Yenidoğan sarılık :(

Gebelik Takibim Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Bebegim ile ilgili Sorum Var kategorisinde Keziban 🦋 tarafından oluşturulan Yenidoğan sarılık :( başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 1,166 kez görüntülenmiş, 16 yorum ve 1 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Bebegim ile ilgili Sorum Var
Konu Başlığı Yenidoğan sarılık :(
Konbuyu başlatan Keziban 🦋
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Kayra ve Ayra’nın Annesi

Keziban 🦋

Kayıtlı Üye
rank
Annişler merhaba 5 günlük kızımın göz aklarında sarılık var kan alindı 16 nın üstü olurda hastaneye yatıyormuş 13.4 çıktı tehlikeli sınırda dedi çok uymuyor günde 12 ila 15 kere emiyor sık emzirmekten başka yok mu şu tehlikeye atlatacak bir şey korkuyorum 😢😔

Şeydoşş

Kayıtlı Üye
rank
Annişler merhaba 5 günlük kızımın göz aklarında sarılık var kan alindı 16 nın üstü olurda hastaneye yatıyormuş 13.4 çıktı tehlikeli sınırda dedi çok uymuyor günde 12 ila 15 kere emiyor sık emzirmekten başka yok mu şu tehlikeye atlatacak bir şey korkuyorum 😢😔
Canım benim bebeğimde kan uyuşmazlığına bağlı uzamış sarılık oldu 3 ay kadar eğer değerleri hemen düşmüyorsa o tarz bi sarılık olabilir ama eğer düşüyorsa yenidoğan sarılığıdır solca emzir ne kadar kaka çiş yaparsa o kadar çabuk atar geçmiş olsun

Gebedediler

Kayıtlı Üye
rank
Eczanede içilebilir serum var küçük pakette ben oğlumda günde bi kaç çay kaşığı içirerek geçirmiştim sarılığını 13 ten 11 e zor düşmüştü serum suyunu içmeye başlayınca bir haftada hiç bişeyi kalmadı eczecı arkadaşım önermişti

Elmen0099

Kayıtlı Üye
rank
Can korkma gecer inseAllah benim oglumda 2gun idi dogdugu azcik sarilik vardi diye kuveze koydular bur nice saatlik sonra aldilar.Boyle oldukda kuvezede koyulur yani en coku 1,2gunde konnula biliyor .Her seye care var canim

Kayra ve Ayra’nın Annesi

🔥 Kayra Ateş 🔥 💫 Ayra Nur 💫
Yönetici
Mod
Ayın Annesi
rank
Kuzum tel göz akında olduğuna emin misin 13 az deper değil sen yüzüne dikkat et yüzünde de vardır miniğin ama korkma 15 güne kadar yenidoğan sarılığı geçiyor ama emmedşne rağmen geçmiyorsa uzamış sarılık olmuş olabilir benim bebeğim şuan 58 günlük hala sarılığı devem ediyor uzamış sarılık sendromu dedi doktor ilk enfeksiyon vardı o tetikliyorfu şuan şükür onu atlattı ama ağır kansızlık var şuanfa p tetikliyor tedavisini alıyor.korkma 3 aya kadar geçiyor ama sıkı takip ettir değerlerini yüzünü gün ışıma tut günden güne ten rengini değerlendir ve 2 3 günde bir götür ki sarılık değerine bakılsın . inşallah hemen atlatır minik

Gamze Hümeyra

❤️HÜMEYRAM❤️ADEMİM❤️
Yönetici
Mod
rank
Çok geçmiş olsun canım
Mesajınız bir önceki mesaj ile otomatik birleştirildi

Çok geçmiş olsun canım
Ben kızımda yıkama suyuna altın koyuyordum hep yüzüne sarı tülbent örtüyordum uyurken çok şükür hiç sarılık olmadı
Koca karı inanışları diye görenler çok var ama gerçekten işe yarıyor ben sana diyeyim dedim artık uygulayıp uygulamaamk sana kalmış

Kayra ve Ayra’nın Annesi

🔥 Kayra Ateş 🔥 💫 Ayra Nur 💫
Yönetici
Mod
Ayın Annesi
rank
Çok geçmiş olsun canım

Ben kızımda yıkama suyuna altın koyuyordum hep yüzüne sarı tülbent örtüyordum uyurken çok şükür hiç sarılık olmadı
Koca karı inanışları diye görenler çok var ama gerçekten işe yarıyor ben sana diyeyim dedim artık uygulayıp uygulamaamk sana kalmış
Aynı anda emdiriyor muydun peki ben son çare denedim ama onların hiç biri bir işe yaramadı bizde birde emmesini rağmen ,😂😂

Keziban 🦋

Kayıtlı Üye
rank
Çok geçmiş olsun canım

Teşekkürler canım Allahim razı olsun 😔

Canım benim bebeğimde kan uyuşmazlığına bağlı uzamış sarılık oldu 3 ay kadar eğer değerleri hemen düşmüyorsa o tarz bi sarılık olabilir ama eğer düşüyorsa yenidoğan sarılığıdır solca emzir ne kadar kaka çiş yaparsa o kadar çabuk atar geçmiş olsun
Çok sağ ol canım Allah razı olsun 😔💕

Kuzum tel göz akında olduğuna emin misin 13 az deper değil sen yüzüne dikkat et yüzünde de vardır miniğin ama korkma 15 güne kadar yenidoğan sarılığı geçiyor ama emmedşne rağmen geçmiyorsa uzamış sarılık olmuş olabilir benim bebeğim şuan 58 günlük hala sarılığı devem ediyor uzamış sarılık sendromu dedi doktor ilk enfeksiyon vardı o tetikliyorfu şuan şükür onu atlattı ama ağır kansızlık var şuanfa p tetikliyor tedavisini alıyor.korkma 3 aya kadar geçiyor ama sıkı takip ettir değerlerini yüzünü gün ışıma tut günden güne ten rengini değerlendir ve 2 3 günde bir götür ki sarılık değerine bakılsın . inşallah hemen atlatır minik
Çok sağ ol canım Rabbim razi olsun ne güzel yazmışsın ❤😔 Yatış yapilirsa kaç gün arası yatıyor bir bilgin var midir

Gamze Hümeyra

❤️HÜMEYRAM❤️ADEMİM❤️
Yönetici
Mod
rank
Teşekkürler canım Allahim razı olsun 😔

Çok sağ ol canım Rabbim razi olsun ne güzel yazmışsın ❤😔 Yatış yapilirsa kaç gün arası yatıyor bir bilgin var midir
Rica ederim kuzum sendende Allah razı olsun 🥰

Tüm sayfalar yüklendi.

Son mesajlar