Sorum var İkiz gebelikte açılma sonrası ikinci gebelik

Gebelik Takibim Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Gebelikle ilgili Sorum Var kategorisinde Chyperus tarafından oluşturulan İkiz gebelikte açılma sonrası ikinci gebelik başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 907 kez görüntülenmiş, 28 yorum ve 4 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Gebelikle ilgili Sorum Var
Konu Başlığı İkiz gebelikte açılma sonrası ikinci gebelik
Konbuyu başlatan Chyperus
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Chyperus

Chyperus

Kayıtlı Üye
rank
Merhaba. 6 sene önce 20 haftalık ikizlerimi açılma sebebiyle kaybettim. Maalesef serklaj yapılamadı. Şuan yaklaşık 17 haftalık hamileyim ve doktorum ikiz olduğu için kaybettiğimi düşünüyor. Tam olarak rahim ağzı yetmezliği tanısı koyamıyor. 11.haftadan beri rahim ağzı ölçülüyor ve 44mm çıkıyor çok şükür. Ama her an kısalacak ve bebeğimi kaybedeceğim diye ödüm kopuyor. İlk gebeliği ikiz olup açılma yaşayan ve sonraki gebeliğini normal geçiren ve tamamlayan var mı aranızda? Yardımcı olabilir misiniz rica etsem 😔😔

Kayra ve Ayra’nın Annesi

🔥 Kayra Ateş 🔥 💫 Ayra Nur 💫
Yönetici
Mod
Ayın Annesi
rank
Merhaba. 6 sene önce 20 haftalık ikizlerimi açılma sebebiyle kaybettim. Maalesef serklaj yapılamadı. Şuan yaklaşık 17 haftalık hamileyim ve doktorum ikiz olduğu için kaybettiğimi düşünüyor. Tam olarak rahim ağzı yetmezliği tanısı koyamıyor. 11.haftadan beri rahim ağzı ölçülüyor ve 44mm çıkıyor çok şükür. Ama her an kısalacak ve bebeğimi kaybedeceğim diye ödüm kopuyor. İlk gebeliği ikiz olup açılma yaşayan ve sonraki gebeliğini normal geçiren ve tamamlayan var mı aranızda? Yardımcı olabilir misiniz rica etsem 😔😔
Ay bir bilgim yok canım ama rabbim bu meleğini sana ve eşine bağışlasın inşallah

Bebeğin Tahmini Doğum Tarihi: 2024-04-30
Gebeliğinizin 35. Haftasındasınız.
Bebeğiniz yaklaşık büyük kavun büyüklüğünde.
Böbrekler tamamen gelişti. karaciğer bazı atık maddeleri yok edecek duruma geldi. birçok temel fiziksel gelişim tamamlandı.karnınız iyice büyüdü. özellikle sağ tarafta kaburgalar baskı artar. bu haftadan itibaren doğum şeklini planlamak gerekir.
Bebeğinizin boyu yaklaşık 44 cm ağırlıgı 2490 gr :)
İmza alanınıza hesaplama eklemek için tıklayınız

azram cankizim

Kayıtlı Üye
rank
Hülya belki bu konuda biseyler soyleyebilir

Asena.ase

👑TOPRAK👑KUMSAL LAREN👑
Mod
rank
Kuzum insallah sag saglim saglikli bir sekilde kucağına almayi nasip etsin rabbim burdan arkadaşımız ikizlere hamile onunda bir takim sorunlari oldu onu etiketliyorum görünce bilgisini paylasicaktir @Hülya12

Chyperus

Kayıtlı Üye
rank
Hülya belki bu konuda biseyler soyleyebilir
Tam olarak rahim ağzı yetmezliği mi yoksa ikiz gebelikte olası bir durum mu, sonraki gebelikte nasıl seyreder? Bunları bilen biri bana yardımcı olursa çok mutlu olurum :(
Mesajınız bir önceki mesaj ile otomatik birleştirildi

Kuzum insallah sag saglim saglikli bir sekilde kucağına almayi nasip etsin rabbim burdan arkadaşımız ikizlere hamile oninsa bir takim sorunlari onu etiketliyorum görünce bilgisini paylasicaktir @Hülya12
Çok teşekkür ederim 💖

Kayra ve Ayra’nın Annesi

🔥 Kayra Ateş 🔥 💫 Ayra Nur 💫
Yönetici
Mod
Ayın Annesi
rank

Bebeğin Tahmini Doğum Tarihi: 2024-04-30
Gebeliğinizin 35. Haftasındasınız.
Bebeğiniz yaklaşık büyük kavun büyüklüğünde.
Böbrekler tamamen gelişti. karaciğer bazı atık maddeleri yok edecek duruma geldi. birçok temel fiziksel gelişim tamamlandı.karnınız iyice büyüdü. özellikle sağ tarafta kaburgalar baskı artar. bu haftadan itibaren doğum şeklini planlamak gerekir.
Bebeğinizin boyu yaklaşık 44 cm ağırlıgı 2490 gr :)
İmza alanınıza hesaplama eklemek için tıklayınız

