Ssk lı çalışan doğum izni ne zaman rapor alınmalı

Gebelik Takibim Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Gebelikle ilgili Sorum Var kategorisinde Samsel tarafından oluşturulan Ssk lı çalışan doğum izni ne zaman rapor alınmalı başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 804 kez görüntülenmiş, 2 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Gebelikle ilgili Sorum Var
Konu Başlığı Ssk lı çalışan doğum izni ne zaman rapor alınmalı
Konbuyu başlatan Samsel
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Samsel

Samsel

Kayıtlı Üye
rank
Merhaba kızlar ben ssk lı çalışıyorum. ikiz bebek bekliyorum 29. Haftam. ikizler de 30. Haftada başlıyor muş doğum izni benim sorum 30+0 olan gün mü raporu yazdırmalıyım yoksa 30+3 te yazdırsam oluyormu ssk nın sitesinde yazan şeyler karışık. çalışamaz yada çalışır raporu almayıp 1 hafta geç gidince cezalı olup ödeme yapmıyormuş ssk bilgisi olan varmı acaba.

Enesin annesi

Kayıtlı Üye
rank
Merhaba kızlar ben ssk lı çalışıyorum. ikiz bebek bekliyorum 29. Haftam. ikizler de 30. Haftada başlıyor muş doğum izni benim sorum 30+0 olan gün mü raporu yazdırmalıyım yoksa 30+3 te yazdırsam oluyormu ssk nın sitesinde yazan şeyler karışık. çalışamaz yada çalışır raporu almayıp 1 hafta geç gidince cezalı olup ödeme yapmıyormuş ssk bilgisi olan varmı acaba.
Normal gebeliklerde 32+0 da başlıyo 32+6 ya kadar almak gerek ikiz gebeliklerde 30+0 da başlıyo bende tam bilmiyorum ama bi sorun olmaz heralde bende 32 hafta oldum cuma gününe anca randevu buldum ozaman da ben 32+6 olacağım inşallah bi rorun çıkmaz

Samsel

Kayıtlı Üye
rank
Ssk nın sitesinde bu yazıyor
Ancak,
-Gebelik istirahatinin başladığına dair rapor almaksızın istirahate ayrılan sigortalıya doğumun gerçekleştiği tarihe kadar olan süreye ait,

-İstirahat raporu almasına rağmen hekimden çalışabileceğine dair rapor olmaksızın işyerinde çalışan sigortalıya çalıştığı süreye ait,

geçici iş göremezlik ödeneği ödenmeyecektir.
Anlamadım tam ama riske atmayacağım 30.0 da gideceğim ben. Sizde dr konuşun bence.

Tüm sayfalar yüklendi.

Son mesajlar