Sorum var Kakasını yapmıor ve çişi kanlı

Gebelik Takibim Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Gebelikle ilgili Sorum Var kategorisinde ASİL 'İN Annesi tarafından oluşturulan Kakasını yapmıor ve çişi kanlı başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 926 kez görüntülenmiş, 10 yorum ve 2 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Gebelikle ilgili Sorum Var
Konu Başlığı Kakasını yapmıor ve çişi kanlı
Konbuyu başlatan ASİL 'İN Annesi
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan ASİL 'İN Annesi

Nehir ada'm

Kayıtlı Üye
rank
Bugün bebğim 5günlük oldu ama ben hiç iyi deilim çünkü bebğim 2gündür kakasınınyapmadı birde kanlı çiş yapıor nedense çok korkmaya başladım morelim bozuk yardımcı olun bana nolur nabmam grek

Yenidoğan Bebeğin İdrarından Kan Gelmesi Nedir?​

Yenidoğan bebeğin idrarından kan gelmesi, çeşitli sebeplerle bebeğin bezinde ortaya çıkan lekelerdir. Anne babalar bebeğin bezinde kan gördüğünde endişelenebilirler. Genellikle yenidoğan bebekler de dahil olmak üzere tüm bebeklerde bezde kan olması endişe verici bir durumdur.

Bebeklerde genel olarak idrarda kan olma nedeni enfeksiyon, dermatit, süt alerjisi ve makat çatlağı gibi rahatsızlıklar olabilir. Genellikle bebeğin idrarı çok koyu bir renkte görülüyorsa bebek bezinde ortaya çıkan kırmızı ya da pembe renkte de görülebilir.

Bebeğin bezinde görülen lekelerin kan olduğunu anlayabilmek için lekeye hidrojen peroksit eklenebilir. Bu işlem sonrasında köpük ortaya çıktıysa idrarda kan var demektir. Bu durumun altında yatan neden belirlenir ve hemen bir tedavi süreci başlatılır

Kuzum sen her ihtimale karşı hemen doktora götür ne olur ne olmaz anladığım kadarıyla enfeksiyon olabilir inşallah çabucak iyileşir bebeğin 🤲

Zeynoo

Kayıtlı Üye
rank
Bugün bebğim 5günlük oldu ama ben hiç iyi deilim çünkü bebğim 2gündür kakasınınyapmadı birde kanlı çiş yapıor nedense çok korkmaya başladım morelim bozuk yardımcı olun bana nolur nabmam grek
Anne sütü ile beslenen bebeklerde 14 gün yapamaması normal kuzum korkma anne sütünün tamamı bağırsakta emildigi için kanlı idrar genelde idrar yolu enfeksiyonu belirtisi birde bebek iyi beslenmedigi zaman da pembelik olabiliyor

👼👼1995👼👼

Kayıtlı Üye
rank
Canm həmən doktura götür.Kaka yapmaması nörmal.Bənim kızım hafdaynan sürərdi.Amma kanlı çiş yapması endişə yapdı.İnşAllah bişey olmaz.Habər verəsin.Endişələndim

ASİL 'İN Annesi

Kayıtlı Üye
rank

Yenidoğan Bebeğin İdrarından Kan Gelmesi Nedir?​

Yenidoğan bebeğin idrarından kan gelmesi, çeşitli sebeplerle bebeğin bezinde ortaya çıkan lekelerdir. Anne babalar bebeğin bezinde kan gördüğünde endişelenebilirler. Genellikle yenidoğan bebekler de dahil olmak üzere tüm bebeklerde bezde kan olması endişe verici bir durumdur.

Bebeklerde genel olarak idrarda kan olma nedeni enfeksiyon, dermatit, süt alerjisi ve makat çatlağı gibi rahatsızlıklar olabilir. Genellikle bebeğin idrarı çok koyu bir renkte görülüyorsa bebek bezinde ortaya çıkan kırmızı ya da pembe renkte de görülebilir.

Bebeğin bezinde görülen lekelerin kan olduğunu anlayabilmek için lekeye hidrojen peroksit eklenebilir. Bu işlem sonrasında köpük ortaya çıktıysa idrarda kan var demektir. Bu durumun altında yatan neden belirlenir ve hemen bir tedavi süreci başlatılır

Kuzum sen her ihtimale karşı hemen doktora götür ne olur ne olmaz anladığım kadarıyla enfeksiyon olabilir inşallah çabucak iyileşir bebeğin 🤲
Götürcem cnm ağlayıp durdum bebeğim yeterli beslenmiomuki diye😑

Tüm sayfalar yüklendi.

Son mesajlar