Hülya12

Moderator
Yönetici
Mod
rank
Merhaba canım benimde acılmam vardı dikiş atılmıyor en geç 12 haftalıkken atılıyor şuanda atılmaz mümkün değil dediler rahim kısalıyor benimde erken doğum olacak hocalar toplanıp öyle söylediler hastanede yatsamda evde yatsamda doğum olacak ellerinden başka birşey gelmiyormus hastanede benim durumda olan 3 arkadaş kaybetti bebklerini ciğer geliştirici vurdular bana rahim yetmezliği konusunda açıklama yapmadilar benim ikiz ama arkadaşların tek gebelikken açılma nedeniyle kaybettiler herkezde aynı olacak diye bir durum söz konusu değil insanin elinde degil korkuyoruz kimseye anliyamaz bizi çok zor ben hep korkuyla bekliyorum takdiri ilahi Rabbime bıraktım alet takılıyor bana alet taktılar o da çözüm değil yani fazla götürmez cıkabilirmis heran herşey olabilir dediler rabbim sağlıkla kucaginiza almayı nasip etsin inşallah🤲🤲❤️🌹

Chyperus

Kayıtlı Üye
rank
Merhaba canım benimde acılmam vardı dikiş atılmıyor en geç 12 haftalıkken atılıyor şuanda atılmaz mümkün değil dediler rahim kısalıyor benimde erken doğum olacak hocalar toplanıp öyle söylediler hastanede yatsamda evde yatsamda doğum olacak ellerinden başka birşey gelmiyormus hastanede benim durumda olan 3 arkadaş kaybetti bebklerini ciğer geliştirici vurdular bana rahim yetmezliği konusunda açıklama yapmadilar benim ikiz ama arkadaşların tek gebelikken açılma nedeniyle kaybettiler herkezde aynı olacak diye bir durum söz konusu değil insanin elinde degil korkuyoruz kimseye anliyamaz bizi çok zor ben hep korkuyla bekliyorum takdiri ilahi Rabbime bıraktım alet takılıyor bana alet taktılar o da çözüm değil yani fazla götürmez cıkabilirmis heran herşey olabilir dediler rabbim sağlıkla kucaginiza almayı nasip etsin inşallah🤲🤲❤️🌹
Amiinn 🤲🏻 Rabbim sağlıkla bebeklerini kucağına almayı nasip etsin canım benim 🤲🏻
Doktorum ikiz olduğu için açıklık olduğunu söyledi, araştırdım çok fazla ikiz gebelik var bu şekilde açılma yaşayan. Tekil gebeliklerde rahim ağzı yetmezliği olarak geçiyor ama ikizler riskli olduğu için ayırt edemiyorlar. Bu gebeliğim için endişeliyim ben de. Doktorum emin olmadan dikiş atmak da istemedi. Ama korkuyorum geç kalırsak diye. Rahim ağzı yetmezliği mi yoksa ikiz gebelikten dolayı mı oldu bilemiyor doktorum.. Hakkımızda hayırlısı olsun 🤲🏻

Hülya12

Moderator
Yönetici
Mod
rank
Amiinn 🤲🏻 Rabbim sağlıkla bebeklerini kucağına almayı nasip etsin canım benim 🤲🏻
Doktorum ikiz olduğu için açıklık olduğunu söyledi, araştırdım çok fazla ikiz gebelik var bu şekilde açılma yaşayan. Tekil gebeliklerde rahim ağzı yetmezliği olarak geçiyor ama ikizler riskli olduğu için ayırt edemiyorlar. Bu gebeliğim için endişeliyim ben de. Doktorum emin olmadan dikiş atmak da istemedi. Ama korkuyorum geç kalırsak diye. Rahim ağzı yetmezliği mi yoksa ikiz gebelikten dolayı mı oldu bilemiyor doktorum.. Hakkımızda hayırlısı olsun 🤲🏻
Amin amin amin kuzum 🤲🤲🤲 benim sende sağlıkla kucağına almayi nasip etsin inşallah dualrim seninle dediğim gibi kuzum bir çok doçent doktor bana baktı konuştular böyle karar verdiler onlarada kalka takılmıştı mesala en fazla 6 durabildi tekli gebelikte 🤲🤲

Tüm sayfalar yüklendi.

Son mesajlar