İkili tarama testi

Gebelik Takibim Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Gebelik kategorisinde gizemisim0 tarafından oluşturulan İkili tarama testi başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 784 kez görüntülenmiş, 9 yorum ve 2 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Gebelik
Konu Başlığı İkili tarama testi
Konbuyu başlatan gizemisim0
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Bager duha 👼🤍

gizemisim0

Kayıtlı Üye
rank
Merhaba hanımlar ikili tarama testi hakkında ne düşünüyorsunuz yaptırılmalı mı yaptırılmamamalı mı ?

Bebeğin Tahmini Doğum Tarihi: 2024-12-10
Gebeliğinizin 20. Haftasındasınız.
Bebeğimiz yaklaşık muz büyüklüğünde.
Bebeğimiz yutmaya ve sindirim sistemi mekonyum üretmeye başlar. Gebeliğin yarısı bitti. uterus göbek hizasına geldi. demir ve diğer minerallere daha çok
ihtiyacınız var.
Bebeğinizin boyu yaklaşık 25 cm ağırlıgı 320 gr :)
(bu haftaya kadar bebek boyu baş popo arası ölçülür. bu haftadan sonra baş topuk arası
ölçülür.)
İmza alanınıza hesaplama eklemek için tıklayınız

Gamze Hümeyra

❤️HÜMEYRAM❤️ADEMİM❤️
Yönetici
Mod
rank
Merhaba hanımlar ikili tarama testi hakkında ne düşünüyorsunuz yaptırılmalı mı yaptırılmamamalı mı ?
Kesinlikle ikili ve üçlü taramalari yaptırmalisin canım bu tarama testleri dovn sendromu gibi anormal riskleri gebeliğin ilk 3 aynı gibi erken dönemde tespit etmesine yardımcı olur bu da tedavi için karar vermesine yardımcı olur zaten herhangi bir zararı yok senden alınan kan ile bakılıyor

gizemisim0

Kayıtlı Üye
rank
Kesinlikle ikili ve üçlü taramalari yaptırmalisin canım bu tarama testleri dovn sendromu gibi anormal riskleri gebeliğin ilk 3 aynı gibi erken dönemde tespit etmesine yardımcı olur bu da tedavi için karar vermesine yardımcı olur zaten herhangi bir zararı yok senden alınan kan ile bakılıyor
Öylede bilerek dawn sendromlu çıkartıyorlar gibisinden şeyler duydum o yüzden sordum gelen Allah'tan gelir sonuçta aldırmak gibi bi isteğim yok

Bebeğin Tahmini Doğum Tarihi: 2024-12-10
Gebeliğinizin 20. Haftasındasınız.
Bebeğimiz yaklaşık muz büyüklüğünde.
Bebeğimiz yutmaya ve sindirim sistemi mekonyum üretmeye başlar. Gebeliğin yarısı bitti. uterus göbek hizasına geldi. demir ve diğer minerallere daha çok
ihtiyacınız var.
Bebeğinizin boyu yaklaşık 25 cm ağırlıgı 320 gr :)
(bu haftaya kadar bebek boyu baş popo arası ölçülür. bu haftadan sonra baş topuk arası
ölçülür.)

leyla_13

Kayıtlı Üye
rank
Merhaba ben ikiki tarama testi yaptırdım yüksek riskli çıktı . amniosentez falan yaptırman faaln lazım dedi bende yaptırmadım bende 20+6 da ayrıntılı ultrason a girdim şükür bir sıkıntı yok. O yüzden sen bilirsin cnm .kesin sonuç vermiyor

Bebeğin Tahmini Doğum Tarihi: 2024-09-25
Gebeliğinizin 31. Haftasındasınız.
Bebeğiniz yaklaşık kokonat büyüklüğünde.
Bebek başını bir taraftan diğer tarafa çevirebilir. çok hareket etmesinden dolayı annede uykusuzluk olabilir. Bu haftadan itibaren yalancı doğum ağrıları (braxton hick kasılmaları) başlar. bazen erken doğum eylemi başlayabilir. ağrılar sürekli olursa mutlaka doktorunuza haber verin.
Bebeğinizin boyu yaklaşık 40 cm ağırlıgı 1650 gr :)

Bager duha 👼🤍

Kayıtlı Üye
rank
Ben kan verdim ama hastaneden ötürü sonuç çıkmadı başka hastaneye gittim yapmiyorlarmis onlar da kan sonucunu yani ogrenemedim sadece ultrasonda ikili tarama ya bakıldı o kadar öyle olunca üçlü tarama testini de yapmadım

Tüm sayfalar yüklendi.