Kizlar bebeğimin gözüne izotonik su kaçtı

Gebelik Takibim Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Bebegim ile ilgili Sorum Var kategorisinde 𝙰𝚕𝚒𝚑𝚊𝚗'ı𝚗 𝙰𝚗𝚗𝚎𝚜𝚒♡ tarafından oluşturulan Kizlar bebeğimin gözüne izotonik su kaçtı başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 1,359 kez görüntülenmiş, 17 yorum ve 1 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Bebegim ile ilgili Sorum Var
Konu Başlığı Kizlar bebeğimin gözüne izotonik su kaçtı
Konbuyu başlatan 𝙰𝚕𝚒𝚑𝚊𝚗'ı𝚗 𝙰𝚗𝚗𝚎𝚜𝚒♡
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan 𝙰𝚕𝚒𝚑𝚊𝚗'ı𝚗 𝙰𝚗𝚗𝚎𝚜𝚒♡

Anne Adayı

Kayıtlı Üye
rank
Bişey olmaz canım bizde bi kaç defa qözüne kaçırdık çok hareketliler.. çok şükür bişey olmadı.. için rahat etmeyecekse takip et sabaha kadar aksi durumda doktora qösterirsin ama sanmıyorum bişey olsun

Bişey olmaz canım bizde bi kaç defa qözüne kaçırdık çok hareketliler.. çok şükür bişey olmadı.. için rahat etmeyecekse takip et sabaha kadar aksi durumda doktora qösterirsin ama sanmıyorum bişey olsun
Tamam canım
Mesajınız bir önceki mesaj ile otomatik birleştirildi

Birsey olmaz insallah canim sanmıyorum, dikkat et bir dahakine:) bende çok kullanmıştım bebeğimde ama sonradan anladım ki gerek yokmuş. Burnu tıkanınca evin sıcaksa ilik dus aldir hemen bir kere yıka burnu açılıyor hemen su ile :)
İnşallah canım çok korktum nasıl hemen yıkadım inşallah beisey olmaz😔

Zeynep23

📖Kün fe Yekün!!🤲
Yönetici
Mod
rank
Bebeğimin burnu tıkalı olduğu için izotonik su aldım serum şeklinde siringaya çektim burnuna sıkacaktim hareket edince gözüne sıkıverdim hemen gözünü yıkadım çok korkuyorum ya bişey olur mu gözüne
Hiç bişey olmaz canım Allah ın izniyle korkma. Kızlar bende bebeğimin burnunu izotonikle temizliyordum. Bı gün prof. un bı videosuna denk geldim bebeğinizin burnunu aspiratör le filan temizlemeyin zarar veriyorsunuz diyordu burun mukozası tahriş oluyormuş ve sadece 7. aya kadar burundan nefes aldıkları için olabilecek enfeksiyonları sümükler tutuyormuş. Vücut sümükleri buharla banyo sonrası filan kendiliğinden atıyormuş. Nefes alamayacak dereceye geldiğinde uzman yardımıyla temizlenebilir diyordu. Aspiratörü sümük iyice burun ucuna gelince tek hamleyle alın diyordu bende bıraktım kendi haline birde ne kadar temizlenirse o kadar çok tıkanıyormuş bende denedim ve aspiratör kullanmadım gerçekten de bebeğim daha rahattı. Uzun oldu ama paylaşmak istedim

Hiç bişey olmaz canım Allah ın izniyle korkma. Kızlar bende bebeğimin burnunu izotonikle temizliyordum. Bı gün prof. un bı videosuna denk geldim bebeğinizin burnunu aspiratör le filan temizlemeyin zarar veriyorsunuz diyordu burun mukozası tahriş oluyormuş ve sadece 7. aya kadar burundan nefes aldıkları için olabilecek enfeksiyonları sümükler tutuyormuş. Vücut sümükleri buharla banyo sonrası filan kendiliğinden atıyormuş. Nefes alamayacak dereceye geldiğinde uzman yardımıyla temizlenebilir diyordu. Aspiratörü sümük iyice burun ucuna gelince tek hamleyle alın diyordu bende bıraktım kendi haline birde ne kadar temizlenirse o kadar çok tıkanıyormuş bende denedim ve aspiratör kullanmadım gerçekten de bebeğim daha rahattı. Uzun oldu ama paylaşmak istedim
Zaten bu korkuyla bidaha yapamam herhalde canım aklım çıktı bişey oldu diye önce damla kullanıyordum iki damla sıkıyordum burnuna çekiyordum sağlık ocağında izotonik su daha iyi sık çek dediler onu da gözüne sıktım yanlışlıkla 🤦

iyiki varsiniz cocuklarim

Kayıtlı Üye
rank
Bebeğimin burnu tıkalı olduğu için izotonik su aldım serum şeklinde siringaya çektim burnuna sıkacaktim hareket edince gözüne sıkıverdim hemen gözünü yıkadım çok korkuyorum ya bişey olur mu gözüne
Bisey olmamıştır bende aldım hatta eczanedeki kadın dedi göz cevresinide temizleyin göz kapaklarını falan mikrobunu kiriyo demişti ben arada göz cevresinide siliyorum sende yapabilirsin canm

Tüm sayfalar yüklendi.

Son mesajlar