Bebeğe su içirilir mi?

Gebelik Takibim Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Gebelikle ilgili Sorum Var kategorisinde Alparslan💙 tarafından oluşturulan Bebeğe su içirilir mi? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 4,938 kez görüntülenmiş, 50 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Gebelikle ilgili Sorum Var
Konu Başlığı Bebeğe su içirilir mi?
Konbuyu başlatan Alparslan💙
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Fatoş🌹şeyma

Alparslan💙

Kayıtlı Üye
rank
Kızlar merhaba 36 günlük bebeğim var anne sütüyle besleniyor kaynanamın bebeğe su içir baskısından çok sıkıldım anne sütüyle su ihtiyacı karşılanıyor diyorum ama anlat anlatabilirsen çocuğun böbreklerine zarar verirsin gibi gibi şeyler söylüyor siz su verdiniz mi?

Nur Toygar Tıraz

Kayıtlı Üye
rank
Benim ilk gebeligim ama burda çok tecrubeli anneler var yardımcı olurlar hemen size. Ama benimde bildiğim bir süre asla anne sütü dışında hiç bir şey verilmemesi gerekiyor. Sizinde dediğiniz gibi sütünuzden tüm herşeyi sağlıyor. Kayınvalidenizi dinlemeseniz iyi olur. Çocuk doktoruna sorun belki o zaman ikna olur. 🙄

Alparslan💙

Kayıtlı Üye
rank
Benim ilk gebeligim ama burda çok tecrubeli anneler var yardımcı olurlar hemen size. Ama benimde bildiğim bir süre asla anne sütü dışında hiç bir şey verilmemesi gerekiyor. Sizinde dediğiniz gibi sütünuzden tüm herşeyi sağlıyor. Kayınvalidenizi dinlemeseniz iyi olur. Çocuk doktoruna sorun belki o zaman ikna olur. 🙄
Benimde ilk olduğu için bilmiyorum sormak istedim oyüzden İlk 6 ay doktorlar sadece anne sütü verilmeli diyorlar su verilmez diyorum ama ne bakıyorsun sen onların öyle dediğine falan dedi yani yok kadın anlamıyor 🤦‍♀️vermezsen böbrek hastası olur dedi diyabet olur dedi gözümün içine baka baka eşimin yanında hastalık sıraladı resmen psikolojimizle oynadı kafamızı allak bullak etti🙄

Şeydoşş

Kayıtlı Üye
rank
Hayır tabiki de verilmez emziriyorsun zaten su ihtiyacını karşılıyor ki emzirmesen bile mamada veriyor olunsa o mamaya katılan sudan dolayı yine su verilmiyor onun zaten ihtiyacı fazlasıyla karşılanıyor

Nur Toygar Tıraz

Kayıtlı Üye
rank
Benimde ilk olduğu için bilmiyorum sormak istedim oyüzden İlk 6 ay doktorlar sadece anne sütü verilmeli diyorlar su verilmez diyorum ama ne bakıyorsun sen onların öyle dediğine falan dedi yani yok kadın anlamıyor 🤦‍♀️vermezsen böbrek hastası olur dedi diyabet olur dedi gözümün içine baka baka eşimin yanında hastalık sıraladı resmen psikolojimizle oynadı kafamızı allak bullak etti🙄
Yok yok öyle olmaz riske atılacak bir durum değil sonuçta doktor ne derse o yani. Tamam büyüklerimizde de tecrübe var ama bu farklı bişey vermeyin bencede siz 🤔

Leylakk

Kayıtlı Üye
rank
Kızlar merhaba 36 günlük bebeğim var anne sütüyle besleniyor kaynanamın bebeğe su içir baskısından çok sıkıldım anne sütüyle su ihtiyacı karşılanıyor diyorum ama anlat anlatabilirsen çocuğun böbreklerine zarar verirsin gibi gibi şeyler söylüyor siz su verdiniz mi?
Eğer mama vermiyorsa su verme ben iki tane öyle büyüttüm çok şükür mamasiz ama mama veriyorsan su mecbur bence

Şeydoşş

Kayıtlı Üye
rank
Yetişkinler susuzluğu düzenleyebilir ve su alımını durdurabilir ancak bebekler böyle bir yetkiye sahip olmadıkları için kontrol edemezler. Bu nedenle su zehirlenmesi yaşayabilirler.
Mesajınız bir önceki mesaj ile otomatik birleştirildi

Eğer mama vermiyorsa su verme ben iki tane öyle büyüttüm çok şükür mamasiz ama mama veriyorsan su mecbur bence
Uzmanlar mamaya katılan suyun bebek için yeterli olduğunu ekstra verilmemesini söylüyor Ek gıdaya geçildikten sonra su takviyesi yapılması öneriliyor

Uzmanlar mamaya katılan suyun bebek için yeterli olduğunu ekstra verilmemesini söylüyor Ek gıdaya geçildikten sonra su takviyesi yapılması öneriliyor

MrymCetinkaya

Kayıtlı Üye
rank
Hayır asla verilmiyir ilk 6 ay sadece anne sütü.Bir dahaki sefere çocuk doktoruna giderken özellikle kaynanani da götür, doktorun yanında da iki arada bı derede sor bebeğe su verilir mi diye. Kocana da şöyle annen beni darlamasin vallaha isyan edecem de. Ay ne daraldim anlatamam.

Leylakk

Kayıtlı Üye
rank
Yetişkinler susuzluğu düzenleyebilir ve su alımını durdurabilir ancak bebekler böyle bir yetkiye sahip olmadıkları için kontrol edemezler. Bu nedenle su zehirlenmesi yaşayabilirler.

Burda doktora danisti eltim mama veriyorsan ver dedi o yüzden kesin konustum

MrymCetinkaya

Kayıtlı Üye
rank
Birde bebeğe şu sebepten verilememesi gerekiyor bebekte tokluk hissi yaratır ve bebek anne sütüne daha çok ihtiyacı varken emmek istemeyecektir susadikca. Ve aciktikca. Şu an bebeğinizin midesi sadece bir erik büyüklüğünde bir çay kaşığıigi şu verseniz bile hemen doyar.

Diyabet? Ahahaha... Ayy diyabet ne biliyor musun deseydin. :) daha neler duyacağız yarabbim kadın su vermek için ağzına geleni sıralamış yalan yanlış.

Tüm sayfalar yüklendi.

Son mesajlar