Seker yukleme testi na zaman yapilmali

Gebelik Takibim Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Gebelikle ilgili Sorum Var kategorisinde BİRGÜL gözde tarafından oluşturulan Seker yukleme testi na zaman yapilmali başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 1,879 kez görüntülenmiş, 23 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Gebelikle ilgili Sorum Var
Konu Başlığı Seker yukleme testi na zaman yapilmali
Konbuyu başlatan BİRGÜL gözde
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Ayşenur 12

BİRGÜL gözde

Kayıtlı Üye
rank
20 haftalik olduk detayli ultrasyona diye gittik dr seker yukleme testi idrar kan falan aldi ama sonuclar temiz cok sukur duyduğum kadarıyla erken mis seker icin herhangi bi hastalığım yok gizli sekerim falanda sizce neden gerek duydu 24 veya 28 haftalikken yapılıyormuş seker testi yeni ogrendim

Aselaras

Kayıtlı Üye
rank
20 haftalik olduk detayli ultrasyona diye gittik dr seker yukleme testi idrar kan falan aldi ama sonuclar temiz cok sukur duyduğum kadarıyla erken mis seker icin herhangi bi hastalığım yok gizli sekerim falanda sizce neden gerek duydu 24 veya 28 haftalikken yapılıyormuş seker testi yeni ogrendim
Evet 24-28 de yapılıyo bende bugün ayrıntılıya girdim mutlaka şeker testini yaptırın zamanı gelince tansiyonunuzuda her kontrolde ölçtürün dedi

Ayna

Kayıtlı Üye
rank
Ben 24 de yaprirdim ve 24 diye bilyorum canm

Heyecanlı anne

Kayıtlı Üye
rank
Neden bana erken yaptı bu ya
Mesajınız bir önceki mesaj ile otomatik birleştirildi

Tansiyon az çıkmıştı ondan mi oyle yapti
Bana da dedi yaptır diye de ben yaptırmadım ilk gebeliğimde yaptırdım 10 gün kendime gelemedim ondan sonra da 30 kilo aldım son 3 ayda. Valla gecen benim 192 ye çıkmıştı tok karnına bakmamız lazım dedi aile de var annem ablam babaannem dayım amcam halam yanl genetik bizde ama yaptırmayı düşünmüyorum bilmiyom ya

Ayna

Kayıtlı Üye
rank
Evet 24-28 de yapılıyo bende bugün ayrıntılıya girdim mutlaka şeker testini yaptırın zamanı gelince tansiyonunuzuda her kontrolde ölçtürün dedi
Aynn banada dedi surekli tansiyonunu olcut diye

Neden bana erken yaptı bu ya

Tansiyon az çıkmıştı ondan mi oyle yapti
Yok tansiyonum normal dedi

Merve_berkk

Kayıtlı Üye
rank
Ben 28 haftalıkken yaptırmıştım canım bi sorun olması gerekmiyor tedbir amaçlı istemiş olabilir drun

Merve_berkk

Kayıtlı Üye
rank
Siz bize göre tecrübelisiniz şeker testi sonrası çok ödem oluyo anne adayları kilo alıyormuş diye okudum bi yerde doğruluğu var mı 😍
Yok canm ya millet şeker yüklemesi için ne diyeceğini şaşırmış her kafadan bir ses çıkıyor inanmayın her duyduğunuza☺️ Şeker yüklemesi yapılan haftalar bebeğin iyice büyüyüp belli olmaya başladığı, annenin kilo aldığı zamanlar millet neyi nereye bağlayacağını şaşırdığı için kilo almış olmasını da yüklemeye atmıştır 😂 yükleme yaptırmayan bi annede de o haftalardan sonra ödem, kilo alımı vs görülür zaten yükleme ile bi alakası yok yani canım. Ben sağlık ocağında yaptırdım ebemle biraz samimiyiz glikozu içtikten sonra sordu cidden dedikleri kadar kötü mü diye. Hayır bildiğin asitsiz, şekeri biraz fazla gazoz gibi dedim. Ne çok abartmayı seviyor insanlar herşeyi anlamıyorum diyor kadın

Tüm sayfalar yüklendi.