Televizyon izleme

Gebelik Takibim Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Bebegim ile ilgili Sorum Var kategorisinde Zeynep’in annesii tarafından oluşturulan Televizyon izleme başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 4,248 kez görüntülenmiş, 40 yorum ve 3 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Bebegim ile ilgili Sorum Var
Konu Başlığı Televizyon izleme
Konbuyu başlatan Zeynep’in annesii
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Zeynep’in annesii

Gamze Hümeyra

❤️HÜMEYRAM❤️ADEMİM❤️
Yönetici
Mod
rank
Merhaba herkese benim kızım 8 aylık ben işim olduğu zaman ona tv den bebek şarkıları açıp işimi yapıyordum şimdilerde iyice alıştı açayım diye ağlıyor o hareketli olduğu için dikkatini çekiyor sizler izletiyor musunuz ilk bebeğim olduğu için tecrübesizim ne yapayım size sormak istedim
Kuzum sosyal gelişim üzerinden olumsuz etkileri olduğu için 0 2 yaş arası TV önerilmiyor

Gamze Hümeyra

❤️HÜMEYRAM❤️ADEMİM❤️
Yönetici
Mod
rank
Teşekkür ederim peki nasıl bu huyundan vazgeçirebilirim bütün oyuncaklarını önüne döküyorum kızım birlikte oynayalım diyorum hiç dikkatini çekmiyor
Rica ederim kuzum
Mesajınız bir önceki mesaj ile otomatik birleştirildi

Teşekkür ederim peki nasıl bu huyundan vazgeçirebilirim bütün oyuncaklarını önüne döküyorum kızım birlikte oynayalım diyorum hiç dikkatini çekmiyor
Kuzum basit oyunlar ile misal el ya da parmak kuklaları edinip oturduğun yerden ona küçük oyunlar yapabilirsin
ufak bir tahta alıp ona resimler çizebilir onun da boyamasına izin verebilirsin
yine resimle ilgili olarak yıkanabilir keçeli kalemler satın alıp boyama yapmasını sağlayabilirsin yıkanan keçeli kalemler bir yerleri boyasa bile sildiğinizde kolaylıkla çıkabiliyor kuzum
sallanan at tarzı oyuncaklar alıp onu oturduğun yerden sallayabilirsin kuzum TV den uzak tut bu yaş aralığındaki çocuk ona kolayca alışır ve onun oyun dünyasındaki yaratıcılığını da fiziki gelişimini de dil gelişimini de baltalamış olursun

Mervercan

👑Yuşa Han👑
Yönetici
Mod
rank
Şahsen ben çocuğumu teknolojik aletlerden uzak tutmayı düşünüyorum benim işim yarım saat gecikebilir lakin onun beynini daha toparlayamam. O yüzden bebeğinle vakit gecirmeye çalış konuş, masal anlat, şarkı söyle, oyunlar oyna, oyuncaklar ver, dikkatini çeken eşyalarla oyala ama tv, tablet veya telefondan uzak tut

Kayra ve Ayra’nın Annesi

🔥 Kayra Ateş 🔥 💫 Ayra Nur 💫
Yönetici
Mod
Ayın Annesi
rank
Şahsen ben çocuğumu teknolojik aletlerden uzak tutmayı düşünüyorum benim işim yarım saat gecikebilir lakin onun beynini daha toparlayamam. O yüzden bebeğinle vakit gecirmeye çalış konuş, masal anlat, şarkı söyle, oyunlar oyna, oyuncaklar ver, dikkatini çeken eşyalarla oyala ama tv, tablet veya telefondan uzak tut
Katılıyorum Mervem 😘

Kayra ve Ayra’nın Annesi

Yönetici
Mod
Ayın Annesi
rank
Kesinlikle simdi bir aglamayla telefon ellerinde cocuklarin asiri telefona baglanmislar oyuncaklarla oynamalri gerekirken telefonla oynuyorlar rabbim nasip ederse bende oyuncaklarini verecem oyun oynarim
Aynen öyle kuzum ben şuan telefonla çok haşır neşirim mesela ama ister TV de ki çizgi filmler olsun ister telefonda açılan YouTube olsun çok sıkıntı tvv deki çizgi filmler konu aslında bambaşka içeriği kötü coxuklar çok etkileniyor anlamasak bile bağlanıyor YouTube desen bir reklam giriyor maşallah tamamen çocukların psikolojisini düşünme eğilimini değiştirmeye yönelik 🤦🏻‍♀️. Kayra doğsun belirli bir zamandan sonra telefonu elime alacağımı bile düşünmüyorum fazla

Mervercan

👑Yuşa Han👑
Yönetici
Mod
rank
Kesinlikle simdi bir aglamayla telefon ellerinde cocuklarin asiri telefona baglanmislar oyuncaklarla oynamalri gerekirken telefonla oynuyorlar rabbim nasip ederse bende oyuncaklarini verecem oyun oynarim
Aynen öyle kuzum böylesi durumlarda maalesef çocukların psikolojisi bozuluyor ve aileye karşı bi bağları kalmıyor dolayısıyla aksi, söz dinlemeyen çocuklar yetişiyor. Hayatlarını o küçücük ekranda yaşamaya başlıyorlar

Kayra ve Ayra’nın Annesi

Yönetici
Mod
Ayın Annesi
rank
Mervosum cok haklisin katiliyorum sana etrafimda goruyorum tepki gosteriyorum neden boyle yapiyorsunuz diye sussun seni de görürüz gibi konusma tarzi
Ayy nefret ediyorum öyle insanalrdan ya bizde de var bana da diyorlar susmayinca görürüz vs diye zaten o çocuğu öyle yapan sizsiniz 😂😂 alıştırmasaniz o çocuk öyle olmaz diyorum.

Mervercan

👑Yuşa Han👑
Yönetici
Mod
rank
Mervosum cok haklisin katiliyorum sana etrafimda goruyorum tepki gosteriyorum neden boyle yapiyorsunuz diye sussun seni de görürüz gibi konusma tarzi
İnsanlarda sabır denen bişey kalmadı maalesef kuzum. Beni yormasın, ağlamasın, çok konuşmasın, başımı ağrıtmasın diye çocuklarını o aletlerin içine hapsediyorlar ama zaman geçtikçe söz geçiremeyip, aileden uzaklaştığını anladıkları zaman iş işten geçmiş oluyor

Tüm sayfalar yüklendi.

Son mesajlar