🙏🏻🙋🏼‍♀️

Gebelik Takibim Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Derdim var kategorisinde dertlikadın tarafından oluşturulan 🙏🏻🙋🏼‍♀️ başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 1,013 kez görüntülenmiş, 16 yorum ve 2 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Derdim var
Konu Başlığı 🙏🏻🙋🏼‍♀️
Konbuyu başlatan dertlikadın
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan dertlikadın

廾 azalᏝ

Kayıtlı Üye
rank
Deniz subayı eşim, eşimin 17 ay eğitimi olacak eğitimdeyken de maaş verecekler, eğitimden sonra görev başlıyor, İzmir'e mesela 10 yil görev yapabilir , bu 10 içinde yurt dışı görevi çıkabilir gemi de güvenlik sağlayacak. Her yurt dışı görevinde günlük dolarla para odeyecekler ve maaş da veriyorlar 🙏🏻🤲🏻❤️
Maşallah 🧿 Allah bereket versin baya iyimiş

Hülya12

Moderator
Yönetici
Mod
rank
Merhaba kızlar hayırlı Geceler. Uzun zamandır hiç bir sorunum yok çok şükür, ama eşimin hiç değişmeyen huyu yüzünden sürekli nazara geliyoruz. Tavsiye verebilirmisiniz nasıl baş edebiliirm? Mesela eşimin güzel bir mesleği olacak, eşim hemen gidiyor 1 günde herkese anlatıyor maaşından planımıza kadar. Sonra mesela anlatigi kişilere misafir gidiyoruz aynı şeyi yine tekrarlıyor papağan gibi , yok ben eşime bu bu altın alacağım, yok bu arabadan alacağım ve her yil araba değistirecegim, yok benim maaşım şöyle, yok ben yurt dışına çıkacağım, yok biz tatile şuraya şuraya gideceğiz, yok ev alacağım fln fln. Konuşuyor durmadan, az kaldı misafir içinde elime bant alacağım ağzını kapatacağım. Çok konuşuyor inanılmaz çok, ve bu yüzden de nazara geleceğiz Allah korusun. A bunları anlatı diye de başladılar eşimin uzak tarafı yardım istemeye , işte benim çocuğum evlenmedi yardım lazım gibisinden uzaktan laf sokmalar, yok benim durumum yok bu ay ki kira fln sen ödersin gibisinden başladılar dırdır etmeye. Ya ben eşime diyorum ki, benim annem ve babam senin Anne ve babadan başka kimseye yardım etmeyelim etmek yok dedim tamam diyor ama misafirde ona yardım isteyene birsey demiyor. Ve dedim ki banka hesap birlikte kulacagiz senin işin beli olmaz dedim iyi dedim i sizce ? Tamam kullanalım dedi. Bugün ona yine söyledim, rica ediyorum mutluluğumuzu , sağlığımızı, maaşimizi, planimizi kimseye anlatma. Bu saydiklarim sesizlik sever. Kıskanan var , çekemeyen var, nazar diye birsey var dedim. Yine başladı , yok boş konuşuyorsun yok bilmem ne ben kendi mutluluğumu yakındaki çevreme söyledim ne olmuş yani diyor sen bana karişamasin bundan sonra sana hiç birşey anlatmayacagim, sen kimsin gibisinden benimle konuşmaya başladı. Gel otur sakince konusalim dedim , konuşmak istemiyorum bu boş konuyu diyor , Senin sorunlarinmi var dedim ? Hayırdır bu ne konuşma ? Ben sana gel konuşalim dedim sakince sen iyilikten anlamiyorsun dedim . sen her defa aynı konuyu açıp tekrarliyorsun bu benim hoşuma gitmiyor, sonra seninkiler başlıyor yardım istemeye dedim . Olgunlaş artık dedim herşeyi herkese anlatamazsın. Ben mesela hamile olduğum da ilk 1 , 2 ay kimseye söylemedim söylemek istemedim kalbi atana kadar, korkuyorum ne yapabilirim herşey olabilir degilmi ? Eşime sordum neden böylesin diye ? Tek dediği şey sadece heyecanlıyım. Çok güzel ama bu heyecanı aramızda yaşasak olmuyormu değilmi, çok zor anlıyorum onu. Ne yapmaya çalışıyor bilmiyorum
İşte kızlar ben nasıl baş edeceğim bilmiyorum tavsiye verirmisiniz lütfen? Ve her defa telefonla banyo ya giriyor bu normal değil. Ona soruyorum niye böyle yapıyorsun alışkanlık hale geldi ben tlf birşey yapmıyorum al bak diyor. Banyodayken silmek çok kolay 1 sn lik iş dedim ben tlf alıp bakarsam tam bakar bulurum dedim, silmedim al bak diyor , ben banyo gittiğimde tlf ortalikta , senin gibi her defa banyo tlf gitsem sende şuphe duyarsin dedim . Bu aralar kendini birşey saniyormuş gibi konuşuyor çok ozguvenli ve beni takmıyor bana kaba bu aralar. Sizce birşey varmi?
Canım seninde baya derdin var eşinle hiç bitmiyor rabbim yardimcin olsun

Baharrr

Kayıtlı Üye
rank
İnşallah akli başına gelir 🤦🏼‍♀️
Mesajınız bir önceki mesaj ile otomatik birleştirildi

Çok teşekkür ederimmm gerçekten çok güzel fikir. Ve zaten ben 17 ay boyunca baba evinde kalacağım eşim eğitimde olacak maaşda ödeyecekler. Zaten planımız vardı birikim yapıp araba almaya mobilya almaya . Altın bilezik her ay almaya düşünüyorum, üstüne daha çok isteyeceğim ahahaha kimseye vermemesi için🤣
Mesajınız bir önceki mesaj ile otomatik birleştirildi

Yok çok şükür bana da demiyor yok şu para istiyor yardım edeceğim diye demiyor , benim yanımda bunun akrabaları yardım istiyor, eşimde basa basa diyor ki araba alacağım çok borç olacak, yinede korkuyorum ya arkamdan iş çevirirse, ama aynı banka hesap kullanacağız fark ederim birşey yaparsa. 17 ay boyunca ailemin yanında kalacgim , eşim eğitimde olacak maaşda odeyecekler. birikim yapacağım, 1 bilezik parası + bir miktar para isteyeceğim kendjm için ve kizim için izin vermeyeceğim başkasına yedirmeye🤭 çok güzel fikir çok teşekkür ederim 🙏🏻❤️
Rica ederim canm benim aynı aldığı maaşı sana göndersin 🤭 en azından biz lazım olana harcıyoruz 😄

Tüm sayfalar yüklendi.