Konu 12 aylik oglum

Gebelik Takibim Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Bebegim ile ilgili Sorum Var kategorisinde Neslihan gayiranal tarafından oluşturulan Konu 12 aylik oglum başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 453 kez görüntülenmiş, 10 yorum ve 2 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Bebegim ile ilgili Sorum Var
Konu Başlığı Konu 12 aylik oglum
Konbuyu başlatan Neslihan gayiranal
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan ❤️ Minik prematüre'm👶🏻 ❤️

Neslihan gayiranal

Kayıtlı Üye
rank
Slm kizlar silere birsey sorucam benim oglum 12 aylik nasip olursa insallah bu ayin 30 da 1 yasina giricek oglum sekiz bucuk aylik yurumeye basladi suanda gayet normal yuruyo cokda aktif bir cocuk ama hic daha anne baba dede gibi kelimeler söylemedi okadar yaninda konusuyorum oynuyoruz aksama kadar disari cikariyorum cocuk icine hastaliklardan dolayi cok sokamiyorum ne yalan söyliyim neyse hic kelime kurmadi normalmi sizce yani acaba bir doktoradami danismam lazim yani kedi falan diyo ama hep burnundan konusuyo acaba diyorum dil bagida ola bilirmi cok kafama takiliyo bu konu ya.

Asena.ase

👑TOPRAK👑KUMSAL LAREN👑
Mod
rank
Slm kizlar silere birsey sorucam benim oglum 12 aylik nasip olursa insallah bu ayin 30 da 1 yasina giricek oglum sekiz bucuk aylik yurumeye basladi suanda gayet normal yuruyo cokda aktif bir cocuk ama hic daha anne baba dede gibi kelimeler söylemedi okadar yaninda konusuyorum oynuyoruz aksama kadar disari cikariyorum cocuk icine hastaliklardan dolayi cok sokamiyorum ne yalan söyliyim neyse hic kelime kurmadi normalmi sizce yani acaba bir doktoradami danismam lazim yani kedi falan diyo ama hep burnundan konusuyo acaba diyorum dil bagida ola bilirmi cok kafama takiliyo bu konu ya.
Kuzum kimin erkek cocuklari gec konuşabiliyor ki örnek benim oglum 🤷‍♀️ 5 yasima kadar nerdeyse konusmadi artik umudumu yitirecektim kedi feln diyirsa konusuruz normal oglum kirmizi renge bişş diyordu ucaga betti diyordu o kadar acayip kelimeler bulmuştu ki nesnelerede artik tum umudumu kesmitim danışmaya götürdüm 3 bucuk 4 yasladın ve bana krese gondermemi önerdi oglum 2 bucuk 3 sene krese gitti 2 sefer kres bi sene anaokulu olarak ve ilk gittiginde andan 3 ay sonra ole bir deyisim yasadik ki cocuk acilmaya basladi ve zamanla zamanla konusmaya basladi korkma bol bol hikaye oku görsel kartlar var sesli onlardan alip resimleri sesleri çıkartmasını isteyebilirsin hem dil terapisi yapmış olursunuz hemde konusmayi desteklersiniz dil bagi icinde ben oglumu götürdüm hic birsey yol demişti gene kafanda soru işareti kalmasin bi göster istersen 💜

Gamze Hümeyra

❤️HÜMEYRAM❤️ADEMİM❤️
Yönetici
Mod
rank
Normal bir durum kuzum bazen geç konuşabiliyorlar

Neslihan gayiranal

Kayıtlı Üye
rank
Kuzum kimin erkek cocuklari gec konuşabiliyor ki örnek benim oglum 🤷‍♀️ 5 yasima kadar nerdeyse konusmadi artik umudumu yitirecektim kedi feln diyirsa konusuruz normal oglum kirmizi renge bişş diyordu ucaga betti diyordu o kadar acayip kelimeler bulmuştu ki nesnelerede artik tum umudumu kesmitim danışmaya götürdüm 3 bucuk 4 yasladın ve bana krese gondermemi önerdi oglum 2 bucuk 3 sene krese gitti 2 sefer kres bi sene anaokulu olarak ve ilk gittiginde andan 3 ay sonra ole bir deyisim yasadik ki cocuk acilmaya basladi ve zamanla zamanla konusmaya basladi korkma bol bol hikaye oku görsel kartlar var sesli onlardan alip resimleri sesleri çıkartmasını isteyebilirsin hem dil terapisi yapmış olursunuz hemde konusmayi desteklersiniz dil bagi icinde ben oglumu götürdüm hic birsey yol demişti gene kafanda soru işareti kalmasin bi göster istersen 💜
Tamm canim cok saolasin tesekkur ederim

Rabia00

Kayıtlı Üye
rank
Hmm ya bakiyorum etraftaki cocuklar soyluyo benimki yok ama soyledigim herseyi algiliyo yapiyo
dediğim gibi her bebeğin gelişim evresi farklı benim kızım 9 aylık yürüdü babıldaması 7 aylıktan beri vardı ama kelimeleri bilerek kullanmaya başlayalı daha 10 gün oldu. şuan 14 aylık. örneğin sen birşey uzattığında alıyor mu göz kontağı kuruyor mu seslendiginde sana bakıyor mu bunları yapıyorsa sıkıntı yoktur konuşması içinde yaşına Uygun kitaplar var onlardan alıp beraber inceleyip okuyabilirsin bi kaç kelimelerden oluşur kitaplar zaten. telefon televizyon bakıyorsa azaltabilir devamli konusmalisın oda konusacaktir

Eymen Aras ❤️ EFNAN

Kayıtlı Üye
rank
Canım bende aynı benim oğlum 18 aylık sadece dede diyor kedi ne diyor dediğimde miyev diyor bebek diyor başka bir şey demiyor korkma iki gelime konuşsa korkma konuşur

Tüm sayfalar yüklendi.

Son mesajlar