Sorum var Hastane cantasj ?

• Konbuyu başlatan 123
  • Toplam 6 yorum
  • Başlangıç tarihi

Gebelik Takibim Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Gebelikle ilgili Sorum Var kategorisinde 123 tarafından oluşturulan Hastane cantasj ? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 506 kez görüntülenmiş, 6 yorum ve 2 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Gebelikle ilgili Sorum Var
Konu Başlığı Hastane cantasj ?
Konbuyu başlatan 123
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Gamze Hümeyra
1

123

Guest
Merhaba kızlar Bi şey sormak istiyorum anne için hastane çantasında gerçekten gerekli olacak neler sizce tecrübeli olanlarıniz biliyordur fazlalık bisi almak istemiyorum Bi de doğum sonrası ped kurtarır mı yoksa hasta bezi tarzı bisi mi almam gerek

Zeynep23

📖Kün fe Yekün!!🤲
Yönetici
Mod
rank
Merhaba kızlar Bi şey sormak istiyorum anne için hastane çantasında gerçekten gerekli olacak neler sizce tecrübeli olanlarıniz biliyordur fazlalık bisi almak istemiyorum Bi de doğum sonrası ped kurtarır mı yoksa hasta bezi tarzı bisi mi almam gerek
Rahat edebileceğin pijama takımı ya da gecelik yedek olsun dersen iki tane üstüne sabahlık
Emzirme atleti ya da sütyeni
Çamaşır biraz fazla al yedek diye
Terlik
Lohusa pedi ya da kilot bez hasta bezi de olur ama normal pet yetmez canım ana ürünler bunlar yani

Anneadayadayı

Kayıtlı Üye
rank
Canım henüz doğurmadım ama deneyimli annelerden aldığım fikirlere göre yanıma extra büyük hatta böyle hasta bezi gibi olan pedlerden 1 paket aldım (Hollandada her şey yolunda giderse sadece 2 saat kalıyoruz hastanede) o yüzden yeterli die düşündüm bir pakedi. Onun dışında bir tane pijama aldım ama böyle temiz siyah ve normal bir tişört ki hastaneden çıkarken onunla gelmeyi planlıyorum eve rahat olsun die. Onun dışında deodorant aldım çok fazla terleyebiliyormuşuz. 3 çift kalın çorap aldım doğumum inşallah biriki hafta sonra olucak olmasına ragmen burada havalar hala soğuk. Soğuk olmasa bile benim ayaklarım zaten hep extra soğuktur. 2 çift te iç çamaşırı aldım. Sütyen filan almadım daha henüz ama en az 1 tane emzirme sütyen almayı düşünüyorum yanıma. Onun dışında başka bir şey yok anne çantasında canım. Zaten kısmetse hepi topu 2 saat küçük bir sak hazırladım o kadar.

Kayra ve Ayra’nın Annesi

🔥 Kayra Ateş 🔥 💫 Ayra Nur 💫
Yönetici
Mod
Ayın Annesi
rank
Ben 26 gün önce sezeryan yaptım hasta bezi kullanmak yasaktı canım dikişler ve kan akışına baktıkları için. Normal ped takmıştım sıkıntı da çıkarmadı ama baya almıştım yanıma sezaryam doğum yapmana karşı hırka almanı tavsiye ederim ameliyattan sonra çok üşüyorsun çünkü pijama takımı (2 adet )ve terlik., 2 tane iç çamaşırı , 2 tane sütyen, 3 adet çorap bana en çok bunlar lazım oldu ekstra bir ley kullanmadım..

Mervee

Kayıtlı Üye
rank
2 adet pijama takımı 1 adet yelek koydum. İlk doğumdan kalan lohusa pedim vardı onu koydum. Depend külot, göğüs pedi ve kremi koydum. 2 adet çorap,emzirme sütyeni, terlik ve tacımı koydum. Rulo peçete ve ıslak mendil koydum,külot koydum. İlk doğumda da bunlar dışında birşey almamıştım. Hastaneden çıkarken de pijamayla çıkmıştım yine öyle yapçam 🤗
Mesajınız bir önceki mesaj ile otomatik birleştirildi

Ben 26 gün önce sezeryan yaptım hasta bezi kullanmak yasaktı canım dikişler ve kan akışına baktıkları için. Normal ped takmıştım sıkıntı da çıkarmadı ama baya almıştım yanıma sezaryam doğum yapmana karşı hırka almanı tavsiye ederim ameliyattan sonra çok üşüyorsun çünkü pijama takımı (2 adet )ve terlik., 2 tane iç çamaşırı , 2 tane sütyen, 3 adet çorap bana en çok bunlar lazım oldu ekstra bir ley kullanmadım..
Bende mayıs ayında doğum yapmıştım, ameliyathane de çok sıcaktı, odaya geçince de çok sıcaktı bütün camları açtırmıştım oda da beni hep yelpazeyle serinlettiler 😅

Kayra ve Ayra’nın Annesi

🔥 Kayra Ateş 🔥 💫 Ayra Nur 💫
Yönetici
Mod
Ayın Annesi
rank
2 adet pijama takımı 1 adet yelek koydum. İlk doğumdan kalan lohusa pedim vardı onu koydum. Depend külot, göğüs pedi ve kremi koydum. 2 adet çorap,emzirme sütyeni, terlik ve tacımı koydum. Rulo peçete ve ıslak mendil koydum,külot koydum. İlk doğumda da bunlar dışında birşey almamıştım. Hastaneden çıkarken de pijamayla çıkmıştım yine öyle yapçam 🤗
Mesajınız bir önceki mesaj ile otomatik birleştirildi

Bende mayıs ayında doğum yapmıştım, ameliyathane de çok sıcaktı, odaya geçince de çok sıcaktı bütün camları açtırmıştım oda da beni hep yelpazeyle serinlettiler 😅
Bende 06.05 de yaptım ama ameliyathame soğuktu odaya çıkınca donmuştum oda sıcaktı ama ben çok üşüyordum kuzum

Gamze Hümeyra

❤️HÜMEYRAM❤️ADEMİM❤️
Yönetici
Mod
rank
Gecelik veya pijama takımı
Bol miktarda iç çamaşırı/atlet, terlik
1-2 çift çorap
Hijyenik ped ve yetişkin bezi
Birkaç adet havlu
Taburcu günü için rahat kıyafetler göğüs pedi
Emzirme sütyeni
Göğüs ucu kremi

Tüm sayfalar yüklendi.

Son mesajlar