SMA

Gebelik Takibim Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Gebelik Öncesi kategorisinde Melikee tarafından oluşturulan SMA başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 518 kez görüntülenmiş, 18 yorum ve 4 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Gebelik Öncesi
Konu Başlığı SMA
Konbuyu başlatan Melikee
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan 🌹🌹Meleğin annesi zehra🌹🌹

Melikee

Kayıtlı Üye
rank
Teşekkür ederiz bitanem lakin nerde yaşanırsa yaşansın doktorların çoğu bu konuda bilgili zaten. Ayrıca ben Ankara'da yaşamıyorum 😁
Ankara da yaşıyorsunuz demedim örnek gösterdim.kusura bakma da her doktor sma taraması yaptırdınız mi diye sormuyor.ben şahsen marasta 1 ayda gitmediğim doktor kalmadı özele de devlete de gittim hiçbir doktor sma taramasi yaptırdınız mi diye sormadı ne bana ne eşime.kendinize göre yorumluyorsunuz bence.

Badegül

Kayıtlı Üye
rank
Allah Allah ben kayraya hamileliğimde son aylarında Ankara'da evlenmek için sağlık belgesi vs çıkaran kişilerden aldılar sma için de kan verilecek demişti hemşire ondan
Mesajınız bir önceki mesaj ile otomatik birleştirildi

Ben 1.5 yıl önce evlenince de öyle oldu doktor kendisi aldı biz demeden
Bizimki de almadı geçen yıl evlendik acaba aldı da bize mi demedi nasıl öğrencez enabızda görünüyor mu o test

Ankara da yaşıyorsunuz demedim örnek gösterdim.kusura bakma da her doktor sma taraması yaptırdınız mi diye sormuyor.ben şahsen marasta 1 ayda gitmediğim doktor kalmadı özele de devlete de gittim hiçbir doktor sma taramasi yaptırdınız mi diye sormadı ne bana ne eşime.kendinize göre yorumluyorsunuz bence.
Aynen bende maraştayım soran eden olmadı evlenirken.

Kayra ve Ayra’nın Annesi

🔥 Kayra Ateş 🔥 💫 Ayra Nur 💫
Yönetici
Mod
Ayın Annesi
rank
Bizimki de almadı geçen yıl evlendik acaba aldı da bize mi demedi nasıl öğrencez enabızda görünüyor mu o test

Bilmiyorum canım bizim dotkorumuz alıp bizzat kendi aradı sonuçlar için sorun çıkan testi tekrar yaptırdı hatta

Melikee

Kayıtlı Üye
rank

Evet gözükür ama bende değil de eşimde gözüküyor

Bilmiyorum canım bizim dotkorumuz alıp bizzat kendi aradı sonuçlar için sorun çıkan testi tekrar yaptırdı hatta
Her yer aynı değil iste

Her yer aynı değil iste

Kayra ve Ayra’nın Annesi

🔥 Kayra Ateş 🔥 💫 Ayra Nur 💫
Yönetici
Mod
Ayın Annesi
rank
Evet gözükür ama bende değil de eşimde gözüküyor

Her yer aynı değil iste

Her yer aynı değil iste
Aynen canım bölge bölge değişiyor ama doktorda çok önemli bu konuda

Mervercan

👑Yuşa Han👑
Yönetici
Mod
rank
Bitanem doktordan doktora göre değişiyor lakin dediğim gibi çoğu doktorlar nikah yapılırken hiç sormadan veya bişey demeden erkekten kan alıyorlar. Şahsen bizim doktorumuz hastanedeki değil sağlık ocağındaki bile hiçbisey demeden aldı kanı. Ben hiçbir zaman hiçbir şeyi kendime göre yorumlamadım yorumlamam. Çevremde birçok insan var ve onlardanda habersiz olmuş bu durum. Sma taraması yapacağım ayriyeten kan alacağım demiyorlar

MİLLETİMİZE HAYIRLI OLSUN. Sağlık Bakanlığı SMA Bilim Kurulu Toplantısı sonrasında yapılan açıklamada, artık evlilik öncesi zorunlu tarama testleri arasına SMA'nın da eklendiği duyurulmuştu. Buna göre çiftler, evlilik öncesi genetik olarak taşıyıcı olup olmadıklarını ücretsiz olarak öğrenebilecek.23 Ara 2021
Ayrıca görüldüğü üzere buda geçen sene yayımlanmış.

Melikee

Kayıtlı Üye
rank
Bitanem doktordan doktora göre değişiyor lakin dediğim gibi çoğu doktorlar nikah yapılırken hiç sormadan veya bişey demeden erkekten kan alıyorlar. Şahsen bizim doktorumuz hastanedeki değil sağlık ocağındaki bile hiçbisey demeden aldı kanı. Ben hiçbir zaman hiçbir şeyi kendime göre yorumlamadım yorumlamam. Çevremde birçok insan var ve onlardanda habersiz olmuş bu durum. Sma taraması yapacağım ayriyeten kan alacağım demiyorlar

MİLLETİMİZE HAYIRLI OLSUN. Sağlık Bakanlığı SMA Bilim Kurulu Toplantısı sonrasında yapılan açıklamada, artık evlilik öncesi zorunlu tarama testleri arasına SMA'nın da eklendiği duyurulmuştu. Buna göre çiftler, evlilik öncesi genetik olarak taşıyıcı olup olmadıklarını ücretsiz olarak öğrenebilecek.23 Ara 2021
Ayrıca görüldüğü üzere buda geçen sene yayımlanmış.
İnternette herşey olduğu gibi yazar.kaynim evlendi pazar günü kız öğretmen erkek sağlıkçı neden zorunlu tutmadilar o zaman. her yer aynı değil.tartismaya kapalı.tartisacak birşey yok bence.ben sadece bilmeyenler için post açıp bilgilendirmek istedim.iyi aksamlar size

Mervercan

👑Yuşa Han👑
Yönetici
Mod
rank
İnternette herşey olduğu gibi yazar.kaynim evlendi pazar günü kız öğretmen erkek sağlıkçı neden zorunlu tutmadilar o zaman. her yer aynı değil.tartismaya kapalı.tartisacak birşey yok bence.ben sadece bilmeyenler için post açıp bilgilendirmek istedim.iyi aksamlar size
Canım benim tartışma yok zaten burda. O ordaki doktorun bilgisizliği o halde. Bilmeyen insanları bilgilendirdiğin içinde teşekkür etmiştim zaten

Kizlar sizi bir konuda bilgilendirmek istiyorum.aile hekimlerinde sağlık ocaklarında eşinizle birlikte gidip SMA taşıyıcısi olup olmadığınızi öğrenebilirsiniz.esinizden kan alınarak yapılıyor sonuçlar birkaç hafta sonra çıkıyor.biz yaptırdık taşıyıcı değiliz hamd olsun sizler de yaptırmanızı tavsiye ederim
Teşekkürler canm

Tüm sayfalar yüklendi.

Son mesajlar