Sezeryan ve normal doğum

Gebelik Takibim Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Gebelikle ilgili Sorum Var kategorisinde 🐣AseL'in AnnEsi🤰 tarafından oluşturulan Sezeryan ve normal doğum başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 3,506 kez görüntülenmiş, 10 yorum ve 3 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Gebelikle ilgili Sorum Var
Konu Başlığı Sezeryan ve normal doğum
Konbuyu başlatan 🐣AseL'in AnnEsi🤰
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Nesliesen
Kızlar sezeryan doğum sonrası ağrı çok oluyor mu sezeryan olanlar anlatabilir mi yani etraf çok korkutuyoda şimdiden fikir sahibi olmak istiyorum normal istiyom ama kısmet normal doğum hakkında ufak bilgi verirseniz illa ağrı olcak ama çok olmuyor demi
Sezeryana yapan doktorun eli ve senin bunyene göre değişiyor ağırlığı hafifliği normal doğumda epizyotomi olacağıma sezeryan olması daha mantıklı aslında.
Mesajınız bir önceki mesaj ile otomatik birleştirildi

Sezeryana yapan doktorun eli ve senin bunyene göre değişiyor normal doğumda epizyotomi olacağıma sezeryan olması daha mantıklı aslında. Alttan dikişte hiç oturamiyorsun kuru tutmak gerekiyor ki bence bu çok zor.
Aslında bende normal doğum taraftarıydım sezeryandan çok korkuyordum ama muayeneye diye gidip acil zorunlu sezeryan a alındım.
İyikide sezeryan olmuşum dedim doktorum çok iyiydi elide hafifti güzel atlattık şükür. Küçük bir not ekliyim: doğum şeklin ne olursa olsun buna sen karar ver kimsenin dediğine kulak asma insanlar sezeryana saçma derecede düşmanlar sebebini kendilerinin de bildiğini sanmıyorum ama durum böyle
Mesajınız bir önceki mesaj ile otomatik birleştirildi

Sezeryana yapan doktorun eli ve senin bunyene göre değişiyor normal doğumda epizyotomi olacağıma sezeryan olması daha mantıklı aslında. Alttan dikişte hiç oturamiyorsun kuru tutmak gerekiyor ki bence bu çok zor.
Aslında bende normal doğum taraftarıydım sezeryandan çok korkuyordum ama muayeneye diye gidip acil zorunlu sezeryan a alındım.
İyikide sezeryan olmuşum dedim doktorum çok iyiydi elide hafifti güzel atlattık şükür. Küçük bir not ekliyim: doğum şeklin ne olursa olsun buna sen karar ver kimsenin dediğine kulak asma insanlar sezeryana saçma derecede düşmanlar sebebini kendilerinin de bildiğini sanmıyorum ama durum böyle

Son düzenleme:

ASİL 'İN Annesi

Kayıtlı Üye
rank
Kızlar sezeryan doğum sonrası ağrı çok oluyor mu sezeryan olanlar anlatabilir mi yani etraf çok korkutuyoda şimdiden fikir sahibi olmak istiyorum normal istiyom ama kısmet normal doğum hakkında ufak bilgi verirseniz illa ağrı olcak ama çok olmuyor demi
Bnde normal istıorum .ilk başlarda sezeryanı istıordum ama bazı seyelr duyunca kokrtum .en iyisi normal

Esra Çınarrrr

Kayıtlı Üye
rank
Valla canım kişiye göre değişiyor bende çevre baskısı ve mantıken ilk bebegimde normal diye tutturmustum çok yirtigim ve kesigim oldu (bebegimde iriydi )doktorum bana ikisini aynı anda yaşadın sen dedi 40 gün oturamadim bebeğimle bile ilgilenemedim ikinci hamileliğimde annem ve ablam gene tutturdu normal ol sezeryan böyle zor soyle zor diğer doğumdan iç dikislerim de aşağıdan sarkmisti doktor hepsi yırtılır tekrar dedi ve bebek iri zorlamaya gerek yok dedi sezeryan oldum ama iyiki de sezeryan olmuşum hemen kalktım ve bebeğimle çok iyi ilgileniyorum her anı yasiyorum ve üzülüyorum ilk bebeğime ilgi gösteremedm her aninina şahit olanamadm diye

Sümeyraaa🤍

Kayıtlı Üye
rank
canım ben 1 ay önce doğum yaptım aynı gün ayağa kalktım hiç doğum yapmamış gibi ağrı sızım yoktu sadece dikislerim biraz aciyordu oda normal yani ama sezaryen olanlar yerinden kimildayamiyor onu geç dikişlerin sızlıyor gec iyileşiyor çok Zor ablamda 3 gün önce doğum yaptı sezeryanla mahvolmuş kız ayrıca sezeryanla süt gec geliyor maalesef 😔

Her iki doğum şekli de kişiye göre değişiyor. Kimi normal doğumla daha geç kalkar kimi sezeryan ile hemen ayaklanır veya tam tersi olur. Ben korktuğum için ilk gebeliğim sezeryan istiyorum kısmetse.

Aselaras

Kayıtlı Üye
rank
24 saat normal sancı çekip sezeryana alındım bi daha olsa hiç normal sancı çekmem sezeryan derim insanların şu saçma algıları beni de korkutuyordu yok sakat kalırsın yok bebeğine bakamazsın sütün gelmez hiçbiri de olmadı üç gün oturup kalkarken agrım oldu gerisi geçti gitti vücut tipin neye el veriyorsa o doğum senin için uygundur bi sancı ile gidip yarım saatte normal doğum yapan da var günlerce agrı çekip zorunlu sezeryan olanda hamilelikte hep doğumu düşünüyorsun ama hiç düşünme normal de olsa sezeryanda olsa bebeğini gördüğün an o kadar mükemmel bi duygu ki ne agrı biliyosun ne sancı

Gamze Hümeyra

❤️HÜMEYRAM❤️ADEMİM❤️
Yönetici
Mod
rank
Canım normal doğum zor ama onun acısını o an çekiyorsun sadece ama sezeryanin ağrısını çok sonra bile çekiyorsun

Ayrıca normal doğurup sütü geç gelen birçok insan var sezeryanla alakalı değil o doğum şekli ne olursa olsun plesenta vücuttan ayrılınca süt gelmeye başlıyor. Benim bebeğim küçük dogdu kuveze alındı sezeryanda oldum ameliyattan 2 saat sonra daha uyuşukluğum geçmeden bebeğimi görmeye bile gitmeden süt sagıp gönderdim. Millet bayılıyor koca kari masallarına.

Tüm sayfalar yüklendi.