6 Aylık Bebeğin Tüketmemesi Gereken Besinler Nelerdir?

Gebelik Takibim Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Bebeğim Büyürken kategorisinde SosyalAnne tarafından oluşturulan 6 Aylık Bebeğin Tüketmemesi Gereken Besinler Nelerdir? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 435 kez görüntülenmiş, 1 yorum ve 2 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Bebeğim Büyürken
Konu Başlığı 6 Aylık Bebeğin Tüketmemesi Gereken Besinler Nelerdir?
Konbuyu başlatan SosyalAnne
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan 2 melek annesiyim

SosyalAnne

2 Erkek 1 Kız
Test
rank
Katılım
2 Ocak 2021
Mesajlar
524
Konum
İstanbul

6 Aylık Bebeğin Tüketmemesi Gereken Besinler Nelerdir?​

Tuz; Özellikle 6 aylık bebeklerin verilen farklı gıdaları sevmesi için ebeveynler tarafından gıdalara tuz eklenebiliyor. Fakat bu çok yanlış bir yöntem. İhtiyacı olan 1 gram gibi düşük bir miktardaki tuzu zaten doğal besinlerden ve anne sütünden karşılayan bebekler için tuz en zararlı besinler arasında yer alıyor.

Şeker; Halihazırda yetişkin bir insan için zararları saymakla bitmeyen şeker elbette 6 aylık bebekler içinde çok zararlı bir besin. Zaten tüketmiş olduğu meyve ve pirinç yemeklerinden gerekli şekeri alan 1 yaşında çocukların şeker içeren gıdaları tüketmesi ileriki yaşlarda karşılaşacakları organ hasarlarına yol açmakta.

Kuruyemişler; Dışarıdan bakıldığında herkes tarafından zengin bir enerji kaynağı gibi görünen kuruyemişler, uzmanların ebeveynleri en çok uyardıkları besinler arasında geliyor. Hem boğulma riskini arttıran hem de 1 yaşından küçük bebeklerde alerjik reaksiyonlara yol açan bu besinler kesinlikle 6 aylık bebeklerde tüketilmemesi gereken maddelerden biri.

Aynı zamanda içinde virüs bulundurma tehlikesi sebebiyle sakatat, demir eksikliği gibi ciddi problemlere yol açan kafein bazlı çay ya da kahve gibi içecekler, içerdiği fazla kimyasallar nedeniyle işlenmiş etler de 6 aylık bebeklerin tüketmemesi gereken besinler arasında yer almakta.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Benzer konular

Üst