0ğlum çok terliyor

Gebelik Takibim Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Bebegim ile ilgili Sorum Var kategorisinde ... tarafından oluşturulan 0ğlum çok terliyor başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 418 kez görüntülenmiş, 4 yorum ve 1 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Bebegim ile ilgili Sorum Var
Konu Başlığı 0ğlum çok terliyor
Konbuyu başlatan ...
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Ciçiş örgüler

Berrazümra

Kayıtlı Üye
rank
Benim kızımda bi ara öyleydi şimdi 4 ayının içinde mümkün olduğunca evin havasını normal tutun çok sıcak bunaltıyor üzerinide oda ısısına göre örtün elyaf yastık yorgan bunlarda çok terletiyor bebişlerimizi ha birde mutlaka d vitaminini aksatmadan verin ❤️

...

Moderator
Mod
rank
Benim kızımda bi ara öyleydi şimdi 4 ayının içinde mümkün olduğunca evin havasını normal tutun çok sıcak bunaltıyor üzerinide oda ısısına göre örtün elyaf yastık yorgan bunlarda çok terletiyor bebişlerimizi ha birde mutlaka d vitaminini aksatmadan verin ❤️
Teşekkür ederim canım tavsiyen için.D vitaminini de devamlı kullanmaya çalışıyorum.♥️

Helin in annesi

Kayıtlı Üye
rank
Selam Anneler♥️Oğlum yarın 40 günlüknolacak.Şu son günlerde çok terliyor.Sizde durumlar nssil

Bebeğin terlemesi
demek bebeğin aşırı sıcakta kalması demektir. Aşırı sıcakta kalması nedeniyle isilik artar. Sıcaktan sıcak çarpması riski yüksektir. Sıcak çarpması durumunda bebeklerde cilt kuruluğu, yüksek ateş, halsizlik, ishal ve kusma olabilir. Böyle bir durumda mutlaka sıvı tüketimini arttırmak gerekir. Dış ısıyı da azaltmak gerekir.

Aşırı terleme ortamın çok sıcak olduğu anlamına geldiği için bebeğin mukozası etkilenerek bebekte enfeksiyon oluşabilir. Aşırı sıcakta bebeği giydirmek bebeği hastalıklardan korumaz tam tersi hastalıklar açısından riski arttırmış oluruz. Bu nedenle bebeği aşırı giydirmemeliyiz. Ortamın sıcaklığına da her zaman dikkat etmeliyiz.

Tüm sayfalar yüklendi.