İkili tarama ve dawn sendromu

Gebelik Takibim Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Gebelikle ilgili Sorum Var kategorisinde Amine tarafından oluşturulan İkili tarama ve dawn sendromu başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 557 kez görüntülenmiş, 9 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Gebelikle ilgili Sorum Var
Konu Başlığı İkili tarama ve dawn sendromu
Konbuyu başlatan Amine
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Merver

Amine

Kayıtlı Üye
rank
Merhaba bayanlar ikili test ve down sendru hakkında ne düşünüyorsunuz kesin yapılması gereken testlerden biri mi Allah göstermesin çocukta bı hastalık olursa gebeliği sonlandırmak ister misiniz

Aysem

Kayıtlı Üye
rank
Merhaba bayanlar ikili test ve down sendru hakkında ne düşünüyorsunuz kesin yapılması gereken testlerden biri mi Allah göstermesin çocukta bı hastalık olursa gebeliği sonlandırmak ister misiniz
Ben geçen hafta yaptırdım sonuçlar olumsuz olursa 15gun içinde arayıp bilgi veriyorlar ama aldırma konusuna gelince Allah korusun ne olursa olsun hiçbir bebek aldirilmayi değil yaşamayı hakediyor

...

Moderator
Mod
rank
Canımın 5. Çocuğum olacak hiç birinde yaptırmdım.Öyle birşey olsada aldırmam diye.Allahın verdiği canı ancak yine o alır.Rabbim yinede böyle imtihan vermesin.Çok zor.

Şeydoşş

Kayıtlı Üye
rank
Kesin sonuç doğumdan sonra belli olur anne karnında kesinlik söz konusu olmuyor ama eğer öyle bi ihtimal olsaydı da vazgeçmezdim allah göstermesin

Gunes_

Kayıtlı Üye
rank
Mrb canım bende 13+4 hastalığım benden de istedi yaptırmak istemediğimi söyledim imza istediler imza attım yani öyle bir olumsuzluk söz konusu dahi olsa bile insan o haftalara kadar gelen canı nasıl aldırabilir ne olursa olsun baş göz üstüne her türlü kabulümüz değil mi yavrularımız ilk kızımda da hic bir taramaya girmedim bunda da girmem

Aselaras

Kayıtlı Üye
rank
Kimleri gördük sıkıntılı dediler de bebekleri sağlam Doğdu ikili tarama üçlü tarama yerine ayrıntılı ultrasonu mutlaka yaptırın bi sıkıntı varsa orda belli oluyo adı üzerinde tarama testi tanı testi degil

Gizemrüya

Kayıtlı Üye
rank
Benim fikrim ikili testi yaptirmak canim digerlerini yaptirmiyorum ben en ayrintili ikili diyor doktorlar oyuzden ikiliyi yaptırdım temiz çıkınca digerlerine de gerek duymadım 🤗

Fadimana

Kayıtlı Üye
rank
Ben yaptırmadım iki kızım da da çok şükür iyi ikisi de ha olmasa bile aldırmam Rabbim öyle nasip etmiş derim

Ceylinilda

Kayıtlı Üye
rank
Ben skntili bir hamilelik geciriyorum ,ve cok mucizevi bir sekilde 12 sene sonra hamile kaldım ,Rabbim ol derse herşey olurr..Doktorum bile bana dediki varsayımlar uzerine konuşuyoruz kapalı bir kutu doğmadan hiç birşey belli olmaz sen kalbini ferah tut iyi düsün herşey iyi olsun😊

M

Merver

Guest
Benim ikili testim riskli çıktı doktorum perinatolojiye yönlendirdi. Ordada beyninde kist böbreklerinde genişleme var down sendromu dedi. Neye uğradığımı şaşırmış bi şekilde çıktım odadan. Doktor hem bunları dedi hemde çok sağlıklı bi bebek doğadabilir dedi .ne dedikleri belli değil takdir Rabbim in başta çok üzüldüm ama o benim canım tabiki vazgeçmem. En güzel test yaptırmamak kafanı bulandırmamak 🤗🌸

Tüm sayfalar yüklendi.

Son mesajlar