordum. Kaslarin genisliyor dedi. Ama arkadaslarim direkt sende dusuk tehlikesi var dedi. Onunda karni agrirmis. İki dusuk yapmış. Ama dogurdgunda hic agrimamis. Ayy daha neler neler anlatamam... Ee bu durumdada benim hala saglikli dusunuyor olabilmem mucize😅🤭

Tüm sayfalar yüklendi.

Son mesajlar