7 Aylık Bebek Kahvaltı Menüsü

Gebelik Takibim Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Bebeğim Büyürken kategorisinde SosyalAnne tarafından oluşturulan 7 Aylık Bebek Kahvaltı Menüsü başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 502 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Bebeğim Büyürken
Konu Başlığı 7 Aylık Bebek Kahvaltı Menüsü
Konbuyu başlatan SosyalAnne
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan SosyalAnne

SosyalAnne

2 Erkek 1 Kız
Test
rank
Katılım
2 Ocak 2021
Mesajlar
524
Konum
İstanbul

7 Aylık Bebek Kahvaltı Menüsü​

Bebeğiniz ilk ayın 6 ayın ardından 7 aydan itibaren ek gıdaya geçiş yapmaktadır. Bu durumda yeni bir davranış biçimi geliştirmesi, bazı gıdaları kabul etmemesi ya da sürekli ek gıda istemesi mümkündür. Ancak süreciniz bu aydan itibaren anne sütü ve ek gıda takviyeli olarak devam edecektir. 7 aylık bebekler için ek gıda sürecinde tercih edebileceğiniz gıdaların besin değerlerine ve içeriklerine dikkat etmeniz, bebeğinizin gelişimi ve sağlığı adına yararlı olacaktır.

Bu anlamda 7 aylık bebeklerinizin kahvaltısında; ev yoğurdu, tuzsuz ve pastörize sütten yapılmış peynir (keçi sütünden kendisiniz evde yaparsanız, bebeğiniz için çok yararlı olacaktır), meyve ve sebze püreleri, ufak bir parça bebek ekmeği, yarım ya da bir çay kaşığı pastörize tereyağı, yumurta ve toz haline getirilmiş ceviz ve badem tercih edebilirsiniz. Bu aşamada, anne sütünün içerisinde bebek ekmeği ve tereyağını koyabilirsiniz. 2 günde bir tam yumurta sarısı yedirebileceğiniz kahvaltıda, yumurta ile peyniri ezerek karıştırmanız bebeğiniz için lezzetli bir seçim olacaktır. Bebeğinizin büyüdüğünü varsayarak, miktarları geniş zaman içerisinde yavaş yavaş artırabilirsiniz.

Ağız ve diş gelişimi yavaş yavaş gelişen bebeklerinizin yiyeceği gıdaların doğal ve mümkünse ev yapımı olması önerilmektedir. Bu anlamda keçi sütü ile evde 7 aylık bebeklerinize peynir yapabilirsiniz. Bu dönemde sindirilmesinin zor olması sebebiyle inek sütü kullanmanız önerilmemektedir.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Son mesajlar

Benzer konular

Üst