Aşı hakkında

Gebelik Takibim Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Gebelikle ilgili Sorum Var kategorisinde Burcuozturk tarafından oluşturulan Aşı hakkında başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 916 kez görüntülenmiş, 13 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Gebelikle ilgili Sorum Var
Konu Başlığı Aşı hakkında
Konbuyu başlatan Burcuozturk
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Gizemrüya

Burcuozturk

Kayıtlı Üye
rank
Merhabalar. Ben 17 haftalık hamileyim ve aşı hakkında çok kararsızım. Kimi ol diyor kimi olma. Siz Aşı oldunuz mu? Hangi aşıları oldunuz ve aşı olup doğum yapan varsa bebeği nasıl bilgi verebilir misiniz ☺️

Sedoss

Kayıtlı Üye
rank
Merhabalar. Ben 17 haftalık hamileyim ve aşı hakkında çok kararsızım. Kimi ol diyor kimi olma. Siz Aşı oldunuz mu? Hangi aşıları oldunuz ve aşı olup doğum yapan varsa bebeği nasıl bilgi verebilir misiniz ☺️
Gittiğim kadın doğum doktorum ve aile hekimim ikisini de olabilirsin ama biontec daha iyi korur dedi ben olmadım bebeğe etkisi var mı bilmiyorlar bende kararsızım

Anneadayı

Kayıtlı Üye
rank
Ben olmadım gebeliğim riskliydi doktorum ol ya da olma diyemem o sorumluluğu alamam dedi bende olmadım

Nur123

Kayıtlı Üye
rank
Bende olmadım doktorum da bu konuda birşey söylemek istemddi birde can taşırken o riski göze almadım şahsi fikrim doğumdan sonra kısmetse hamile iken olmayacağım

Şeydoşş

Kayıtlı Üye
rank
Ben olmadım aile hekimi ol diyor bebeğe bişiy olmaz diyor ama bebeğe şuan bişey olmuyor ilerisi için garanti veremiyorlar bu çocukların beyin gelişimi sürekli oluyor ve çoğu doktorda bu konuda hiç bişey diyemiyorlar. Ayrıca görümcem şuan yurt dışında avrupa ülkelerinde bile çoğunda asla gebelere yapılmıyormuş. Rus arkadaşına sormuş rusyada da yapılmıyormuş kesinlikle o yüzden ben yapma düşüncemi değiştirdim

iki kiz iki oğlan annesi

Kayıtlı Üye
rank
Valla canim bana kendi doktorum da sağlık ocagindaki ebemde olmami söylediler tahlillerim falan bunlar da sorun yoktu ona göre galiba ol dediler bilemem orasını ama hangisi konusunda bişey diyen olmadi bende youtube de bir bayan jinekolog dinledim kendisi de sinovac olduğunu gebelere de biontec yerine onu önerdiğini soylemisti bende iki doz oldum sinovac yan etki olmadi kolum dahi agrimadi sismedi bebeğim de bende iyiyiz şimdi şükür doğum ekim 15 bakalım ne zaman gelirse minigim normal doğum olcak insallah asi konusuna gelince bende olmak istemeyenlerdendim aslinda ama artan vaka sayıları olsun gebeler de yakalanirsa falan ölümler olsun çok kafam karışıktı bide kendim neyse de 3 çocuk var geride bana bişey olsa ne baba si ne babaannesi nede anneannesi bakmazlar perişan olurdu yavrularim için oldum valla

Burcuozturk

Kayıtlı Üye
rank
Ben olmadım aile hekimi ol diyor bebeğe bişiy olmaz diyor ama bebeğe şuan bişey olmuyor ilerisi için garanti veremiyorlar bu çocukların beyin gelişimi sürekli oluyor ve çoğu doktorda bu konuda hiç bişey diyemiyorlar. Ayrıca görümcem şuan yurt dışında avrupa ülkelerinde bile çoğunda asla gebelere yapılmıyormuş. Rus arkadaşına sormuş rusyada da yapılmıyormuş kesinlikle o yüzden ben yapma düşüncemi değiştirdim
Benim de teyzem Hollanda da. Orda da önermiyorlardi ama artan vakalar nedeni ile gebelere de aşı olun demeye başlamışlar. Bebeğe zararı yok diyorlarmış

Şeydoşş

Kayıtlı Üye
rank
Benim de teyzem Hollanda da. Orda da önermiyorlardi ama artan vakalar nedeni ile gebelere de aşı olun demeye başlamışlar. Bebeğe zararı yok diyorlarmış
Bebeğe zararı olup olmadığını en az 3 4 yıl geçtikten sonra anlayabilirler şuan sağ doğum olabilir ama ileride nasıl sorunlar getireceğini şimdiden bilemezler sadece bebeklerde değil vurunan yetişkinler içinde geçerli bir aşının güvenilir olabilmesi için o aşı üzerinden 5 yıl geçmesi vurdukları kişilerin gözlemlenmesi yan etkileri bunların hepsi için zamana ihtiyaç var

Gizemrüya

Kayıtlı Üye
rank
Vala bende asla olmam diyordum ama biontec ilk dozunu oldum kuzum ölümler çok arttı maşallah bizim koca tarafı laftan anlamıyor çıkıp çıkıp geliyor ben kendimi korusam da eminim bu dusuncesizler bana hastalığı bulastiracakti e birde kış geliyor risk daha fazla rabbime bıraktım aşımı oldum inşallah birşey olmaz 🤲 kolum sadece 1 gün acıdı bebegimin hareketleri iyi aynı şükür bakalim haftaya pazartesi de kontrolüm var 😊

Sıbelmamı

Kayıtlı Üye
rank
Vala bende asla olmam diyordum ama biontec ilk dozunu oldum kuzum ölümler çok arttı maşallah bizim koca tarafı laftan anlamıyor çıkıp çıkıp geliyor ben kendimi korusam da eminim bu dusuncesizler bana hastalığı bulastiracakti e birde kış geliyor risk daha fazla rabbime bıraktım aşımı oldum inşallah birşey olmaz 🤲 kolum sadece 1 gün acıdı bebegimin hareketleri iyi aynı şükür bakalim haftaya pazartesi de kontrolüm var 😊
Doktor hiç bir şikayetin olmasa normal kontrole gel dedi kuzum çok şükür iyiyim bebekte iyi dün babasına tekme attı 🤩🤩🤩

Tüm sayfalar yüklendi.

Son mesajlar