Sorum var Bebeğime isim önerisi kizlar

Gebelik Takibim Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Gebelikle ilgili Sorum Var kategorisinde Gökçen tarafından oluşturulan Bebeğime isim önerisi kizlar başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 1,472 kez görüntülenmiş, 37 yorum ve 2 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Gebelikle ilgili Sorum Var
Konu Başlığı Bebeğime isim önerisi kizlar
Konbuyu başlatan Gökçen
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Bayanmutluu
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bayanmutluu

Kayıtlı Üye
rank
Bende kulağına okunduğu isim ona aittir diye biliyorum ama demek ki böyle yapanlar da var saygı duymak gerekir. Herkesin kendi tecihi

Bende kulağına okunduğu isim ona aittir diye biliyorum ama demek ki böyle yapanlar da var saygı duymak gerekir. Herkesin kendi tecihi
Dogruyu soylemek gerekiyor bence herseye saygi duymaktan hersey rayindan cikti konustugumuz yaptigimiz herseyden meshululuz bilmeyen biri hwlip bunu okusa aaa oluyormus deyip oda aynisini yaosa olmuyor yani oyle canm

Mervee

Kayıtlı Üye
rank
Dogruyu soylemek gerekiyor bence herseye saygi duymaktan hersey rayindan cikti konustugumuz yaptigimiz herseyden meshululuz bilmeyen biri hwlip bunu okusa aaa oluyormus deyip oda aynisini yaosa olmuyor yani oyle canm
Bizim doğrumuz başkasına doğru gelmeye bilir. Herkesin aklı fikri düşüncesi var. Herkes kendinden mesul valla kimseye birşey diyemicem sevabı günahı herkesin kendine bazı şeyleri iyi araştırıp ona göre ilerlemek lazım

Bayanmutluu

Kayıtlı Üye
rank
Bizim doğrumuz başkasına doğru gelmeye bilir. Herkesin aklı fikri düşüncesi var. Herkes kendinden mesul valla kimseye birşey diyemicem sevabı günahı herkesin kendine bazı şeyleri iyi araştırıp ona göre ilerlemek lazım
Dinle alakali konu oldugu icin senin dogrun benim dogrum olmaz dogru bir tanedir. Soylemis bende musluman bir kardesi olarak dogrusunu soyledim. Uyarmakla mükellefiz sonuçta 🤗

A

anne❤

Guest
Kizlar selamün aleyküm önce şimdi size bir isim önerim var ama Kuran'da gecmiyo ve hoşumuza gitti
Aras Bulut
Ama Kuran'da geçen isim koymak istiyorum bunların yanına bulut yada Aras olarak ne olabilir diğer oğlumun adı Umut Talha simdiden teşekürler ederim 🙂
Benim oğlumun ismi Aras eymen 🥰canm eymen ismi kur'an da geciyor😊
Kizlar selamün aleyküm önce şimdi size bir isim önerim var ama Kuran'da gecmiyo ve hoşumuza gitti
Aras Bulut
Ama Kuran'da geçen isim koymak istiyorum bunların yanına bulut yada Aras olarak ne olabilir diğer oğlumun adı Umut Talha simdiden teşekürler ederim 🙂

Kayra ve Ayra’nın Annesi

🔥 Kayra Ateş 🔥 💫 Ayra Nur 💫
Yönetici
Mod
Ayın Annesi
rank
Bilmem ama bizim ailede hep yapılır bu konu hakkında fazla bilgi de yok araştırıyorum ama
Mesajınız bir önceki mesaj ile otomatik birleştirildi

Kulağa ezan okuyarak isim koymak sadece gelenektir, İslâmi bir delili yoktur. Ezan, isim koymak için değil cemaat namazına çağırmak için konulmuştur. Ama bizde gelişen bu âdet, asırlardan beri süregelmiş köklü bir gelenektir. Ne farzdır, ne de de sünnettir....

Bunu buldum yani yine bir adet gelenek İslami bir şey değil ama yapılması hoş bir şey kimseyi kandirmiyoruz yani Tövbe haşa rabbimi kandirmakta bize düşmez..
Ki peygamber efendimiz de o kadar sahabenin ismini değiştirmiş ama kulağına ezan okumuş mu yeni ismi koyunca hayır buda aynı...

Son düzenleme:

Bebeğin Tahmini Doğum Tarihi: 2024-04-30
Gebeliğinizin 38. Haftasındasınız.
Bebeğin organları tamamen gelişti. artık dışarı hayata hazırız. Bundan sonraki
en büyük sıkıntımız beklemek. bütün anne adayları hemen doğum yapacağını düşünür. Ayak bileklerindeki şişlikler iyice artar. preeklampsiye tekrar dikkat.
Bebeğinizin boyu yaklaşık 48 cm ağırlıgı 2950 gr :)
İmza alanınıza hesaplama eklemek için tıklayınız

Azranurun annesi

Kayıtlı Üye
rank

Bilmem ama bizim ailede hep yapılır bu konu hakkında fazla bilgi de yok araştırıyorum ama

Kulağa ezan okuyarak isim koymak sadece gelenektir, İslâmi bir delili yoktur. Ezan, isim koymak için değil cemaat namazına çağırmak için konulmuştur. Ama bizde gelişen bu âdet, asırlardan beri süregelmiş köklü bir gelenektir. Ne farzdır, ne de de sünnettir....

Bunu buldum yani yine bir adet gelenek İslami bir şey değil ama yapılması hoş bir şey kimseyi kandirmiyoruz yani Tövbe haşa rabbimi kandirmakta bize düşmez..
Ki peygamber efendimiz de o kadar sahabenin ismini değiştirmiş ama kulağına ezan okumuş mu yeni ismi koyunca hayır buda aynı...
Ben bilmiyordum aysenurcum

Kayra ve Ayra’nın Annesi

🔥 Kayra Ateş 🔥 💫 Ayra Nur 💫
Yönetici
Mod
Ayın Annesi
rank

Bebeğin Tahmini Doğum Tarihi: 2024-04-30
Gebeliğinizin 38. Haftasındasınız.
Bebeğin organları tamamen gelişti. artık dışarı hayata hazırız. Bundan sonraki
en büyük sıkıntımız beklemek. bütün anne adayları hemen doğum yapacağını düşünür. Ayak bileklerindeki şişlikler iyice artar. preeklampsiye tekrar dikkat.
Bebeğinizin boyu yaklaşık 48 cm ağırlıgı 2950 gr :)
İmza alanınıza hesaplama eklemek için tıklayınız

Bayanmutluu

Kayıtlı Üye
rank

Benm demek istedigim ezanla ismi kulaga okuma meslesi degil anlami guzel isimler koyun deniliyor isz baska isim koyup sesleneceginiz isim baska olunca size bu normal mi geliyor nasl sesleneceksen onu koy iste.

Tüm sayfalar yüklendi.
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Son mesajlar