6 Aylık Bebek Kahvaltısı Nasıl Olmalıdır?

Gebelik Takibim Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Bebeğim Büyürken kategorisinde SosyalAnne tarafından oluşturulan 6 Aylık Bebek Kahvaltısı Nasıl Olmalıdır? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 376 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Bebeğim Büyürken
Konu Başlığı 6 Aylık Bebek Kahvaltısı Nasıl Olmalıdır?
Konbuyu başlatan SosyalAnne
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan SosyalAnne

SosyalAnne

2 Erkek 1 Kız
Test
rank
Katılım
2 Ocak 2021
Mesajlar
524
Konum
İstanbul

6 Aylık Bebek Kahvaltısı Nasıl Olmalıdır?​

Bebeğinizin midesinin uyanmasına sebep olan kahvaltı ne kadar besleyici ve güzel olur ise onu takip eden öğünlerde bebeğinizin iştahı da o kadar açık olacaktır.

Eğer 6 aylık bebek, beslenme alışkanlığında BLW gibi hem eğlenceli hem de öğretici bir yöntemi kullanabiliyorsa buna olanak sağlayan menüler oluşturulmalıdır. Örneğin bu usül bir beslenme için tabağına 1 kibrit kutusu tuzsuz peynir, yarım yumurta sarısı, buğday unu ile pişirdiğin bir krep koyabilirsin. Böylece her yiyeceği eliyle kolayca tutabilir.

Eğer BLW yöntemini deneyip başarısız olanlardan ya da bebeğinin doymayacağını düşünen annelerdenseniz taze sebze ve meyveleri dahil ederek 6 aylık bebek için hem lezzetli hem de doyurucu bir mama kahvaltısı hazırlamak mümkün. Bu mama tarifi için ezmesi en kolay olan meyvelerden muzu, tatlandırmak için pekmezi, hayvansal gıdalardan eksik kalmaması için lor ya da labne çeşit peyniri ve tamamlayıcı olarak da anne sütünü ekleyebilirsin. Böylece bebeğin çiğnemesi çok daha kolay bir besin ile kahvaltısını zevkle yiyecektir.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Son mesajlar

Benzer konular

Üst