Ultrason

Gebelik Takibim Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Gebelikle ilgili Sorum Var kategorisinde Ezgyldrrm tarafından oluşturulan Ultrason başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 969 kez görüntülenmiş, 8 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Gebelikle ilgili Sorum Var
Konu Başlığı Ultrason
Konbuyu başlatan Ezgyldrrm
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Ezgyldrrm

Ezgyldrrm

Kayıtlı Üye
rank
Kızlar doktorum hiç bilgi vermedi bebeğim de ultrason kağıdında yüzü yarım gibi gözüküyor. Korktum
Bpd 886mm
GA 35w6d
Crl 522m
GA 11w6d bunlar yazıyor sadece bebeğimin ense kalınlığı varmış ikili tarama verdim ama 1 hafta sonra çıkacakmış bu değerler normal mi?

İrmakk

Kayıtlı Üye
rank
Kızlar doktorum hiç bilgi vermedi bebeğim de ultrason kağıdında yüzü yarım gibi gözüküyor. Korktum
Bpd 886mm
GA 35w6d
Crl 522m
GA 11w6d bunlar yazıyor sadece bebeğimin ense kalınlığı varmış ikili tarama verdim ama 1 hafta sonra çıkacakmış bu değerler normal mi?
Kac canim ense kalinligi

Ezgyldrrm

Kayıtlı Üye
rank
Kac canim ense kalinligi
Kaç cm olduğunu söylemedi canım ikili tarama testi ister misin bana biraz kalın gibi geldi dedi. Fotoğraf eklemeyi bilmediğim için ekleyemedim ama eve gelince google'de de baktım , anomali olarak gözüküyor ultrason fotosu. Bebeğin alt kısmında genişlik fazla

Aysem

Kayıtlı Üye
rank
Bpd 886mm
GA 35w6d
Crl 522m
Bende dün ultrasona girdim ense kalınlığı ve poposunu ölçtü ense kalınlığı normal burnuda görünüyor yüzde 80 sağlıklı normal dedi ama emin olmak için kan tahlili istedi size hiçbir şekilde açıklama yapılmadı mi

Aselaras

Kayıtlı Üye
rank
Bpd 886mm
GA 35w6d
Crl 522m
Cnm yazdığın terimler ultrason ölçümleri tarama testi verdiysen sadece bu ölçümle olmaz verdiğiniz kanla ultrason ölçümü ve haftasının uyumuna göre tarama belirlenir sonucu rapor olarak verilir önemli olan o rapor

...

Moderator
Mod
rank
Kaç cm olduğunu söylemedi canım ikili tarama testi ister misin bana biraz kalın gibi geldi dedi. Fotoğraf eklemeyi bilmediğim için ekleyemedim ama eve gelince google'de de baktım , anomali olarak gözüküyor ultrason fotosu. Bebeğin alt kısmında genişlik fazla
Normal ultrasondamı gördü canım
Mesajınız bir önceki mesaj ile otomatik birleştirildi

Evet canım siyah beyaz olan benim beta HCG 10.000 den fazlaydi 9 haftalıkken şimdi de baş çevresi 35 haftaya uyumlu gözüküyor galiba down sendromundan şüphe ediyor doktor ense kalınlığı varmış ultrason kağıdı verdi ama bebeğin kafası düz gibi

Down sendromundan şüphe ediyorlar galiba kuzum kan da verdim ikili tarama 1 haftaya çıkacakmış ben çok endiseliyim

Down sendromundan şüphe ediyorlar galiba kuzum kan da verdim ikili tarama 1 haftaya çıkacakmış ben çok endiseliyim

Ay canım benim iyi düşün iyi olsun. İnşaAllah öyle bir şey yoktur bebeğinde.Benim doktorum her gittiğimde normal görünüyor diyor.Ama ikili test yaptır diyor.ikili test yaptırmadım.Birşey olsa ultrasonda belli olmazmıki diye düşünüyorum.

Son düzenleme:

Ezgyldrrm

Kayıtlı Üye
rank
Normal ultrasondamı gördü canım

Ay canım benim iyi düşün iyi olsun. İnşaAllah öyle bir şey yoktur bebeğinde.Benim doktorum her gittiğimde normal görünüyor diyor.Ama ikili test yaptır diyor.ikili test yaptırmadım.Birşey olsa ultrasonda belli olmazmıki diye düşünüyorum.
Ultrasonda ense kalinligini fazla buldu ve bana ultrason kağıdı verdi bebeğin yüzü yani burun kısmı falan dümdüz girinti çıkıntı yok tuhafıma gitti çok bana açıklama da yapmadı

...

Moderator
Mod
rank
Ultrasonda ense kalinligini fazla buldu ve bana ultrason kağıdı verdi bebeğin yüzü yani burun kısmı falan dümdüz girinti çıkıntı yok tuhafıma gitti çok bana açıklama da yapmadı
Devletemi gidiyorsun canım.Çünkü orda pek açıklama yapılmıyor.İnşaAllah birşeyi yoktur bebeğinin canım.Sonuç alınca yazarmısın kuzum.

Tüm sayfalar yüklendi.

Son mesajlar