Sorum var Kalp parlaklığı ve fl gerilemesi

Gebelik Takibim Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Gebelikle ilgili Sorum Var kategorisinde btlakyz tarafından oluşturulan Kalp parlaklığı ve fl gerilemesi başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 664 kez görüntülenmiş, 17 yorum ve 3 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Gebelikle ilgili Sorum Var
Konu Başlığı Kalp parlaklığı ve fl gerilemesi
Konbuyu başlatan btlakyz
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan ^^ ÖzLem 💜 ^^

Minik prensim

Kayıtlı Üye
rank
Merhaba kızlar 29 haftalık hamileyim 20.haftada ayrıntılı ultrasonda kalpte parlaklık görüldü onun dışında ense kalınlığı normal burun kemiği vs göründü,özel gittiğim doktorum bunun çok normal olduğunu bir risk oluşturmadığını söyledi bu hafta gittiğimde ise Fl (bacak boyu) bir hafta geriden geldiğimi öğrendim doktorum yine hiçbir sorun olmadığını takip edeceğimizi bebeğin minyon olacağını söyledi ki bende minyonum eşim orta boylu ama aileside öyle ancak ben araştırdığımda down sendromundan cüceliğe kadar varan şeyler okudum benimle aynı durumu yaşayan sağlıklı doğum yapan var mı aramızda yaşım 26 down sendromu için riskli grupta değilim ama ağlamaktan helak oldum lütfen aynı durumları yaşayan varsa bana umut olsun.sevgiler
Ahh kuzumm banada neler dedi doktorlar böbreğinde. Büyüme var dediler down sendromlu dediler düşebilir dediler çok minik dediler ama ben hiç bi zaman pes etmedim Rabbim sınamış bakalım kulum ne düşünüyo yine şükür edicek mi demiş kötü düşünme lütfen bak o minik doğdu çok şükür hiç bi sorunumuz yok dedikleri kadar da minik değil yani demem o ki üzme kendini strese sokma Kurban olduğum Rabbim sağ salim kucağına almayı nasip etsin inşallah 😍

btlakyz

Kayıtlı Üye
rank
Ahh kuzumm banada neler dedi doktorlar böbreğinde. Büyüme var dediler down sendromlu dediler düşebilir dediler çok minik dediler ama ben hiç bi zaman pes etmedim Rabbim sınamış bakalım kulum ne düşünüyo yine şükür edicek mi demiş kötü düşünme lütfen bak o minik doğdu çok şükür hiç bi sorunumuz yok dedikleri kadar da minik değil yani demem o ki üzme kendini strese sokma Kurban olduğum Rabbim sağ salim kucağına almayı nasip etsin inşallah 😍
inşaallah teşekkür ederim Allah hepimize sağlıkla evlatlarımızı kucağımıza almayı nasip etsin 🤍

btlakyz

Kayıtlı Üye
rank
Merhaba kızlar ben doğumumu 1 ay kadar önce yaptım.Hamileliğimin son 4 ayı bana zehir oldu hemen hergün buraya yazacağım bu güzel mesajın hayalini kurdum.Her gün dua ettim,kendimi güzel düşünmeye teşvik ettim ama yine de hep içim içimi yedi,zaman zaman ağladım,zaman zaman kabullendim durumu.Son zamanlarda 33 haftada kaldı oğlumun Fl kısalığı bende bir yerden sonra hesaplamayı bıraktım ve 40 haftalıı doğum yaptım.İlk baktığım oğlumun avuç içiydi tek çizgi mi diye.Çok şükürr 48 cm 3kg 145 gr doğdu oğlum beklediğimiz gibi minyon bir bebek oldu ve gerçekten de üst bacağı babası gibi daha kısa.Bir ayda çok güzel toparladı her şeyi ortalamaya yetişti.Ben kendimi yıprattığımla kaldım ama biliyorum ki o süreç benim için imtihandı Rabbim beni sınadı.Sizden ricam internette çok araştırma yapmayın doktorunuz en kötüsünü söyler çok kulak asmayın ve sadece bol bol dua edin.Hamilelik çok güzel bir dönem kendinize zehir etmeyin keyfini çıkarın.

