Sorum var Yenidoğan emmiyor

Gebelik Takibim Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Gebelikle ilgili Sorum Var kategorisinde Keziban 🦋 tarafından oluşturulan Yenidoğan emmiyor başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 737 kez görüntülenmiş, 10 yorum ve 6 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Gebelikle ilgili Sorum Var
Konu Başlığı Yenidoğan emmiyor
Konbuyu başlatan Keziban 🦋
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Mutsuz kadın

Kayra ve Ayra’nın Annesi

🔥 Kayra Ateş 🔥 💫 Ayra Nur 💫
Yönetici
Mod
Ayın Annesi
rank
Hamişler merhaba yeni doğum yaptım ve kızım memeyi emmiyor süt var ama emmiyor nedeni ne olabilir ve ne yapabilirim çok çaresiz hissediyorum..
Göğüsün tam kavrayanmıyor olabilir canım. Ve çenesi yorulduğu için yavaş yavaş emiyor olabilir. Emme refleksi varsa dediğim gibi göğüsün kavrayamıyor olabildiğince çok tuturmaya çalış göğüsünğ alttan destekle ama hiç bıkmadan ve usanöadan yap bunu emin ol tutar.

Bebeğin Tahmini Doğum Tarihi: 2024-04-30
Gebeliğinizin 38. Haftasındasınız.
Bebeğin organları tamamen gelişti. artık dışarı hayata hazırız. Bundan sonraki
en büyük sıkıntımız beklemek. bütün anne adayları hemen doğum yapacağını düşünür. Ayak bileklerindeki şişlikler iyice artar. preeklampsiye tekrar dikkat.
Bebeğinizin boyu yaklaşık 48 cm ağırlıgı 2950 gr :)
İmza alanınıza hesaplama eklemek için tıklayınız

Zeynep23

📖Kün fe Yekün!!🤲
Yönetici
Mod
rank
Hamişler merhaba yeni doğum yaptım ve kızım memeyi emmiyor süt var ama emmiyor nedeni ne olabilir ve ne yapabilirim çok çaresiz hissediyorum..
Hayırlı olsun canım Allah analı babalı büyütsün inşallah 🙏 daha minicik canım sen sürekli göğsüne tut memeni kavrayana kadar bırakma emecektir.

Gamze Hümeyra

❤️HÜMEYRAM❤️ADEMİM❤️
Yönetici
Mod
rank
Merhaba kuzum gözün aydın rabbim analı babalı büyütsün inşallah
Bu tip durumlarda sütünü sagip boşaltman lazım bebegi birkaç saat sonra yeni sütle tekrar emzirmeyi dene ancak bebek hala emmeyi reddediyorsa başka bir sorun olabilir kuzum bazen de annenin kullandığı parfüm ya da sigara içiyor olması bebekte huzursuzluk ve iştahsızlık sebebi olabiliyor

Keziban 🦋

Kayıtlı Üye
rank
Göğüsün tam kavrayanmıyor olabilir canım. Ve çenesi yorulduğu için yavaş yavaş emiyor olabilir. Emme refleksi varsa dediğim gibi göğüsün kavrayamıyor olabildiğince çok tuturmaya çalış göğüsünğ alttan destekle ama hiç bıkmadan ve usanöadan yap bunu emin ol tutar.
Hiç refleks vermiyor ki cabım memeyi veriyorum ama ağzı açık kalıyor 1 kere emdi o da az 😢

Kayra ve Ayra’nın Annesi

🔥 Kayra Ateş 🔥 💫 Ayra Nur 💫
Yönetici
Mod
Ayın Annesi
rank
Hiç refleks vermiyor ki cabım memeyi veriyorum ama ağzı açık kalıyor 1 kere emdi o da az 😢
Kuzum ebe bakmadı mı emme refleksi var mı yok mu diye şey yap birde kendi cırtlak parmağını iyice dezenfekte et onu ver parmağın tam üst damağına deyecek şekilde bak bakalım onu emiyor mu

Bebeğin Tahmini Doğum Tarihi: 2024-04-30
Gebeliğinizin 38. Haftasındasınız.
Bebeğin organları tamamen gelişti. artık dışarı hayata hazırız. Bundan sonraki
en büyük sıkıntımız beklemek. bütün anne adayları hemen doğum yapacağını düşünür. Ayak bileklerindeki şişlikler iyice artar. preeklampsiye tekrar dikkat.
Bebeğinizin boyu yaklaşık 48 cm ağırlıgı 2950 gr :)
İmza alanınıza hesaplama eklemek için tıklayınız

Mervercan

👑Yuşa Han👑
Yönetici
Mod
rank
Öncelikle Rabbim hayırlı uzun ömürler versin inşallah kuzum emzirirken bebeğinin çenesini elinle destekle emme refleksi gelişmemiş olabilir oda zor tutar

Okyanusgülü

Kayıtlı Üye
rank
Daha küçük annesi bende 35 gün önce doğum yapdim oğlumda hemen emmedi kavrayamadi meme başımi benim sütümde gelmemişdi hemen sezeryan doğum olmusdu meme başınmi küçük acaba ben çene yapısı kuvvetlene kadar silikon meme başı kullandım hastanede hemşireler aldırmisdi üzülme sonra emiyolar insalalh seninkide alır

Ayshe❣️

Kayıtlı Üye
rank
Öncelikle gözün aydın Allah'ım analı babalı büyütsün inşallah 🤲💜🧿 ve bence pes etme öyle böyle emecek sonuçta ufak belki henüz emmeye gücü yok az az sık sık emzir olmazsa. Yerim onun minik ağzını belki tutamıyodur annesi en olmadı bir sağlık ocağı doktorunu ara danış illaki oradaki ebeler bir yol gösterirler 🤗

Tüm sayfalar yüklendi.

Son mesajlar