Sorum var O kadar garip bir durum

• Konbuyu başlatan oztnhll
  • Toplam 61 yorum
  • Başlangıç tarihi

Gebelik Takibim Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Gebelikle ilgili Sorum Var kategorisinde oztnhll tarafından oluşturulan O kadar garip bir durum başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 1,275 kez görüntülenmiş, 61 yorum ve 5 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Gebelikle ilgili Sorum Var
Konu Başlığı O kadar garip bir durum
Konbuyu başlatan oztnhll
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Gamze Hümeyra
O

oztnhll

Guest
Oğlum doğalı 2 ay oldu, biz mecburi kayınvalidem gilde kalıyoruz akraba ilişkileri çok iyi kendilerinin bi kez olsun oğluma bir doğum hediyesi gelmedi ne büyük babaannelerşnden ne dedesinden ne kendisinden hepside çalışıyor maddi durum sıkıntıları yok anlamıyorum ama insan torununa bi zıbın dahi almazmı benimki almadı eşim zaten iş sıkıntısı çekiyor hani maddi yönden dolayı biraz zorlanıyoruz insan kendi oğlunun üstüne bi kıyafet birşey olmazmı ya almadılar kızlar o kadar üzgünüm ki kendi görümcemin kızına herşey alındı ve en zoruma giden şeyde ne biliyor musunuz görümcemin kızının yeni doğan şeylerini giydiriyorum

Zeynep41

Kayıtlı Üye
rank
Oğlum doğalı 2 ay oldu, biz mecburi kayınvalidem gilde kalıyoruz akraba ilişkileri çok iyi kendilerinin bi kez olsun oğluma bir doğum hediyesi gelmedi ne büyük babaannelerşnden ne dedesinden ne kendisinden hepside çalışıyor maddi durum sıkıntıları yok anlamıyorum ama insan torununa bi zıbın dahi almazmı benimki almadı eşim zaten iş sıkıntısı çekiyor hani maddi yönden dolayı biraz zorlanıyoruz insan kendi oğlunun üstüne bi kıyafet birşey olmazmı ya almadılar kızlar o kadar üzgünüm ki kendi görümcemin kızına herşey alındı ve en zoruma giden şeyde ne biliyor musunuz görümcemin kızının yeni doğan şeylerini giydiriyorum
Kıyamam ya ne diyim canım ayrımcılık yapmaktan başka bişey değil bu inşallah eşinden iş bulur bunlara muhtaç olmaktan kurtulursunuz🙁

Hazall

Kayıtlı Üye
rank
Beni yanlış anlama ama her insan doğurduğu çocuğa bakmakla yükümlü, eğer istediği gibi bakamayacaksa da bu sorumluluğun altına girmemeli sonuçta korunma yöntemleri bunun için var.Tabi yardım etsinler onlarında canları ama yardım etmediklerinde de şikayet etmek bana biraz garip geliyor.Başkalarına güvenip de çocuk yapılmaz bizim de iyi değildi kocam çok istiyordu çocuk sırf bunun için ayrılmayı göze aldım ama yine de o bebeğin vebalini almadım

missmadame

Kayıtlı Üye
rank
Sıkma içini her şeyde vardır bir hayır. Bende hamileyim ve kocamın tarafı arayıp tebrik etmedi. Heyecanla arayıp hamile olduğumu söylediğinde hoparlördeydi sesleri hiç biri beni tebrik etmedi.oğluma her şeyini almışlardı şimdi bi patik bile almadılar. Annemle birlikte hallediyoruz. Bütün hamile kıyafetlerim 2. El aldım. Çocuğuma kullanacağım pahalı şeyleri de hep dolaptan aldım son bi bebek arabası kaldı onun içinde bankanın vereceği provizyonu bekliyoruz. Bebek zaten kısmetiyle geliyor. kayınvalidem anneme dünyadaki tek hamile senin kızın mı sanki ne bu böyle demişti ki bu gebeliğim başlangıcından beri riskli gebelik. En son acilden gidip yatış verdiklerinde artık eşimde ailesine haber vermek istemedi. Çok şaşırdım çünkü hep kendi ailesini haklı görüyordu. Kocamın da gözü açılmaya başladığı için çok mutlu oldum. Kafama kakılacağına yapılacak iyilikler hiç yapılmasın daha iyi. Sen de takma kafana yanlız değilsin. Kocanı da düşün o da üzülüyordurda adam naapsın