Asena.ase

👑TOPRAK👑KUMSAL LAREN👑
Mod
rank
Merhaba kızlar ben doğumumu 1 ay kadar önce yaptım.Hamileliğimin son 4 ayı bana zehir oldu hemen hergün buraya yazacağım bu güzel mesajın hayalini kurdum.Her gün dua ettim,kendimi güzel düşünmeye teşvik ettim ama yine de hep içim içimi yedi,zaman zaman ağladım,zaman zaman kabullendim durumu.Son zamanlarda 33 haftada kaldı oğlumun Fl kısalığı bende bir yerden sonra hesaplamayı bıraktım ve 40 haftalıı doğum yaptım.İlk baktığım oğlumun avuç içiydi tek çizgi mi diye.Çok şükürr 48 cm 3kg 145 gr doğdu oğlum beklediğimiz gibi minyon bir bebek oldu ve gerçekten de üst bacağı babası gibi daha kısa.Bir ayda çok güzel toparladı her şeyi ortalamaya yetişti.Ben kendimi yıprattığımla kaldım ama biliyorum ki o süreç benim için imtihandı Rabbim beni sınadı.Sizden ricam internette çok araştırma yapmayın doktorunuz en kötüsünü söyler çok kulak asmayın ve sadece bol bol dua edin.Hamilelik çok güzel bir dönem kendinize zehir etmeyin keyfini çıkarın.
Oyyy kuzum gözün aydin rabbim sag saglim yavrunu sana vermis okurken duygulandim rabbim omurunu uzun etsin aynen imtihan dünyalarındayız bizim yapamiz razi gelip şükür etmek internet insani mezara koyuyor kesinlikle doktor bilgisi gerek adina cok sevindim🤲🙏🥰💜

Tülay ŞİRAY

Kayıtlı Üye
rank
Evet bene katılıyorum size. Her hamilelik'de sıkıntı olur kimse dört dörtlük geçirmiyor. Mesela bebeğimin böbreklerinde genişleme ver mm yükselmiş. Bunada elhamdülillah diyorsun. Hepimiz Bi imtihanın içindeyiz. Öyle yada böyle geçecek. Allaha tevekkül edeceğiz

btlakyz

Kayıtlı Üye
rank
Evet bene katılıyorum size. Her hamilelik'de sıkıntı olur kimse dört dörtlük geçirmiyor. Mesela bebeğimin böbreklerinde genişleme ver mm yükselmiş. Bunada elhamdülillah diyorsun. Hepimiz Bi imtihanın içindeyiz. Öyle yada böyle geçecek. Allaha tevekkül edeceğiz
kesinlikle öyle benim yeğenimde de olduğunu söylemişlerdi sapasağlam doğdu şu an 12 yaşında benden uzun sağlıklı bir kız çocuğu , hiç kalbinizi karartmayın dua edin bol bol,sadaka verin,hacet namazı kılın.Rabbim ona yönelelim istiyor,sağlıklı olunur olunmaz Allahtan bize imtihan,olursa da çaresini arayıp,evlatlarımızı her haliyl kabulleneceğiz onlar bizim canlarımız.💘🌹

^^ ÖzLem 💜 ^^

💞Oğuz Kağan💞 Yusuf Göktuğ 👶💞 Öykü 💞
rank
Çok sevindim canım benim çok ❤️🥰 ne güzel maşallah canım 🧿❤️ şimdi de iyiymiş bak çok sevindim herşeyi oluruna bırakması en güzel bnde ikinci bebeğimi doğumdan 6 sonra kaybttim çok korktum bunda da bişi olur diye ki bunda bir şey yoktu ama dayanamadı erken geldi vAlla bak neymiş nasibi olan yaşarmış onda çok uğraştık ameliyat fln da oldu buda erkenden geldi Allah'ım büyük birr yerden alıyor bir yerden veriyor

Tüm sayfalar yüklendi.