7 Aylık Bebekte Emzirme Sıklığı Nasıl Olmalıdır?

Gebelik Takibim Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Bebeğim Büyürken kategorisinde SosyalAnne tarafından oluşturulan 7 Aylık Bebekte Emzirme Sıklığı Nasıl Olmalıdır? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 310 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Bebeğim Büyürken
Konu Başlığı 7 Aylık Bebekte Emzirme Sıklığı Nasıl Olmalıdır?
Konbuyu başlatan SosyalAnne
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan SosyalAnne

SosyalAnne

2 Erkek 1 Kız
Test
rank
Katılım
2 Ocak 2021
Mesajlar
522
Konum
İstanbul

7 Aylık Bebekte Emzirme Sıklığı Nasıl Olmalıdır?​

Bizim vesilemiz ile dünyaya gelen bebeklerimiz, adeta bir mucize gibidir. Her türlü ihtiyacı için koşacağımız, ağladığında ise kalbimizin sızlayacağı minik yavrularımızın gelişimi adına çeşitli adımlar atmakta, fiziken ve ruhen onları eksik bırakmamaya özen göstermekteyiz. Bu anlamda bebeklerimizin karnının doyması, bedenlerinin rahat ve temiz olması kadar, duygu durumları da oldukça önemlidir. Dil gelişimleri henüz tamamlanmayan 7 aylık bebekler, ek gıdaya yavaş yavaş geçmeye başlamıştır. Bu noktada emzirme sıklıkları ise biraz daha bebeğinizin istek durumuna göre şekillenebilir.

6 aydan sonra bebekleriniz zihin gelişimiyle birlikte kendi kendini sakinleştirmeyi öğrenmeye başlar. Bu noktada her ağladığında emzirmeniz durumunda, bebeğiniz kendi kendini sakinleştirme yetisini kazanamayacaktır. 7 aylık bebeklerinize verdiğiniz sebze çorbası, yumurta, muhallebi, tahıl ve benzeri yiyecekler bebeğinizi daha uzun süre tok tutacak ve emzirmenize olan ihtiyacı önceki aylara nazaran azaltacaktır. Hal böyle olunca, bebeğinizi çok üzmeden ancak her an size yapışık olma durumunu da anlayarak emzirme sürecinize daha önceki aylarda olduğu gibi devam edebilirsiniz.

Unutmamak gerekir ki bağlanma durumu ve hissiyatı 7 aylık bebeklerde iyice belirginleşmekte ve siz odadan bir an çıksanız bile bebeğiniz huzursuzlanmaktadır. Bu durumu yenmeye çalışmamanız halinde bebeğiniz her an yanınızda olmak isteyecek, sonraki süreçlerde bu huzursuzluğu üzerinden atamayacak, emzirme sürelerinizi daha kısa periyotlar ile yapmanıza neden olacaktır.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Son mesajlar

Üst