Nefes darlığı

Gebelik Takibim Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Gebelikle ilgili Sorum Var kategorisinde Sibel.gulec tarafından oluşturulan Nefes darlığı başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 485 kez görüntülenmiş, 5 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Gebelikle ilgili Sorum Var
Konu Başlığı Nefes darlığı
Konbuyu başlatan Sibel.gulec
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Zeynep Aliyeva

Sibel.gulec

Kayıtlı Üye
rank
Selam kızlar 35 haftalık gebeyim. Malum hava çok sıcak dün gece saat 2 de uyandım birden yataktan zor attım kendimi. Boğulacak gibi hissettim. Evin içinde gezdim derin derin nefes aldım balkona çıktım ama saat sabah 6 ya kadar kendimi zor sakinlestirdim. Panik atak gibi bi şey yaşadım. Nefes alıp verişimi takip ediyorum. Sizde de böyle bi sey oldu mu
Mesajınız bir önceki mesaj ile otomatik birleştirildi

Yardımcı olcak kimse yok mu

Son düzenleme:

Merve_berkk

Kayıtlı Üye
rank
Selam kızlar 35 haftalık gebeyim. Malum hava çok sıcak dün gece saat 2 de uyandım birden yataktan zor attım kendimi. Boğulacak gibi hissettim. Evin içinde gezdim derin derin nefes aldım balkona çıktım ama saat sabah 6 ya kadar kendimi zor sakinlestirdim. Panik atak gibi bi şey yaşadım. Nefes alıp verişimi takip ediyorum. Sizde de böyle bi sey oldu mu

Geçmiş olsun canım sırt üstü yatarsan nefes almakta zorlanırsın gebelikten kaynaklı oluyor. Soluna yatmaya çalış çoğunlukla bebek içinde senin içinde en sağlıklı yatış pozisyonu o. En kalın kan damarlarından biri sırttan geçiyor sırt üstü yatınca ona baskı olduğu için bebeğe giden oksijen oranı da düşüyor senin nefes alman da güçleşiyor ona dikkat edersen bi sorun yaşamazsın tekrar inşallah

Zeynep Aliyeva

Kayıtlı Üye
rank

Ben bugun 37 gectim 35 haftadan itibaren bendede oluyor sabaha kadar arada 2 dakka uyuyorum nefes almayainca kalkiyorum bahcede oturyom galiba havalardan ama ben doktoruma soyledim baska endokrilojiyi gonderdi bende cicukluktan ufak guatr varmis hic rahatsiz etmezdi ama simdi hamile olunca havalar asiri sicak olunca bebekte buyudukce zorlaniyormusum

Sibel.gulec

Kayıtlı Üye
rank
Ben bugun 37 gectim 35 haftadan itibaren bendede oluyor sabaha kadar arada 2 dakka uyuyorum nefes almayainca kalkiyorum bahcede oturyom galiba havalardan ama ben doktoruma soyledim baska endokrilojiyi gonderdi bende cicukluktan ufak guatr varmis hic rahatsiz etmezdi ama simdi hamile olunca havalar asiri sicak olunca bebekte buyudukce zorlaniyormusum
Geçmiş olsun 🙏 anladım yani tetikleyen bi şeyler oluyo illaki

Geçmiş olsun canım sırt üstü yatarsan nefes almakta zorlanırsın gebelikten kaynaklı oluyor. Soluna yatmaya çalış çoğunlukla bebek içinde senin içinde en sağlıklı yatış pozisyonu o. En kalın kan damarlarından biri sırttan geçiyor sırt üstü yatınca ona baskı olduğu için bebeğe giden oksijen oranı da düşüyor senin nefes alman da güçleşiyor ona dikkat edersen bi sorun yaşamazsın tekrar inşallah
Bilakis hamile değilken bile sırt üstü yatan biri değildim. Piskplojik olmasından korkuyorum

Bilakis hamile değilken bile sırt üstü yatan biri değildim. Piskplojik olmasından korkuyorum

Merve_berkk

Kayıtlı Üye
rank

O zaman bilemedim canım bi dra görün istersen farklı bi şeyde olabilir belki

Zeynep Aliyeva

Kayıtlı Üye
rank
Geçmiş olsun 🙏 anladım yani tetikleyen bi şeyler oluyo illaki

Valla bende hic sirt ustu yatamazdim hep yuz ustu uyurdum oyle rahat ederdim simdi bazen mecbur sirt ustu yatinca nefes almak cok zor oluyor bide yatmadan once cekirdek citlarsam o gunde nefes almakta zorlaniyorum illaki birseyler tetikliyormus az kaldi insallah bebegimi saglikla kucagima alayimda kurtulurum valla guz ustu yatmayi okadar ozledimki😛😜😜😃😃😃

Tüm sayfalar yüklendi.