Zeynep41

Kayıtlı Üye
rank
Beni yanlış anlama ama her insan doğurduğu çocuğa bakmakla yükümlü, eğer istediği gibi bakamayacaksa da bu sorumluluğun altına girmemeli sonuçta korunma yöntemleri bunun için var.Tabi yardım etsinler onlarında canları ama yardım etmediklerinde de şikayet etmek bana biraz garip geliyor.Başkalarına güvenip de çocuk yapılmaz bizim de iyi değildi kocam çok istiyordu çocuk sırf bunun için ayrılmayı göze aldım ama yine de o bebeğin vebalini almadım
Canım illaki öyle de ama insan bekler ya bi tane hediyeden kimse ölmez kimse fakirleşmez bunu demek istiyor bende olsam bende beklerdim görümcesinin çocuğuna alıp oğlunun çocuğuna almamak ayırmcalıktır

Hazall

Kayıtlı Üye
rank
Canım illaki öyle de ama insan bekler ya bi tane hediyeden kimse ölmez kimse fakirleşmez bunu demek istiyor bende olsam bende beklerdim görümcesinin çocuğuna alıp oğlunun çocuğuna almamak ayırmcalıktır
Ama görümcemin yeni doğan eskilerini kullanıyorum diyor sonuçta yani hediyelik bir durum yok ortada, bir kere aldılar sonra ne olacak

missmadame

Kayıtlı Üye
rank
Bence haklısınız insan bişey almadı derken sevilmediğini düşünüyor. Doğurduğun çocuğun kabul görülmemiş gibi geliyor..bu duygu üzüntü veriyor insana. Değerli hissedilmek. Ya bi doğmamış bebeğe sevgini öperek gösteremessin ama minik bi çorap alıp, doğsada giydirip sevsek, diye mutlu hisleri görmek istiyor insan

Hazall

Kayıtlı Üye
rank
Bence haklısınız insan bişey almadı derken sevilmediğini düşünüyor. Doğurduğun çocuğun kabul görülmemiş gibi geliyor..bu duygu üzüntü veriyor insana. Değerli hissedilmek. Ya bi doğmamış bebeğe sevgini öperek gösteremessin ama minik bi çorap alıp, doğsada giydirip sevsek, diye mutlu hisleri görmek istiyor insan
Orası öyle ona ben de bir şey demiyorum ama işte her insan da düşünceli, adaletli değil.Ona göre hazırlıklı olmak lazım.Kimin yarın ne olacağı da belli olmaz bazen Allah yürü ya kulum der onlardan maddi olarak daha iyi duruma da gelebilirler.Bu benim sadece şahsi düşüncem ben kimseye ne yaptın demem kendime bakarım oh siz yapmasanızda ben yaparım demek isterim.

missmadame

Kayıtlı Üye
rank
Orası öyle ona ben de bir şey demiyorum ama işte her insan da düşünceli, adaletli değil.Ona göre hazırlıklı olmak lazım.Kimin yarın ne olacağı da belli olmaz bazen Allah yürü ya kulum der onlardan maddi olarak daha iyi duruma da gelebilirler.Bu benim sadece şahsi düşüncem ben kimseye ne yaptın demem kendime bakarım oh siz yapmasanızda ben yaparım demek isterim.
Kesinlikle bende işte kızıma şimdi herşeyini yavaş yavaş aldım. Kocam daha erken desede elime para geçtikçe aldım herşeyini. Şimdi doğum odası seslerine taktım çok pahalı bende yırtık perdelerimle küvet yatağı süsü yaptım çok güzel oldu bence yada ben yaptığım için bana öyle gelio :ROFLMAO: oğlum doğunca şampanyalar patlatılmıştı. Hatta hala oğluma her hafta sonu bi hotwheels yolu alıyorlar dünya paraya ama kızıma hala bi şey yapmıyorlar demek istediğim bu üzüyor. Neden bi çocuk daha yapıyormuşuz bebek bezleri ne kadar pahalıymış böyle pis bir dünyaya bi çocuk daha neden getiriyormuşuz vsvs insan üzülüyor. Kızım Allah kurtarsın hayırlısıyla bi doğur die dua bekliyor.

Tüm sayfalar yüklendi.

Son mesajlar