Sorum var Kaynana sorunsalı

Gebelik Takibim Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Gebelikle ilgili Sorum Var kategorisinde Anneadayadayı tarafından oluşturulan Kaynana sorunsalı başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 4,011 kez görüntülenmiş, 42 yorum ve 3 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Gebelikle ilgili Sorum Var
Konu Başlığı Kaynana sorunsalı
Konbuyu başlatan Anneadayadayı
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Anneadayadayı

Anneadayadayı

Kayıtlı Üye
rank
Oğlum neredeyse 5 aylık. Bu gün oğluma bisküvü ve süt karışımı verdim. Kaynananın ısrarıyla. Burada doktor farklı gıdalar denetirebilirsiniz demişti. Ner neyse. Normalde 6 aya kadar anne sütü yeterli dediği için doktor su vermiyorum oğluma. Sadece ben kahve içerken bardaktan o da içmek istediği için bir iki defa su verdim bardakta az biraz. Her neyse bu defa dedim su veriyim. Koydum biraz su biberonuna kaynanam bu suyu kaynatman gerek dedi. Ama Hollandalı bir arkadaşım yıllardır aynı suyla büyütmüş çocuklarını sorun yok demişti. Ben de kaynanama öyle dedim. Her neyse tam suyu vericem içine bal ya da şeker koy dedi. Dedim neden. Öyle içermiş suyu. Tam koyucaktım ki aklıma geldi oğlum zaten suyun tadını biliyor ve içiyor. Dedim ki anne oğlum zaten suyu içiyor extra şeker koymaya ne gerek var. O da demesin mi sen profesör gibi her şeyi biliyorsun madem yapda görelim. O an şaşkınlıkla hiç cevap veremedim. Oğlum lıkır lıkır içti suyunu. Oğlumu alıp odama gittim ben de. Siz olsanız ne yapardınız?

Zeynep41

Kayıtlı Üye
rank
Oğlum neredeyse 5 aylık. Bu gün oğluma bisküvü ve süt karışımı verdim. Kaynananın ısrarıyla. Burada doktor farklı gıdalar denetirebilirsiniz demişti. Ner neyse. Normalde 6 aya kadar anne sütü yeterli dediği için doktor su vermiyorum oğluma. Sadece ben kahve içerken bardaktan o da içmek istediği için bir iki defa su verdim bardakta az biraz. Her neyse bu defa dedim su veriyim. Koydum biraz su biberonuna kaynanam bu suyu kaynatman gerek dedi. Ama Hollandalı bir arkadaşım yıllardır aynı suyla büyütmüş çocuklarını sorun yok demişti. Ben de kaynanama öyle dedim. Her neyse tam suyu vericem içine bal ya da şeker koy dedi. Dedim neden. Öyle içermiş suyu. Tam koyucaktım ki aklıma geldi oğlum zaten suyun tadını biliyor ve içiyor. Dedim ki anne oğlum zaten suyu içiyor extra şeker koymaya ne gerek var. O da demesin mi sen profesör gibi her şeyi biliyorsun madem yapda görelim. O an şaşkınlıkla hiç cevap veremedim. Oğlum lıkır lıkır içti suyunu. Oğlumu alıp odama gittim ben de. Siz olsanız ne yapardınız?
Dengesizler ya herşeyi onlar bilir saçmalığa bal iyi yapıyon şeker atma kendi kendine konuşsun

Mervercan

👑Yuşa Han👑
Yönetici
Mod
rank
Birincisinde evet suyu kaynatman veya hazır su tüketmen bebek açısından iyi. İkinci konuda haksız bebeğin suyun tadını biliyor zaten ek olarak bişey katmana gerek yok ki katmada zaten çocuğun içi yanar. Çok bilmişliğini kocana bebekken uygulamış zaten ona karışmaya devam etsin

Anneadayadayı

Kayıtlı Üye
rank
Birincisinde evet suyu kaynatman veya hazır su tüketmen bebek açısından iyi. İkinci konuda haksız bebeğin suyun tadını biliyor zaten ek olarak bişey katmana gerek yok ki katmada zaten çocuğun içi yanar. Çok bilmişliğini kocana bebekken uygulamış zaten ona karışmaya devam etsin
Su çeşme suyu değil Pet şişeden o yüzden kaynatmadım. Bir de hani su veriyim de hemen uyutiyim die acele ediyordum. Yoksa kaynat soğut ohoo çok zaman alır. Ama işte durum bu.

Mirac'ın Annesi🤱💞

Kayıtlı Üye
rank
Bu kaynanalarda herşeye karışıyor ben oğluma bebe büsküvisi verirdim derdi verme kurt yapar mama verirdim midesi bulanır kusar derdi mama hiç veremedim oğluma onun yüzünden büsküviyi sırf inadına alıp veriyorum pahalı diye hiç bir şeye izin vermedi

Asena.ase

👑TOPRAK👑KUMSAL LAREN👑
Mod
rank
Dengesiz ya bilinçli birseyi biliyor olsa bal koy demez desene bal bebege ne yapar git bi araştır diye oda doçent olmuş o zman yeminle bu kaynanalar ne kadar sınır bozucu insan sifatinda😡😡😡😡😡
Mesajınız bir önceki mesaj ile otomatik birleştirildi

Dengesiz ya bilinçli birseyi biliyor olsa bal koy demez desene bal bebege ne yapar git bi araştır diye oda doçent olmuş o zman yeminle bu kaynanalar ne kadar sınır bozucu insan sifatinda😡😡😡😡😡
Insan demeye de bin şahit ister oda ayrı mesele😡😡😡

Mervercan

👑Yuşa Han👑
Yönetici
Mod
rank
Su çeşme suyu değil Pet şişeden o yüzden kaynatmadım. Bir de hani su veriyim de hemen uyutiyim die acele ediyordum. Yoksa kaynat soğut ohoo çok zaman alır. Ama işte durum bu.
Herkes herşeyine karışır onlara hiç kulak asma bebeğini tanıyan, bilen sensin. Dedikleri bir kulağından girsin diğerinden çıksın bu karışmaları ilk ve son olmayacak maalesef. Evet çok profesyonelsin ve evet profesör olmak zorundasın her şeyi araştırıp bileceksin çünkü küçük bir bebek büyütüyorsun. Bunu kaynanana açık açık söyleyebilirsin. Cahil olup saçma sapan şeyler yapacağına profesör ol çocuğuna iyi gelen şeyleri yap

Zeynep23

📖Kün fe Yekün!!🤲
Yönetici
Mod
rank
Herşeyi bildiğini zanneden cahiller diyorum bu tür insanlara. Senin canından can sonuçta senden başka hiç kimse en iyisini bilemez. Cevabını saygı çerçevesinde ver canım. Sessiz kaldıkça arkası gelir senin canın sıkılır ne gerek var.

Tüm sayfalar yüklendi.