6 Aylık Bebek Kilosu Nasıl Olmalıdır?

Gebelik Takibim Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Bebeğim Büyürken kategorisinde SosyalAnne tarafından oluşturulan 6 Aylık Bebek Kilosu Nasıl Olmalıdır? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 447 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 1 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Bebeğim Büyürken
Konu Başlığı 6 Aylık Bebek Kilosu Nasıl Olmalıdır?
Konbuyu başlatan SosyalAnne
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan SosyalAnne

SosyalAnne

2 Erkek 1 Kız
Test
rank
Katılım
2 Ocak 2021
Mesajlar
524
Konum
İstanbul
6 aylık bebek gelişimi için cinsiyete göre gelişim tablosu şöyledir; kız bebekte olması gereken kilo 5400 gram ile 9250 gram arasında değişirken aynı tablo erkek bebekler için 5500 gram ile 9600 gram aralığında kabul edilir. Aynı şekilde 6 aylık bebek için boy uzunluğu için taban ölçüsü kız bebeklerde 59 cm tavan ise 72 cm olarak belirlenirken erkek bebeklerde bu ölçü 60 cm ile 73 cm aralığında kabul edilir. Bazı uzmanlara göre ise 6 aylık bebek kilosu, doğumda sahip olduğu kilonun 2 katına denk gelecek şekilde olmalıdır.
bebek beslenmesi.jpg

6 aylık bebeklerde yukarıda belirtilen kriter aralığında olmaması, daha düşük ya da daha yüksek kiloya sahip olması durumunda onu takip eden doktor tarafından çevresel faktörler değerlendirilir. Uzman doktor, gerekli olduğu takdirde beslenme şekli ve düzeni ile ilgili tavsiyelerde bulunarak bazı gıda takviyeleri önerebilir.
Tugba Yaprak
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Son mesajlar

Benzer konular

Üst